Jedziemy na Skrę Bełchatów w lidze Mistrzów!!!

Jedziemy na Skrę Bełchatów w lidze Mistrzów!!!

W najbliższy wtorek zawodniczki i zawodnicy naszego klubu jadą kibicować PGE Skrze Bełchatów do Łodzi w meczu 2 kolejki Ligi Mistrzów w którym zmierzą się z włoską drużyną Azimut Modena. Mecz ten będzie transmitowany na antenie Polsat Sport 20 grudnia 2016 r. o godzinie 17.30. Jest to nagroda dla naszych zawodników za wspaniałe sukcesy na szczeblu wojewódzkim od ZSA w Klementowicach oraz od UKS Klementovia.

Po pokonaniu PAOK-u Saloniki bełchatowianie zapewnili sobie awans do Ligi Mistrzów. W grupie D zagrają z SCM Craiova, Azimutem Modena oraz ACH Volley Lublana. Udział w Champions League ekipa Philippe’a Blaina rozpoczęła od wyjazdowej porażki w Rumunii (6 grudnia), zaś 20 grudnia w Atlas Arenie w Łodzi mogącej pomieścić blisko 15 tysięcy osób, zmierzy się z mistrzami Włoch.

Pozostałe domowe mecze – najprawdopodobniej 1 lutego z ACH Volley i 1 marca z SCM U Craiova PGE Skra Bełchatów rozegra w bełchatowskiej Hali Energia. Są to bez wątpienia mniej atrakcyjni rywale od tych z Modeny, w związku z tym klub podjął decyzję o nieprzenoszeniu meczów do Łodzi.