KLEMENTOVIA

Regulamin Klem-Ligi „9”

Regulamin KLEM-LIGI „9”
Godziny rozpoczęcia meczów podawane są orientacyjnie. Proszę przybyć na zawody min. 20 minut przed meczem.  Rozgrzewka przed meczami 10 minut na siłowni i 20 minut na sali gimnastycznej z piłkami .
Regulamin:
Mecze rozgrywane są w określone dni tygodnia na sali gimnastycznej ZSA w Klementowicach. Harmonogram, który został opracowany nie może być zmieniany przez żadną z drużyn.  Każdy mecz rozgrywany jest do 3 wygranych setów, do 25 punktów, ewentualnie tie-break do 15. W zależności od ilości zgłoszonych drużyn odbędzie się runda zasadnicza i rewanżowa do 8 drużyn lub tylko runda zasadnicza jeśli zgłosi się powyżej 8 drużyn. O ostatecznej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych punktów, przy równej liczbie punktów bezpośredni pojedynek (pojedynki), stosunek setów, następnie liczba małych punktów. Za zwycięstwo 3-0, 3-1 wygrana drużyna otrzymuje 3 punkty, przegrana 0 punktów. Za zwycięstwo 3-2 wygrana drużyna otrzymuje 2 punkty, przegrana 1 punkt. Mecze sędziować będzie Pan Andrzej Jarzynka, a także w wyjątkowych przypadkach wyznaczeni sędziowie. W przypadku spornych kwestii, (np. przekładanie terminu meczu) ostateczna decyzja należy do sędziego głównego czyli  Andrzeja Jarzynki. W wyjątkowych przypadkach można przełożyć mecz na najbliższy wolny termin  po wcześniejszym uzgodnieniu i ZGODZIE kapitana drużyny przeciwnej i sędziego głównego. W przeciwnym przypadku przyznany zostanie walkower 0-3 (0-25, 0-25, 0-25), jeśli drużyna nie stawi się na boisku. Walkower może być również przyznany jeśli drużyna spóźni się na mecz więcej niż 10 minut. Mecz może się rozpocząć jeśli na boisku znajdują się minimum 2 osoby z danej drużyny. Składy które zostały podane przed I rundą są niezmienne.  W okienku transferowym po I rundzie można wymienić zawodników, którzy nie grali dotychczas w KLEM-LIDZE „9”. W trakcie każdego seta można poprosić o 1 czas dla drużyny. Ubezpieczenie we własnym zakresie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałe kontuzje.