KLEMENTOVIA

Tenis stołowy

Sekcja tenisa stołowego złożona jest w większości z gimnazjalistów Niepublicznego Gimnazjum w Klementowicach, choć nie brakuje zawodników ze szkoły podstawowej czy szkoły średniej. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu po 2 godziny zegarowe. Nasi zawodnicy biorą udział w imprezach sportowych od rangi gminnej poprzez zawody międzygminne, powiatowe, rejonowe czy wojewódzkie głównie organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

W rozegranych dnia 5 listopada 2015r. mistrzostwach powiatu puławskiego w tenisie stołowym, Ewa Samorek zawodniczka naszego klubu, dokonała wielkiego wyczynu zdobywając złoty medal. Droga do sukcesu była bardzo długa, bowiem najpierw musiała zmierzyć się z koleżankami z klubu by dostać się do reprezentacji. Po bardzo wyrównanym turnieju węwnątrzklubowym, trener Andrzej Jarzynka wybrał najlepszych zawodników do reprezentowania naszego klubu, a zarazem NG w Klementowicach na zawodach międzyszkolnych. Wśród reprezentantek znalazły się oprócz wspomnianej Ewy Samorek, Julia Ścibior i Dominika Lis, natomiast wśród reprezentantów: Jakub Tarkowski , Adrian Płowaś  i Piotr Szyszko . Etap gminny nie został rozegrany, ponieważ Gimnazjum w Kurowie nie wystawiło reprezentacji w związku z tym bezpośrednio awansowaliśmy do etapu międzygminnego, który został rozegrany w Markuszowie w dniu 29.10.2015r. Tam zakwalifikowało się 5 szkół gimnazjalnych z gminy Markuszów, Baranów, Wąwolnica, Żyrzyn i nasza szkoła reprezentująca gminę Kurów. Na tym poziomie nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony, a troje z nich wywalczyło miejsca w pierwszej trójce turnieju i awans na etap powiatowy. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Ewa Samorek – 2 miejsce, Julia Ścibior – 3 miejsce, natomiast w kategorii chłopców Jakub Tarkowski- – 3 miejsce. Nasi reprezentanci otrzymali w nagrodę dyplomy. Warto odnotować, że pozostali zawodnicy naszego klubu byli bardzo blisko strefy medalowej. W kategorii szkół podstawowych nasz reprezentant Karol Grykałowski również zakwalifikował się do etapu powiatowego z 1 miejsca deklasując rywali.

Na mistrzostwach powiatu, rozegranych w Nałęczowie oprócz najlepszej piątki z naszego regionu udział wzięły najlepsze piątki zawodników i zawodniczek z regionu puławskiego (Puławy, Gołąb, Góra Puławska) oraz z regionu nałęczowskiego (Nałęczów, Kazimierz Dolny, Końskowola, Piotrowice, Sadurki). Nasza eksportowa trójka pod wodzą trenera Andrzeja Jarzynki, rozpoczęła swoje mecze od wygranych z reprezentantami Puław, Piotrowic i Nałęczowa. W następnej fazie Julia Ścibior i Jakub Tarkowski musieli uznać wyższość przeciwników z Żyrzyna i Puław, natomiast Ewa Samorek  jak burza odprawiała z kwitkiem swoje przeciwniczki nie tracąc nawet seta. Wygrane Julki I Jakuba w ostatnich meczach uplasowały ich na pozycji VII i VIII, natomiast Ewa ponownie wygrała swój mecz tym razem już półfinałowy 3-0 z zawodniczką z Kazimierza Dolnego. W finale nasza bohaterka stoczyła ciężki bój ze starszą od siebie reprezentantką gospodarzy turnieju czyli Gimnazjum w Nałęczowie. Pierwszy set to walka punkt za punkt i wygrana Ewy 11-9. W drugim i trzecim secie  Ewa musiała uznać wyższość przeciwniczki, przegrywając 9-11 i aż 3-11. Wynik meczu był w tym momencie niekorzystny 1-2 w setach. Czwarty set okazał sie decydujący dla losów spotkania, bowiem przez niemal całego seta prowadziła zawodniczka z Nałęczowa, jednak w końcówce od stanu 8-10 kolejne cztery punkty ugrała Ewa i wygrała seta 12-10. Na tablicy widniał wynik 2-2. W decydującym secie Ewa Samorek zagrała jak z nut, deklasując rywalkę 11-5. Pierwsze złoto w historii naszego klubu w kategorii dziewcząt stało się faktem. Sukces Ewy i całej reprezentacji tenisa stołowego może napawać optymizmem na przyszłość, bowiem większość z nich to uczniowie 1 klasy gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych nasz reprezentant Karol Grykałowski również zaprezentował się z jak najlepszej strony zdobywając srebro w powiecie i awansował do etapu rejonowego.

Na mistrzostwach rejonowych Ewa Samorek i Karol Grykałowski mieli okazję zmierzyć się z zawodnikami, którzy na co dzień trenują 5-6 razy w tygodniu i są zawodnikami ligi tenisa stołowego. Nasi reprezentanci wygrali po 3 swoje mecze, natomiast przegrali 2, plasując się ostatecznie na miejscach V-VIII. Gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w grach drużynowych w styczniu 2016r.