Najmłodsi siatkarze grali na wielkiej imprezie!

Najmłodsi siatkarze grali na wielkiej imprezie!

Najmłodsi siatkarze grali na wielkiej imprezie!

W ostatnim tygodniu nasi najmłodsi reprezentanci grali na Mistrzostwach Województwa LZS i szkół gimnazjalnych w siatkówkę dziewcząt i chłopców. Dziewczęta walczyły w Ludwinie, natomiast chłopcy w Wojciechowie.

Dla większości były to pierwsze zawody rangi wojewódzkiej i trzeba przyznać, że jak na pierwszy raz wyniki były bardzo obiecujące. Dziewczęta walczyły w półfinale do którego zakwalifikowało się 6 drużyn, drugi półfinał został rozegrany w Michowie. Nasze dziewczęta wywalczyły 4 miejsce, a lepsze okazały się tylko finalistki z poprzedniego roku czyli Lubycza Królewska, Strachosław i Urzędów. Za nami uplasowały się dziewczęta z Ludwina i Siennicy. Do wielkiego finału awans miały zapewniony tylko 3 najlepsze drużyny z półfinałów, tak więc niewiele zabrakło by mieć co świętować. Biorąc pod uwagę zaangażowanie na zajęciach UKS naszych dziewcząt możemy być spokojni, że w następnym roku będzie lepszy wynik.

Chłopcy rywalizowali w ścisłym finale Mistrzostw Województwa i mało brakowało by przywieźli medale. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, a nasza ekipa zajęła przyzwoite 4 miejsce. Na uwagę zasługuje wynik z gospodarzem turnieju – Wojciechowem i pewna wygrana w pięknym stylu 2-0. Szkoda trochę meczu z Annopolem – mistrzem województwa, bowiem przegraliśmy 0-2, prowadząc przez większość obydwu setów. Doświadczenie nabyte podczas takich imprez jak i udział w KLEM-LIDZE musi zaprocentować w niedalekiej przyszłości, a najlepszym przykładem są ich  starsi koledzy i koleżanki.

Skład reprezentacji dziewcząt gimnazjum: Wiktoria Kiljan (kapitan), Ewa Samorek, Aleksandra Stasiak, Dominika Lis, Julia Ścibior, Wiktoria Mańka, Wiktoria Grykałowska, Julia Samorek, Justyna Niezabitowska, Oliwia Płowaś, Monika Członka, Izabela Eciak, trener Andrzej Jarzynka.

Skład reprezentacji chłopców: Kacper Jasiocha (kapitan), Adam Mrozek, Dominik Ścibior, Sebastian Grzegorczyk, Piotr Szyszko, Adrian Płowaś, Jakub Tarkowski, Michał Tarkowski, Jan Saran, Adrian Bieniek, Mateusz Sowiński, Jakub Wrzesiński, trener Andrzej Jarzynka.