14 kolejka KLEM-LIGI „5” 2019-03-21

14 kolejka KLEM-LIGI „5” 2019-03-21

Strong Klem lepszy od mistrza.

Zakończyła się ostatnia 14 kolejka KLEM-LIGI „5”. Z uwagi na pauzę Ladies Team w tej kolejce, to dziewczęta pierwsze zakończyły rywalizację w tegorocznej edycji KLEM-LIGI. Po nich zmagania zakończyli PGE Gladiatorzy i Small Guardians. Ci pierwsi zwyciężyli 3-0, choć musieli sporo popracować by uzyskać taki wynik. Spotkanie to mogłoby kandydować na najbardziej pokazowy pojedynek w lidze:) Tyle bloków w wykonaniu Guardians przeciwko Gladiatorom można było odnotować jedynie w pojedynku PGE Gladiatorzy – LaVidaLoca:). W najciekawszych meczach decydujących o 3 miejscu padły nieoczekiwane wyniki. Absolwent Team pewnie pokonał Moonshiners Squad 3-0 w zaskakujących okolicznościach, natomiast największą sensację sprawili Strong Klem pokonując mistrzów ligi 3-2. Nie wystarczyło to jednak do zajęcia 3 miejsca. To przypadło drużynie Absolwent Team.

Podsumowując 5 edycję KLEM-LIGI warto zauważyć, że była to najbardziej wyrównana rywalizacja w dotychczasowej historii rozgrywek. Co prawda najwcześniej poznaliśmy nowego mistrza w postaci LaVidaLoca bo już na 3 kolejki przed końcem, jednak sprawa drugiego miejsca rozstrzygnęła się dopiero w przedostatniej kolejce, a triumfatorami okazali się PGE Gladiatorzy. Najbardziej zażarta rywalizacja toczyła się o 3 miejsce. Dopiero ostatnia kolejka wyłoniła brązowego medalistę, którym okazał się Absolwent Team. Drużyna ta rzutem na taśmę wskoczyła na podium będąc przez większą część sezonu na 5 miejscu. Czwarte miejsce było od wielu kolejek okupowane przez Strong Klem i tak też ostatecznie się skończyło, choć wygrana z mistrzami ligi musi budzić uznanie. Piąte miejsce niespodziewanie zajęli Moonshiners Squad, tracąc pozycję medalową w ostatnim spotkaniu. Szóste miejsce zajęły dziewczęta z Ladies Team, natomiast siódme miejsce ukraińska drużyna Small Guardians.

Rozgrywki toczyły się w przyjaznej atmosferze i chyba każdy uczestnik może czuć satysfakcję z udziału w regionalnej lidze siatkówki pod nazwą KLEM-LIGA, bowiem jest to jedyna taka liga w województwie, gdzie zawodnicy nie muszą wpłacać wpisowego, czasami w innych miastach jest to koszt około 1000 zł. od drużyny. Dzięki pracy wolontariackiej członków Zarządu UKS Klementovia, udało się pozyskać wsparcie z Urzędu Gminy Kurów i każdy uczestnik ligi otrzyma pamiątkowe koszulki i gadżety, a także trzy najlepsze drużyny z środków własnych Klubu również puchary i dyplomy.

Przed nami ostatni mecz KLEM-LIGI: Mistrz Ligi LavidaLoca – Reszta Świata czyli reprezentanci czołowych drużyn KLEM-LIGI. Początek spotkania 18.15, 26 marca 2019 r. Skład Reszty Świata: Daniel Kruk (PGE Gladiatorzy), Krystian Bartuzi (PGE Gladiatorzy), Kamil Kruk (Absolwent Team), Piotr Mazur (Absolwent Team), Wojciech Wręga (Strong Klem), Marcin Byzdra (Strong Klem) oraz Krystian Kałdonek (Moonshiners Squad) i Jakub Tarkowski (Moonshiners Squad), trener Wojciech Witkowski (Strong Klem).