Jesteśmy w TOP „5” województwa lubelskiego!

Jesteśmy w TOP „5” województwa lubelskiego!

Jesteśmy w TOP „5” województwa lubelskiego!

14 marca 2018 r. w Białej Podlaskiej odbyły się finały wojewódzkie w siatkówkę chłopców „Licealiada” 2018. Nasza szkoła debiutująca w tak wielkiej imprezie wywalczyła 5 miejsce spośród 8 najlepszych z całego województwa. Pomimo nazwy „Licealiada”w rozgrywkach już od szczebla powiatowego mogli  brać udział także uczniowie szkoły zawodowej i technikum. Zatem tylko 4 szkoły w całym województwie są lepsze od naszego liceum do którego uczęszcza 21 chłopaków. Dodajmy, że dwie z nich czyli z Lublina i Kraśnika to SOS czyli Siatkarskie Ośrodki Szkolne, do których uczęszczają najlepsi siatkarze ze swoich regionów, a finansowane są z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Rozgrywki wojewódzkie rozgrywane były w 2 grupach. Nasza szkoła trafiła do grupy B razem z ZS nr 2 w Hrubieszowie i ZS nr 2 w Kraśniku. Mecz z Hrubieszowem był do wygrania, niestety trudy podróży i początek zawodów 20 minut po przyjeździe sprawiły, że pierwszego seta graliśmy „na stojąco” w efekcie przegraliśmy 12-25. W drugim secie gra się wyrównała, a w drugiej połowie wypracowaliśmy kilku punktową przewagę i wygraliśmy 25-17. W tie-breaku popełniliśmy zbyt dużo błędów w przyjęciu, a na takim poziomie przeciwnik nie wybacza co odbiło się na wyniku 6-15. Przegraliśmy zatem 1-2 choć przeciwnik był w naszym zasięgu. W drugim meczu z renomowanym Kraśnikiem prowadziliśmy 17-11 w pierwszym secie i niestety nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca. Błędne decyzje co do wykańczania akcji doprowadziły do remisu 20-20, a później zabrakło sił do równej walki i przegrana 22-25. W drugim secie również nie odstawaliśmy od przeciwnika, jednak to najwyraźniej nie był nasz dzień. Forma jaką prezentowaliśmy była nieznacznie gorsza od tej w rejonie czy powiecie. Przegraliśmy 17-25, a cały mecz 0-2. Pomimo, że były to finały wojewódzkie to poziom zawodów nie odstawał od tego co prezentowały drużyny z Puław czy Dęblina. Decydowała dyspozycja dnia i przede wszystkim pełnowartościowi zmiennicy na każdej pozycji z czego korzystały wszystkie szkoły na tych zawodach. My graliśmy praktycznie jedną szóstką, natomiast Lublin i Kraśnik i Międzyrzec mieli kadry 14 osobowe. Taka też była ostateczna klasyfikacja, natomiast na 4 miejscu uplasowała się szkoła z Hrubieszowa.

Dla nas 5 miejsce w województwie to wynik historyczny i gdyby nie dwie szkoły SOS to wracalibyśmy z medalami. Wielkie brawa należą się naszym chłopakom w składzie: Konstantyn Ścibior (kapitan), Krystian Kałdonek, Krystian Bartuzi, Daniel Kruk, Bartosz Kozak, Ksawery Mierzejewski, Maurycy Mierzejewski, Kacper Jasiocha z trenerem Andrzejem Jarzynką za godne reprezentowanie i promowanie naszej szkoły na arenach województwa lubelskiego. Warto też dodać, że naszym chłopakom towarzyszyła kilkunasto osobowa grupa kibiców z Klementowic i Karmanowic, którzy dojechali do Białej Podlaskiej swoimi samochodami. Dziękujemy za wsparcie i zainteresowanie. Kończymy zatem tą wspaniałą przygodę na jakże dobrym 5 miejscu i życzymy maturzystom kontynuacji kariery siatkarskiej w klubach uczelnianych, natomiast uczniom z klas pierwszych i drugich podobnych sukcesów w przyszłym roku.