Srebro dla naszych młodych zawodników

Srebro dla naszych młodych zawodników

II miejsce młodych zawodników UKS Klementovia.
18 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Agrobiznesu w Klementowicach odbył się III Turniej o puchar Samorządu Uczniowskiego ZSA w Klementowicach w siatkówce chłopców szkół gimnazjalnych zorganizowany wspólnie z UKS Klementovia. W tym roku w rozgrywkach rywalizowały reprezentacje Gimnazjum Publicznego w Wąwolnicy, Gimnazjum Publicznego w Kurowie, Gimnazjum Publicznego w Piotrowicach i Niepublicznego Gimnazjum w Klementowicach które reprezentowali członkowie naszego klubu. Warto zaznaczyć, że nasza drużyna po raz pierwszy mogła zaprezentować się w nowych strojach firmy adidas na których widnieje logo klubu. Stroje zakupił Zarząd Klubu zarówno dla reprezentacji chłopców (granatowe)jak i dziewcząt (biało czerwone).
Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” do 21 punktów 2 sety. W pierwszym meczu spotkały się drużyny z Kurowa i z Klementowic. Drużyny te bardzo dobrze się znały bowiem w styczniu w Kurowie rywalizowały ze sobą na etapie gminnym w gimnazjadzie 2015, gdzie minimalnie lepsze było gimnazjum w Kurowie wygrywając 2-1. Początek spotkania to bezdyskusyjna przewaga gospodarzy, którzy bez problemu punktowali przeciwników z każdej pozycji. Bardzo mądrze w tym secie zagrali Konstantyn Ścibior i Krystian Bartuzi, którzy poprowadzili zespół do wygranej 21-14. W drugim secie nasi chłopcy zaczęli od mocnej zagrywki Bartosza Kozaka, dzięki czemu szybko zrobiło się 3-0. O czas poprosił trener drużyny Kurowa Pan Jacek. Od tego momentu wkradło się rozluźnienie w naszej drużynie, która seryjnie popełniała błędy własne wyrzucając piłki na aut bądź marnując zagrywki. Kurów natomiast „złapał wiatr w żagle” i systematycznie odrabiał straty by przy wyniku 6-6 wyjść na prowadzenie i nie oddać go do końca seta. Nasi nie potrafili już odzyskać rytmu gry z pierwszego seta i gładko przegrali do”13″. Ostateczny wynik tego meczu to 1-1 (21-14, 13-21),
a drużyny uzyskały po 1 punkcie. Jak się później okazało był to przedwczesny finał rozgrywek bowiem żadna z tych drużyn nie przegrała meczu do końca turnieju.
W drugim meczu spotkały się ekipy z Wąwolnicy i Piotrowic. Pierwszego seta łatwo wygrała Wąwolnica 21-8, jednak w drugim to bardzo wyrównana gra przez niemalże całego seta jednak
w końcówce Wąwolnica popełniła mniej błędów w efekcie ponownie wygrała tym razem 21-18,
a cały mecz 2-0, uzyskując 2 punkty. Jak się okazało był to mecz o 3 miejsce w turnieju.
W trzecim meczu stanęły naprzeciw siebie Wąwolnica i Kurów, który pewnie wygrał 2-0 (21-8, 21-11) i czekał na rezultat Klementowic z Piotrowicami bowiem o 1 miejscu decydować miały małe punkty. Klementowice wygrały 2-0 w identycznym stosunku jak Kurów czyli 21-11, 21-8 i decydujące były ostanie mecze Kurowa i Klementowic. W piątym meczu Kurów ponownie bez problemu wygrał swój mecz tym razem z Piotrowicami 2-0 (21-6, 21-10) i przed ostatnim meczem miał bilans (119-69 czyli +50). Klementowice nie bez problemu ale również wygrały swój ostatni mecz z Wąwolnicą 2-0 (21- 7, 21-19) jednak zbyt duża liczba straconych małych punktów przekreśliła marzenia o 1 miejscu w turnieju bowiem uzyskały bilans 118-80 czyli +38.
Zajęcie 2 miejsca w turnieju przez chłopców z Niepublicznego Gimnazjum w Klementowicach
z bilansem bez porażki świadczy o wielkim postępie naszej młodzieży i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość jeśli chodzi o rywalizację w Licealiadzie czy Mistrzostwach Województwa LZS
w siatkówce. Brawa dla naszych chłopaków i sztabu szkoleniowego.
Samorząd Uczniowski ZSA w Klementowicach składa podziękowanie dla organizatorów tego turnieju czyli dla Pana Wojciecha Witkowskiego, Pani Moniki Witkowskiej i Pana Andrzeja Jarzynki za profesjonalną oprawę, sędziowanie i przeprowadzenie konkursu zagrywki w trakcie turnieju.
W konkursie wzięło udział 23 osoby, również trenerzy i kibice, a nagrody w postaci piłek do siatkówki ufundował Uczniowski Klub Sportowy Klementovia. Na pochwałę zasługują również zawodnicy klubu, którzy pomagali w sprawnym przebiegu turnieju: Katarzyna Kruk, Natalia Śmich, Karol Bonecki i Jan Kosiński. W przyszłym roku SU wspólnie z UKS Klementovia planuje zorganizować podobny turniej dla dziewcząt naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że magia nowych strojów będzie szczęśliwa również dla naszych dziewcząt.
Ostateczna klasyfikacja III turnieju o puchar SU ZSA w Klementowicach, 18.06.2015r.:
Miejsce Nazwa drużyny                                             Punkty Małe punkty Różnica
1.            Gimnazjum Publiczne Kurów                        5           119-69           +50
2.            Niepubliczne Gimnazjum Klementowice     5           118-80           +38
3.            Gimnazjum Publiczne Wąwolnica                 2           87-110            -23
4.            Gimnazjum Publiczne Piotrowice                 0           61-123            -62

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Piech z GP Kurów. W nagrodę otrzymał statuetkę z rąk sekretarza Zarządu UKS Klementovia Pana Wojciecha Witkowskiego.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary i pamiątkowe gadżety

——————————————–

III Turniej o puchar Samorządu Uczniowskiego ZSA w Klementowicach w siatkówce chłopców szkół gimnazjalnych >>> galeria fot.