Najciekawsza 11 kolejka KLEM-LIGI „10”.Dziki po tie-breaku lepsze od Ciny. Powiat „za 3” z Czarnymi.

Najciekawsza 11 kolejka KLEM-LIGI „10”.Dziki po tie-breaku lepsze od Ciny. Powiat „za 3” z Czarnymi.

W 11 kolejce KLEM-LIGI „10” poznamy prawdopodobnie ostateczne rozstrzygnięcia w walce o 1 i 7 miejsce w tegorocznych rozgrywkach. Sprawa pozostałych miejsc wydaje się być jeszcze otwarta. Na początek tej kolejki do gry wkroczyli licealiści i uczniowie szkoły podstawowej z gminy Kurów w pojedynku Cina Prime Squad – Volley Dziki. Mecz niezwykle istotny jeśli chodzi o 6 i 7 miejsce w lidze. W pierwszym meczu górą była Cina Squad wygrywając 3-1.  W rewanżu Volley Dziki odwróciły losy spotkania i z wyniku 1-2 doprowadziły do wygranej 3-2. Mecz stał na niezłym poziomie siatkarskim, a emocji nie brakowało w każdym secie. Mecz ten poprowadzili doświadczeni sędziowie i to głównie dzięki nim nie doszło do bezpośredniego zwarcia pomiędzy niektórymi zawodnikami. Naleciałości z rozgrywek SZS w Puławach jak np. Licealiada gdzie mecze międzyszkolne sędziują uczniowie bez nadzoru nauczycieli dawały momentami znać o sobie. Wracając do meczu, pierwszego seta wygrały Dziki 25-22, by w dwóch kolejnych przegrać w identycznym stosunku 21-25. W ataku nie do zatrzymania był Vitalii Vasyliev i objawienie w drużynie Luka Kykhtiuk. Młodzi Ukraińcy mieli już mecz pod kontrolą gdy do gry włączył się Jakub Wręga z Dzików, niefortunnie trafiony piłką na rozgrzewce w twarz. Sztab medyczny Dzików doprowadził jednak lidera drużyny do użyteczności i to w głównej mierze dzięki niemu i fenomenalnej Magdalenie Banaś na zagrywce Dziki wygrały 25-21 doprowadzając do tie-breaka. W nim również żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Na przerwie prowadziła Cina 8-7. Po zmianie stron mniej błędów popełniły Dziki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 15-13, a w całym meczu 3-2. Dzięki takiemu wynikowi Volley Dziki zrównały się punktami z Cina Prime Squad i o wyższym miejscu ukraińskiej drużyny decyduje lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Do końca KLEM-LIGI Cinie pozostały 2 spotkania z dwoma najsilniejszymi ekipami, natomiast Dzikom, 3 mecze w tym mecze z Kamarnowicami i Powiatem którym w pierwszej rundzie urywali punkty. Walka o 6 miejsce będzie się toczyć korespondencyjnie do ostatniej kolejki. Na koniec słowa pochwały dla ukraińskiej drużyny Ciana Prime Squad, która kilkukrotnie zachowała się fair play oddając punkty przeciwnikom po błędach sędziowskich, które jak w każdej dyscyplinie tak i w siatkówce czasami się zdarzają. W ciągu jednego tygodnia  obydwie najmłodsze drużyny w lidze zasłużyły na nagrodę fair play, niestety słowną bowiem ze środków które gmina przeznacza na KLEM-LIGĘ nie można zbyt wiele zaplanować.

W drugim meczu 11 kolejki spotkały się 3 i 4 drużyna i również emocji nie brakowało. Powiat Puławski wygrał pierwszego seta nadspodziewanie gładko, a Czarni Karmanowice męczyli się z przyjęciem najprostszych piłek wobec czego o równej grze nie mogło być mowy. 25-11 i zmiana stron, która przyniosła metamorfozę Czarnych. Mocnym punktem w ataku był Przemysław Gawda, który poza mocnymi ciosami, zdobywał punkty kiwkami i przebiciami sposobem dolnym. Powiat robił wszystko by zneutralizować lidera drużyny przeciwnej ale bez rezultatu. Czarni wygrali zatem 2 seta 25-23. W trzecim i czwartym secie odnotowaliśmy identyczny wynik 25-19 dla Powiatu, który kontrolował w końcówkach setów wynik. Dużo zamieszania w szeregach Czarnych robił Piotr Skwarek z Powiatu swoimi firmowymi zagrywkami. Dzięki wygranej za 3 punkty Powiat Puławski niespodziewanie zrównał się punktami z wiceliderem KLEM-LIGI. Na 1 miejsce raczej już nie ma szans ale przy korzystnym wyniku Lacosanostry z KS Volley Piątek walka o 2 miejsce  rozstrzygnie się w bezpośrednim meczu KS Volley Piątek – Powiat Puławski.

Trzeci mecz kolejki, Lacosanostra – KS Volley Piątek, został przełożony z 18 marca na 27 marca na wniosek KS Volley Piątek, który już na kilka dni przed tym meczem wiedział, że nie będzie mógł zagrać w pełnym składzie. Co ciekawe 17 marca wziął udział w turnieju w Michowie i wygrał po pasjonującym finale z … Powiatem Puławskim. Zatem gratulujemy drużynom z KLEM-LIGI i cieszymy się, że finaliści będą mogli jeszcze raz spotkać się w pojedynku 13 kolejki tuż po świętach 3 kwietnia o godz. 20.00.

Z uwagi na trudności z ustalaniem grafiku spotkań i notorycznym przekładaniem meczy (18 razy od początku ligi) organizator podjął decyzję o braku możliwości przekładania ustalonego harmonogramu w ostatnich 3 kolejkach.

Wykorzystując wolny termin w końcu doszło do rozegrania meczu z 7 kolejki!!! Strong Klem – Lacosanostra. Z dużej chmury mały deszczyk a raczej jego brak, tak można podsumować ten mecz. Lacosanostra bez większych problemów wygrała 3-0 (25-9, 25-8, 25-17) i już tylko kataklizm mógłby ich powstrzymać przed wygraniem kolejnej edycji KLEM-LIGI. Drużyna w której liderzy to absolwenci ZSA w Klementowicach  jest poza zasięgiem rywali z powiatu i województwa od ładnych kilku lat. Co ciekawe tylko 3 drużynom w ciągu 10 lat udało się wygrać tą niełatwą ligę. W pierwszym sezonie była to Lacosanostra złożona wyłącznie z uczniów LO w Klementowicach. W kolejnych 3 sezonach triumfowali PGE Gladiatorzy czyli złote pokolenie licealistów z ZSA w Klementowicach, którzy po ciężkich bojach w finale pokonywali Strong Klem (liga z play offami). Gladiatorzy nie mieli sobie równych zarówno w KLEM-LIDZE jak i w rozgrywkach szkolnych – Licealiada gdzie bez problemów wygrywali powiat czy rejon, a także mecze w LZS. Kolejne 2 sezony czyli 5 i 6 należały do Euphorii czyli siatkarzy z gminy Końskowola z tym, że prowadzonymi przez Daniela Kowalika również absolwenta ZSA. Gdy na skutek rozłamu powstała ekipa Końskowoli już bez Daniela, nie udało się powtórzyć sukcesu. I tak przechodzimy do czasów nowożytnych czyli panowania Lacosanostry, która w ostatnich 3 sezonach wygrywała ligę, a przegrała tylko 3 razy (z Końskowolą i dwa razy z Strong Klem oczywiście w innym składzie niż obecnie).

W przeciągu 10 lat w rozgrywkach KLEM-LIGI wzięło udział 33 drużyny: Lacosanostra, PGE Gladiatorzy, Euphoria, Strong Klem, Lavidaloca, Ognista Pięść, Black Team, Air Max Klementovia, Ladie’s Team,  High Five, Cycu i spółka, Absolwent Team, Victoria Team, CKM Czarni Karmanowice, Mysza Team, Dream Team, Gloria Victis, Batman Team, Moonshiners Squad, Small Guardians, Gumisie, Ostatnie Odliczanie, Team Kurów, FC Cieciorka, Team 300, Vitalii Team, Chude Byki, Cina Squad, Końskowola, Powiat Puławski, KS Volley Piątek, Volley Dziki, Cina Prime Squad.