Kapitalny mecz Powiatu Puławskiego z Lacosanostrą. Padł rekord długości seta!

Kapitalny mecz Powiatu Puławskiego z Lacosanostrą. Padł rekord długości seta!

Mecz Powiatu Puławskiego z obrońcą tytułu Lacosanostrą dostarczył wiele emocji zgromadzonym kibicom. To był pokaz siatkówki na solidnym ligowym poziomie, a o zwycięstwie Lacosanostry 3-2 zadecydowały detale.  Poza pierwszym setem gdzie Powiat Puławski „zdmuchnął” przeciwników z parkietu wygrywając 25-13, kolejne 4 sety to walka punkt za punkt do końca na przewagi. Już dawno nie było tak zaciętej rywalizacji w jednym meczu w KLEM-LIDZE. W ubiegłym sezonie Lacosanostra wywalczyła mistrzostwo w ostatniej kolejce jednak w bezpośrednich pojedynkach z pretendentem z Końskowoli padły wyniki 3-0 na korzyść to jednej to drugiej drużyny.

W tym meczu prowadzenie zmieniało się co chwilę. W pierwszym secie za sprawą wyśmienitej zagrywki Piotra Skwarka z Powiatu Puławskiego (w ubiegłym sezonie zawodnik Końskowoli) obrońcy tytułu nie mieli nic do powiedzenia. W drugim secie również Piotrek ale Matyjaszek z Lacosanostry wziął ciężar gry na swoje barki i to w głównej mierze dzięki niemu stan rywalizacji wyrównał się: 31-29 i 1-1 w setach. Trzeci set przejdzie do historii KLEM-LIGI bowiem padł rekord długości seta, a o zwycięstwie 35-33 zadecydowała lepsza kondycja Powiatu Puławskiego w tym najstarszego zawodnika ligi Dariusza Kalbarczyka, którego wprowadzenie na boisko na całego seta okazało się pokerową zagrywką. Czwarty set to ponownie jazda bez trzymanki i mocne ataki z jednej i drugiej strony bez miękkiej gry za sprawą Emila Kozaka i Macieja Korczaka oraz Ivana Rubana i Andriija Kuryliuka. Jednak największym opanowaniem i piekielnie silnym zbiciem w końcówce seta wykazał się nowy zawodnik Lacosanostry Adrian Goljanek i to w głównej mierze jego zasługa, że obrońcy tytułu wygrali 25-23 zostając w grze. Tie-break niczym się nie różnił od trzech poprzednich setów, a zgromadzeni uczniowie z internatu tylko zacierali ręce bowiem mecz z godziny 19.00 zaczął się przeciągać pod ciszę nocną:). Od wyniku 14-13 dla Lacosanostry, Powiat Puławski obronił jeszcze 2 piłki meczowe ale trudy spotkania dały o sobie znać i wobec 3 zmarnowanych zagrywek Powiatu, mistrzowie poprzedniego sezonu nie mogli przejść obojętnie wygrywając ostatecznie 17-15, a cały mecz 3-2.

Niewątpliwie zawodnikiem meczu był Piotr Skwarek z Powiatu Puławskiego, który w każdym secie potrafił zdobywać asy serwisowe i nie zmrnował nawet 1 zagrywki. W trzecim secie wykonał 4 asy pod rząd co jest fenomenalnym wynikiem biorąc pod uwagę, że po drugiej stronie siatki znajdowali się zawodnicy, którzy z nie jednego pieca chleb jedli:) W drużynie Lacosanostry najlepszym zawodnikiem był Piotr Matyjaszek, który pod nieobecność liderów drużyny i MVP KLEM-LIGI „7” Kamila Kruka oraz MVP KLEM-LIGI „9” Łukasza Wieleby, wziął ciężar gry na swoje barki i rzutem na taśmę obronił wraz z drużyną 2 punkty. Gratulacje należą się obydwu drużynom oraz bardzo odważnym paniom: Ilonie Czosnyce i Julii Kruk. Momentami mocne ciosy trzeba było przyjąć na …. ręce, a czasami niestety i na głowę. Wszyscy jednak zakończyli zawody bez kontuzji. Oby więcej takich meczy.