Prezent od ZSA z górnej półki.

Prezent od ZSA z górnej półki.

Prezent od ZSA z górnej półki.

14 grudnia 2017 r. młodzież ZSA w Klementowicach wyjechała na wycieczkę do Łodzi na Klubowe Mistrzostwa Świata  w siatkówce mężczyzn. Impreza ta rozgrywana była w Atlas Arenie, gdzie rywalizowały drużyny z grupy B. Nasi uczniowie obejrzeli 2 mecze: pierwszy pomiędzy mistrzem Argentyny Personal Bolivar i mistrzem Chin Shanghai Volleyball oraz drugi niesamowicie atrakcyjny pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i zwycięzcą Ligi Mistrzów mistrzem Rosji Zenitem Kazań. Koszty wycieczki dla naszych medalistów mistrzostw województwa pokryła szkoła w nagrodę za osiągnięcia sportowe na arenie wojewódzkiej.

Przed mistrzostwami nasi uczniowie zwiedzali miasto Łódź razem z opiekunami wycieczki Panem Wojciechem Witkowskim i Panem Andrzejem Jarzynką. O godzinie 17.30 rozpoczął się pierwszy mecz. Rywalizacja trwała ponad 2 godziny, a zwycięzcą okazała się ekipa z Chin Shanghai Volleyball, która to pokonała mistrza Argentyny Personal Bolivar 3-2. O godzinie 20.30 rozpoczął się drugi mecz na który wszyscy czekali z niecierpliwością od kilku tygodni. PGE Skra Bełchatów z najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata 2014 roku Mariuszem Wlazłym na czele mierzyła się z mistrzem Rosji naszpikowanym gwiazdami światowej siatkówki Zenitem Kazań. W ekipie rosyjskiej występują m.in. tacy zawodnicy jak: Matthew Andersson, Maksim Michailov czy Wilfredo Leon Venero. Oba zespoły zanotowały zwycięstwa nad Personalem Bolivar i Shanghai Volleyclub, dzięki czemu już w środę zapewniły sobie awans do półfinału. Czwartkowa potyczka była więc walką o pierwsze miejsce w grupie B. Polska drużyna niesiona dopingiem około 6 tysięcy kibiców powalczyła jedynie w pierwszym secie przegranym na przewagi 27-29. W drugim i trzecim secie przewaga Zenitu była zdecydowana stąd wynik 3-0 dla drużyny rosyjskiej. Bełchatowianie przegrali, ale mieli już zapewniony awans do półfinału. Tam zmierzą się z Cucine Lube Civitanova, najlepszą drużyną grupy A.

Po meczu nasi uczniowie przenieśli doping i chóralne śpiewy do autokaru, którym w wesołej atmosferze wrócili nad ranem do Klementowic.