7 kolejka KLEM-LIGI 2017-11-30

7 kolejka KLEM-LIGI 2017-11-30

Wyniki 7 kolejki KLEM-LIGI 2017:

Victoria Team – Batman Team 3-0 (25-16, 25-23, 25-21)

 Strong Klem – Absolwent Team 3-1 (15-25, 25-22, 26-24, 25-23)

 Ladies Team – Gloria Victis 2-3 (25-17, 20-25, 27-25, 23-25, 13-15)

pauzuje: PGE Gladiatorzy

__________________________________________________________________________________________

Ligowy klasyk dla Strong Klem w 7 kolejce KLEM-LIGI 2017.

W 7 kolejce rozegrane zostały jak dotąd dwa mecze. W pierwszym Victoria Team przypieczętowała 4 miejsce w lidze po wygranej 3-0 nad Batman Team.  W drugim meczu spotkały się drużyny z najwyższej półki, mianowicie Strong Klem i Absolwent Team. W pojedynku gigantów po pasjonującym pojedynku nieznacznie lepszy okazał się Strong Klem wygrywając 3-1. Przed nami jeszcze tylko 2 mecze w lidze, czyli mecz o 5 miejsce Ladies Team – Gloria Victis i absolutny hit ligi drużyn niepokonanych o 1 miejsce Strong Klem – PGE Gladiatorzy.

4 miejsce dla Victorii Team, 7 miejsce dla Batman Team.
W pierwszym meczu ostatniej kolejki Victoria Team wygrała z Batman Team 3-0, jednak batmanki zagrały najlepszy mecz w lidze i mało brakowało by urwały seta absolwentom naszego gimnazjum. Co prawda w 1 secie Wiktoria Kiljan i spółka szybko rozprawili się z gimnazjalistkami 25-16 ale już drugi set to niespodziewanie walka punkt za punkt. Kocertowo nagrywała piłki Oliwia Płowaś, a Julia Sumorek i Iza Eciak punktowały przeciwników. Przy wyniku 23-23 sprawy w swoje ręce wziął Kamil Saran i dwoma mocnymi atakami zakończył seta 25-23. W trzecim secie Batman Team nawet prowadził 16-11 i znowu pachniało sensacją. W tym momencie Kacper Jasiocha wykonał kilka trudnych zagrywek z którymi nie poradziły sobie gimnazjalistki. Do końca seta trwała jeszcze walka o zwycięstwo ale ostatecznie to Victoria Team wygrała 25-21 zajmując 4 miejsce w KLEM-LIDZE 2017.

3 miejsce dla Absolwent Team.
Drugi mecz pomiędzy Strong Klem i Absolwent Team był z gatunku o mistrzostwo ligi, bowiem obie drużyny przed tym meczem zachowywały jeszcze realne szanse na złoto. W pierwszym secie przewagę osiągnął Strong Klem i prowadził gładko 14-6. Wtedy to kontuzji palca nabawił się Bartłomiej Migdal. Na szczęście w drużynie Strongów był doktor Piotr, który udzielił pierwszej pomocy i Bartek mógł dalej grać w meczu. Był to zapewne moment przełomowy w secie, bowiem na zagrywce stanął Kamil Kruk i Absolwenci po chwili doprowadzili do remisu 14-14. Gdy już Strongowie zdołali zrobić przejście na 15-14, na zagrywce stanęła Ewelina Pączkowska i dosłownie rozstrzelała przeciwników, którzy nie potrafili opanować trudnej zagrywki. Mistrzowska seria Eweliny 11 zagrywek z rzędu i Absolwent Team wygrywa pierwszą partię 25-15. Trochę zszokowani Strongowie zrobili roszady w składzie i na parkiecie w 2 secie pojawili się Katarzyna Jarzynka i Wojciech Witkowski. Jak się okazało były to bardzo cenne zmiany bowiem , głównie dzięki nim Strong Klem wygrał drugą partię 25-22 doprowadzając do remisu 1-1. W trzecim secie gra toczyła się falami. Kilka punktów przewagi Strongów za sprawą dobrej dyspozycji w ataku Ksawerego Mierzejewskiego by po chwili było kilka punktów przewagi Absolwentów za sprawą zagrywki Eweliny Pączkowskiej, później znowu dobre akcje kończące Piotra Dytkowskiego i prowadzenie Strongów do momentu gdy  Kamil Kruk pojawił się na zagrywce. Z wyniku 16-24 doprowadził piekielnie mocną zagrywką do stanu 24-24. Końcowe dwa punkty to jednak zdobycz Strong Klem i wygrana na przewagi 26-24. Czwarty set był bardzo podobny do poprzedniego. Gra falami, a najjaśniejszą zawodniczką w Absolwent Team była Joanna Eciak, która wyprawiała cuda w obronach piłek można powiedzieć beznadziejnych po których to  Kamil zdobywał punkty z kontrataku. Od wyniku 16-14 coraz większa przewagę zdobywali Strongowie i zrobiło sie juz 24-18. Wtedy to Kamil Kruk na zagrywce raz jeszcze poderwał drużynę do walki  i zrobiło się 24-23. Piłkę meczową dokładnie jednak przyjął Bartek, rozegrał doktor Dytkowski, a zakończył sor Jarzynka na 25-23. Cały mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Strong Klem, a o końcowym sukcesie zadecydowała głównie dłuższa ławka rezerwowych, bowiem grający w „piątkę” absolwenci  musieli włożyć więcej sił w równorzędną walkę co odbijało się w końcówkach setów. Nie mniej jednak to był mecz godnych siebie rywali i brawa należą się obu drużynom za stworzenie dobrego widowiska i walkę fair play. Absolwenci zakończyli rywalizację na 3 miejscu, a przed nami powtórka z zeszłego roku czyli mecz o 1 miejsce pomiędzy Strong Klem, a PGE Gladiatorzy.

Sensacyjne 5 miejsce dla Gloria Victis, Ladies Team na 6 miejscu.