KLEMENTOVIA

Regulamin Czempions Ligi

Regulamin CZEMPIONS LIGI

 1. Mecze ligowe będą się rozpoczynać punktualnie o wyznaczonej godzinie w czwartki lub poniedziałki w/g harmonogramu umieszczonego w komunikacie po zakończeniu zapisów drużyn. Każdy mecz zostanie rozegrany na boisku na sali gimnastycznej na obiekcie Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach.
 2. Czas gry to 2×15 minut z 5 minutową przerwą.
 3. Przewidziana jest runda I rozgrywana w maju i czerwcu 2024 roku.
 4. Drużyna może liczyć 4 zawodników (3 w polu gry plus bramkarz) oraz maksymalnie 4 rezerwowych.
 5. Zmiany odbywać się będą w systemie hokejowym (zawodnik z pola gry musi opuścić boisko aby mógł wejść rezerwowy).
 6. Spóźnienie drużyny powyżej 10 minut będzie skutkować walkowerem (wynik 0-3).
 7. Do zawodów drużyna musi przystąpić z minimum 3 zawodnikami. Jeśli w trakcie meczu liczba zawodników zmaleje do mniej niż 3 będzie to skutkować walkowerem (wynik 0-3 chyba że korzystniejszy będzie ten w momencie przerwania gry).
 8. Rozgrzewka przed  meczem będzie się odbywać na płycie głównej boiska.
 9. Kary za naruszenie przepisów: 2 minuty (niesportowe zachowanie, wulgaryzmy, gra na czas) 5 minut (nierozważny atak na zawodnika nogami, rękami) oraz czerwona kartka (przerwanie sytuacji pewnej do zdobycia bramki rozważny atak na przeciwnika nogami rękami brutalne agresywne zachowanie do przeciwnika, sędziego, kibiców.)
 10. Punktacja: za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty za remis 1 punkt za przegraną 0 punktów.
 11. O ostatecznej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku gdy jedna lub kilka drużyn będzie mieć taka samą liczbę punktów decyduje bezpośredni wynik między zainteresowanymi drużynami, następnie większa różnica pomiędzy bramkami zdobytymi a straconymi oraz większa liczba zdobytych bramek.
 12. Nie obowiązuje przepis o spalonym.
 13. Wznowienie gry gdy piłka wyjdzie poza linię końcową boiska następuje z rzutu rożnego, gdy ostatni dotknął obrońca lub z rzutu od bramki (tzw. „5” pięć metrów od bramki nogą ze stojącej piłki poza pole karne gdy ostatni dotknął piłkę zawodnik atakujący).
 14. W Czempions Lidze 2024 mogą brać udział amatorzy w każdym wieku, nie zgłoszeni do rozgrywek Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii seniorów z wyjątkiem rozgrywek A i B klasy w sezonie 2023/2024. Młodzież w wieku juniora czy trampkarza, może brać udział w rozgrywkach bez żadnych ograniczeń. Jeśli w drużynie występującej w Czempions Lidze 2024 będzie grał zawodnik z drużyn seniorskich z klas wyższych od „A” i „B”, drużyna otrzyma walkowera.
 15. Wszyscy zawodnicy muszą posiadać oświadczenie, bądź zaświadczenie od lekarza lub rodziców o braku przeciwwskazań do uprawiania piłki nożnej w wymiarze czasowym jak w regulaminie Czempions Ligi 2024.
 16. Pozostałe przepisy jak w „Przepisach gry w piłkę nożną PZPN”.
 17. W przypadku spornych kwestii, (np. przekładanie terminu meczu) ostateczna decyzja należy do sędziego głównego czyli Jarzynki Andrzeja. W wyjątkowych przypadkach można przełożyć mecz na inny termin, za zgodą kapitana drużyny przeciwnej i sędziego głównego. W przeciwnym wypadku patrz punkt 6.
 18. Wyniki, tabela oraz klasyfikacja strzelców będzie umieszczana na stronie klubu.

Zarząd UKS Klementovia życzy wszystkim zawodnikom i kibicom wielu emocji i sportowych wrażeń.