Historyczny wyczyn najmłodszych siatkarzy! Jesteśmy w najlepszej czwórce powiatu!!!

Historyczny wyczyn najmłodszych siatkarzy! Jesteśmy w najlepszej czwórce powiatu!!!

Historyczny wyczyn najmłodszych siatkarzy! Jesteśmy w najlepszej czwórce powiatu!!!

Po 13 latach od czasu powstania Gimnazjum w Klementowicach i po 3 latach od czasu powstania UKS Klementovia, nasi najmłodsi siatkarze z gimnazjum zajęli 1 miejsce na międzygminnych mistrzostwach szkół gimnazjalnych, które odbyły się 24.02.2017 r. w Kurowie. W półfinale pokonaliśmy Gimnazjum w Kurowie (gospodarza) 2-0, następnie w finale nie daliśmy szans Gimnazjum w Żyrzynie, wygrywając również 2-0. Tym samym pierwszy raz w historii jedziemy na mistrzostwa powiatu do Nałęczowa.

Zawody rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzami czyli Gimnazjum w Kurowie. Od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry dzięki czemu osiągnęliśmy kilku punktową przewagę. Dobra zagrywka Jakuba Wrzesińskiego, pozwalała naszym zawodnikom grać pewnie na siatce i poprawiać systematycznie wynik. W pewnym momencie prowadziliśmy 17-10. Później kilka punktów zdobyli przeciwnicy ale końcówka ponownie należała do nas za sprawą kończących ataków Jakuba Tarkowskiego. Pierwszego seta wygraliśmy zatem 25-20. Drugi set również toczył się pod dyktando naszych siatkarzy, a prowadzenie nie było zagrożone nawet przez chwilę. Widoczna pewność siebie w grze naszych siatkarzy to efekt rywalizacji w Lokalnej Lidze Siatkówki KLEM-LIDZE w drużynach Victorii Team i Dream Team. Ponadto doświadczenie nabyte w rozgrywkach wojewódzkich LZS pozwoliło nam na bezstresową grę i zwycięstwo 25-17 w drugim secie, a w całym meczu 2-0.

W finale imprezy zmierzyliśmy się z Gimnazjum w Żyrzynie. Mecz wyglądał podobnie do poprzedniego choć początek pierwszego seta to gra punkt za punkt do wyniku 8-8, głównie za sprawą naszych chłopców i piłek posyłanych w aut. Później zagraliśmy już rozważniej czekając na błędy przeciwnika, który nie wytrzymywał wymian i dostarczał nam punktów poprzez błędy własne. Bardzo dobry mecz zanotowali: Sebastian Grzegorczyk i Piotr Szyszko głównie w ataku. Na zagrywce wstrzelił się Adam Mrozek i pierwszego seta wygraliśmy 25-18. W drugim secie szybko wypracowaliśmy sobie przewagę i okazję do gry dostali również zmiennicy, którzy pod okiem najrówniej grającego Kacpra Jasiochy zanotowali całkiem niezły występ. Drugiego seta wygraliśmy 25-15, a cały mecz 2-0.

Reprezentacja Niepublicznego Gimnazjum w Klementowicach w składzie: Kacper Jasiocha, Sebastian Grzegorczyk, Piotr Szyszko, Adam Mrozek, Jakub Tarkowski, Jakub Wrzesiński, Michał Tarkowski, Adrian Bieniek, Jan Saran pod wodzą trenera Andrzeja Jarzynki, zajmując pierwsze miejsce, zanotowała historyczny sukces bowiem jeszcze nigdy naszym siatkarzom z gimnazjum nie udało się awansować na szczebel powiatowy. Często zdarzało się, że graliśmy w finałach międzygminnych, jednak po dobrej grze przegrywaliśmy przeważnie 1-2, a o końcowym sukcesie decydowały 2 punkty. Teraz wygraliśmy pewnie nie tracąc nawet seta w całej imprezie. Bardzo dobra współpraca ZSA w Klementowicach z UKS Klementovia przynosi zatem wielki sukces (nie pierwszy w tym roku). Gratulacje dla naszych chłopaków i powodzenia na powiecie!

Ostateczna klasyfikacja mistrzostw międzygminnych:

1 miejsce: Niepubliczne Gimnazjum w Klementowicach

2 miejsce: Gimnazjum w Kurowie

3 miejsce: Gimnazjum w Żyrzynie