KLEMENTOVIA

Kulturystyka

Sekcja kulturystyki UKS Klementovia to głównie pełnoletni uczniowie ZSA w Klementowicach bądź pełnoletni mieszkańcy z okolicznych miejscowości . Członkowie klubu mogą trenować na siłowni w Zespole Szkół Agrobiznesu w Klementowicach, która wyposażona jest w atlas do ćwiczeń siłowych, hantle z możliwością doboru odpowiedniego ciężaru dla siebie, kilku sztang z obciążeniami + 150 kg, rowerek stacjonarny, skakanki czy stepper.

Ćwiczenia w celu poprawienia kondycji polegają głównie na aktywności fizycznej, która zwiększa puls serca. Kiedy nasze serce bije mocniej spalamy więcej kalorii a co za tym idzie tłuszczu, niż w trakcie spoczynku. Poprawia się także kondycja naszego serca, układu krwionośnego i płuc, gdyż są one zmuszone do zwiększonego wysiłku podczas ćwiczeń.

Rowerek stacjonarny

Obsługa rowerka nie powinna sprawiać nikomu trudności. Ćwiczenie wygląda dokładnie jak jazda na zwykłym rowerze i jest mało obciążające dla stawów. Przed wskoczeniem na przyrząd warto zadbać o jego ustawienie – kiedy siedząc na siodełku postawimy nogę na pedał, kolano powinno być lekko ugięte. Trening na rowerku poza spalaniem tłuszczu pozwoli rozbudować mięśnie nóg i pośladków. Co więcej, możemy dostosować tempo i obciążenie do naszych umiejętności, czyniąc z jazdy przyjemną, rekreacyjną rozrywkę lub ciężki trening.

Stepper

Ćwiczenia na stepperze oddziałują głównie na mięśnie nóg i pośladków. Wykonywany ruch przypomina wchodzenie po schodach – ustawiamy stopy na pedałach i naprzemiennie dociskamy je do podłogi. Brzmi to jak łatwe ćwiczenie, ale już 15 minut takiego treningu wystarczy, żeby porządnie się spocić.

Pamiętaj, że każda sesja treningu na sprzętach aerobowych powinna trwać co najmniej 30 minut. Spalanie tkanki tłuszczowej nie zaczyna się od razu – najpierw organizm rozgrzewa się, przygotowując się do treningu.

Atlas do ćwiczeń siłowych, czyli urządzenie do treningu siłowo – wytrzymałościowego całego naszego ciała, pozwala na wykonywanie kilkunastu różnych ćwiczeń. Każdy z nas z jego pomocą pięknie ukształtuje sylwetkę i wzmocni mięśnie różnych części ciała: nóg, klatki piersiowej, barków. Wymienione partie są tymi, o które należy najbardziej zadbać. Dzięki wykorzystaniu atlasu do ćwiczeń będzie to nie tylko praktyczne, ale i komfortowe.