Galaktyczny Powiat Puławski przełamuje hegemonię! Wielki hit dla Puław, Volley Piątek nie odpuszcza walki o mistrzostwo.

Galaktyczny Powiat Puławski przełamuje hegemonię! Wielki hit dla Puław, Volley Piątek nie odpuszcza walki o mistrzostwo.

Kibice zgromadzeni w hali ZSA w Klementowicach byli świadkami jednego z najlepszych – o ile nie najlepszego – meczu w historii KLEM-LIGI „12”. W starciu mistrzów i wicemistrzów poprzedniego sezonu Powiat Puławski pokonał Lacosanostrę 3:1, przerywając ich imponującą serię 35 zwycięstw.

Już przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że będzie to spotkanie na najwyższym poziomie. Obie drużyny przystąpiły do rywalizacji niemal w optymalnych składach – po stronie Powiatu zabrakło Macieja Korczaka, natomiast Lacosanostra musiała radzić sobie bez bohatera meczu z Volley Piątek – Adriana Ruska. Na ogromne słowa uznania zasługują jednak wszyscy zawodnicy obu zespołów – każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do stworzenia widowiska na poziomie, jakiego dawno nie oglądano w rozgrywkach amatorskich.

Pierwszy set rozpoczął się od przewagi Powiatu, który odskoczył na 13:8. Lacosanostra konsekwentnie odrabiała straty i doprowadziła do remisu 23:23. W decydujących momentach jednak zimną krew zachowali Karol Szymanek oraz Emil Kozak, dając swojej drużynie zwycięstwo 26:24.

Drugi set był jeszcze bardziej widowiskowy. Tym razem to Lacosanostra rozpoczęła mocno, prowadząc 10:5 po skutecznych akcjach Adriana Goljanka i Kamila Kruka. Powiat ponownie pokazał jednak ogromną determinację – dzięki Kacprowi Kozakowi i Piotrowi Skwarkowi doprowadził do wyrównania. Końcówka przeszła do historii ligi – przy stanie 23:23 rozpoczęła się długa gra na przewagi, zakończona zwycięstwem Powiatu 34:32.

Trzecia partia była kolejnym popisem siatkówki na najwyższym poziomie. Gra toczyła się punkt za punkt, a kibice mogli podziwiać efektowne pojedynki na siatce, szczególnie między Adrianem Goljankiem a Karolem Szymankiem. W końcówce więcej precyzji zachowali mistrzowie, wygrywając 26:24 i przedłużając swoje nadzieje.

Czwarty set ponownie dostarczył ogromnych emocji. Obie drużyny prezentowały niezwykle wysoki poziom – świetnie funkcjonowała gra w ataku, a blok był kluczowym elementem po obu stronach siatki. Przy stanie 24:24 ciężar gry wziął na siebie MVP spotkania Emil Kozak, który błyszczał zarówno w ataku na bloku, a na koniec zagrywką zmusił rywali do błędów. Powiat wygrał 26:24, a cały mecz 3:1.

Zwycięstwo to ma wymiar historyczny – Powiat Puławski po raz pierwszy w historii pokonał Lacosanostrę, przerywając ich serię 35 meczów bez porażki. Tym samym stał się dopiero czwartą drużyną w historii ligi, której udała się ta sztuka. Brawa dla obydwu drużyn za super widowisko i przy tym gre fair play co na takim poziomie nie zawsze jest widoczne w wyższych ligach.

 

W drugim spotkaniu kolejki Volley Piątek pokonał Prawie Formę 3:1, pozostając w grze o mistrzostwo. Kluczową rolę odegrała zagrywka, a liderem zespołu był Krzysztof Poleszak, który szczególnie w pierwszym secie był nie do zatrzymania – jego seria zagrywek dała „Piątkom” wygraną 25:17.

Prawie Forma odpowiedziała w drugiej partii, grając niemal bezbłędnie. Pod wodzą Damiana Bodzaka doprowadziła do remisu po zwycięstwie 25:23. Był to jednak moment przełomowy – w kolejnych setach Volley Piątek przejął pełną kontrolę nad spotkaniem. Problemy Prawie Formy w przyjęciu zostały bezlitośnie wykorzystane, co przełożyło się na pewne wygrane 25:13 i 25:17.

Po zakończeniu pierwszej rundy sytuacja w tabeli jest niezwykle ciekawa. Lacosanostra pozostaje liderem, jednak taki sam dorobek punktowy ma już Volley Piątek, a tylko dwa punkty straty notuje będący w znakomitej formie Powiat Puławski. To właśnie między tymi trzema zespołami rozstrzygnie się walka o mistrzostwo w rundzie rewanżowej.

Jedno jest pewne – jeśli kolejne mecze będą stały na takim poziomie jak hit tej rundy, kibice KLEM-LIGI mogą szykować się na prawdziwe siatkarskie widowiska.