IV kolejka Czempions  Ligi 2015-06-10

IV kolejka Czempions Ligi 2015-06-10

Harmonogram 4 kolejki Czempions Ligi w dniu 10.06.2015r.

17.00 – 17.35 TIGER TEAM – POMPA TEAM

17.40 – 18.25 POGOŃ PO WSI – TEAM SPIRIT

Pauzuje: DĄB KLEMENTOWICE

==================================================================================================

Pompa kończy I rundę mocnym uderzeniem!
W 4 kolejce rozegranej 10 czerwca 2015r. doszło do ciekawych pojedynków w których ponownie już zanotowaliśmy mecz z wygraną jednej z drużyn i remisem co świadczy o wyrównanym poziomie ligi.
W pierwszym meczu spotkały się ekipy Tiger Team z Pompą Team czyli pojedynek gimnazjalistów z 1 i 3 klasy. Pierwsza połowa toczyła się z lekką przewaga Pompy, a swoje okazje mieli Maurycy Mierzejewski i Szymon Lis, jednak ponownie z dobrej strony zaprezentował się bramkarz Adam Mrozek. Gdy wydawało się, że Tiger’y dowiozą remis do szatni, znakomitym rajdem popisał się Piotr Kosiński, który ograł trzech zawodników i gdy wychodził na czystą pozycję został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez namysłu wskazał na „wapno”, a rzut karny zamienił na bramkę niezawodny w tym elemencie poszkodowany Piotrek Kosiński. W drugiej połowie dominacja „Pompy” nie podlegała już dyskusji w efekcie padły kolejne 2 bramki w wykonaniu Kamila Sarana, który był najlepszym zawodnikiem meczu. Cała drużyna Pompy zagrała bardzo mądrze z mniej doświadczoną ale zawsze groźną ekipą Tiger’ów, a wynik 3-0 całkowicie odzwierciedla przebieg meczu. W okresie wakacyjnym 1-klasiści muszą poszukać wzmocnień aby przez cały mecz być równorzędnym rywalem dla pozostałych drużyn. Po raz kolejny brak ławki rezerwowej dał się we znaki najmłodszej drużynie ligi. Pompa Team zakończyła 1 rundę i teraz będzie czekać na wynik meczu Tiger Team z Pogonią Po Wsi bowiem od tego wyniku będzie zależeć czy zakończą rozgrywki wiosenne na 3 czy 4 miejscu.
W drugim meczu lider Team Spirit podejmował faworyzowaną Pogoń Po Wsi, która nieoczekiwanie miała przed tym meczem na koncie tylko 2 punkty (dwa remisy). Od początku meczu przytłaczającą przewagę zdobyła Pogoń, która atakowała raz lewą raz prawą stroną boiska, kończąc akcje groźnymi strzałami. Doświadczenie bramkarza Wojciecha Witkowskiego brało jednak górę, który obronił kilkanaście strzałów. W ostatniej minucie pierwszej połowy w jednej z nielicznych akcji Team Spirit, strzał z połowy boiska oddał super snajper Mateusz Hejno, a piłka nieoczekiwanie wpadła bramkarzowi Pogoni „za kołnierz”! 1-0, takim wynikiem zakończyła sie też pierwsza połowa. W drugiej goście jeszcze bardziej rzucili się do ataków lecz brakowało precyzji w strzałach na bramkę. W 18 minucie piękną akcją popisał się Łukasz Wociór z Pogoni, który ograł obrońcę Spiritu i znalazł się tuż przed polem karnym sam na sam z bramkarzem jednak został nieprzepisowo powstrzymany w efekcie sędzia przyznał rzut wolny z 10 metrów. Strzał z rzutu wolnego został zablokowany a w wyniku kontry dogodną sytuację miał ponownie Mateusz Hejno, jednak rozgrywający bardzo dobre zawody na obronie Dawid Ścibior zażegnał niebezpieczeństwo wybijając piłkę na aut. W 22 minucie obrońca Team Spirit niedokładnie wykonał rzut od bramki podając piłkę pod nogi Mateusza Suszka, który bez namysłu oddał piękny i precyzyjny strzał, zaskakując obronę i bramkarza gospodarzy doprowadzając do remisu 1-1. Warto zaznaczyć, że bramkarz Team Spirit ustanowił rekord ligi w utrzymaniu czystego konta bramkowego – 82 minuty bez straty gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, pomimo huraganowych ataków gości. Doświadczenie drużyny Team Spirit czyli nauczycieli ZSA oraz 2 gimnazjalistów i 1 absolwenta ZSA pozwoliło utrzymać ten wynik, a tym samym zachować przodownictwo w ligowej tabeli.
W następnej kolejce dojdzie do hitu całej ligi, bezpośredniego pojedynku o mistrzostwo I rundy czyli pojedynek vice lidera Dębu Klementowice z liderem Team Spirit. W drugim meczu Pogoń Po Wsi zmierzy się z Tiger Team.