I kolejka Klem-Ligi 2015-01-17

I kolejka Klem-Ligi 2015-01-17

17 stycznia 2015 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach odbyła się pierwsza kolejka regionalnej ligi siatkówki o nazwie KLEM-LIGA.
W pierwszych meczach pewne zwycięstwa po 3-0 odniosły drużyny PGE Gladiatorzy, LaCosaNostra oraz STRONG-KLEM.
W pierwszym meczu drużyna STRONG-KLEM złożona z nauczycieli i absolwentek ZSA wygrała po wyrównanej walce z drużyną BLACK TEAM złożonej z uczniów klasy 1 AT ZSA 3-0 w stosunku 25-18; 25-22;25-20. Obie drużyny przystąpiły do meczu osłabione brakiem Agaty Wijaszki w STRONG KLEM i Marleny Kozak w BLACK TEAM. O zwycięstwie zadecydowało większe doświadczenie drużyny STRONG-KLEM bowiem w drugim secie przegrywała już 17-22 by ostatecznie wygrać 25-22.

W drugim meczu naszpikowana reprezentantami ZSA drużyna LaCosaNostra pewnie wygrała z drużyną Ognista Pięść 3-0 w stosunku 25-8; 26-24;25-16. Drużyna Ognistej Pięści wystąpiła osłabiona brakiem Karoliny Pączkowskiej. Warto zauważyć że w drugim secie Ognista Pięść złożona wyłącznie z absolwentek i absolwentów (medalistów Mistrzostw Województwa LZS) napędziła strachu zespołowi LaCosaNostra mając nawet piłkę setowa przy wyniku 23-24. Niewykorzystane sytuacje jednak się mszczą i drużyna obecnych reprezentantów ZSA wygrała 26-24. Mecz ten również obfitował w wiele emocji i pięknych akcji na boisku.
W trzecim meczu drużyna reprezentantów gimnazjum PGE Gladiatorzy pewnie wygrała z najmłodszą drużyną KLEM-LIGI, AIR MAX Klementovia, złożoną wyłącznie z dziewcząt gimnazjum 3-0. Nie wynik jednak był tu najważniejszy. Fakt, że dziewczęta z 2 i 3 gimnazjum zgłosiły się do ligi budzi szacunek i poważanie. W meczach ze starszymi i silniejszymi fizycznie drużynami nabiera się pewności siebie i doświadczenia, które będzie procentować w najbliższej przyszłości na zawodach szkolnych czy też w KLEM-LIDZE.
W najbliższą sobotę od godziny 10 rozpocznie się 2 kolejka KLEM-LIGI. Harmonogram ukaże się na stronie we wtorek wieczorem.
Zapraszamy do aktywnego udziału w grze i kibicowaniu.