Z UKS-u do AZS-u występ dziewcząt

Z UKS-u do AZS-u występ dziewcząt

Pierwszy występ naszych siatkarek w nowym roku szkolnym czyli Z UKS-u do AZS-u.

25 września 2017 r. nasze dziewczęta jak co roku pojechały na wojewódzki turniej siatkówki pod nazwą „Z UKS-u do AZS-u” do Lublina. W hali sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II rywalizowało 9 drużyn. Nasza drużyna rywalizowała w grupie A razem z V LO Lublin, II LO Świdnik i XXI LO Lublin czyli w tzw. „grupie śmierci”. Z grupy do półfinału przechodziły dwie najlepsze drużyny.

Pierwszy mecz z II LO Świdnik okazał się później kluczowym dla losów całego turnieju, ponieważ był to mecz o 2 miejsce w grupie. Zaczęliśmy od zagrywki Natalii Śmich i szybko wyszliśmy na prowadzenie 5-0. Do końca seta (graliśmy nietypowo do 15 punktów) utrzymaliśmy prowadzenie, dzięki dobrej grze na siatce Katarzyny Kruk i wygraliśmy 15-9. W drugim secie to my przysnęliśmy, a rywalki szybko odskoczyły na 5-0. Pogoń za Świdnikiem okazała się nieskuteczna ze względu na zbyt dużą liczbę błędów własnych (6 zepsutych zagrywek!!!). W efekcie przegraliśmy 7-15. W decydującym secie posypaliśmy się całkowicie i nie podjęliśmy walki przegrywając zdecydowanie 4-15, a cały mecz 1-2.

W drugim meczu odbiliśmy się trochę psychicznie bowiem trafiliśmy na XXI LO Lublin i po rozgrzewce już było widać, że tego meczu nie przegramy, choć nie takie cuda już w przeszłości się zdarzały. Tym razem od początku seta narzuciliśmy swój styl gry i szybko wyszliśmy na prowadzenie za sprawą trudnych technicznie zagrywek Dominiki Bartuzi. Pewna wygrana 15-11 i w drugim secie trener Andrzej Jarzynka dał pograć zmienniczkom. Te bardzo dobrze zaprezentowały się na boisku i w dużej mierze dzięki liderce Marlenie Kozak zdeklasowały popularny „Biskupiak” 15-3, a cały mecz 2-0.

W trzecim meczu o wszystko rywalkami były dziewczęta z V LO Lublin czyli zawodniczki ze szkoły mistrzostwa sportowego. W tym meczu nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia z najlepszymi zebranymi zawodniczkami z województwa pomimo niezłej gry z naszej strony. Przegraliśmy 0-2 w stosunku 5-15, 7-15. Pech chciał, że trafiliśmy do tak trudnej grupy, bowiem jak się później okazało V LO Lublin nie miało z nikim problemów wygrywając całą imprezę.

W końcowej klasyfikacji zajęliśmy niezłe piąte miejsce dzięki wygranemu setowi ze Świdnikiem. Po tych zawodach pozostaje niedosyt bowiem trochę na własne życzenie nie trafiliśmy do najlepszej czwórki województwa. Warto zaznaczyć, że drużyny z naszej grupy zajęły 1,3 i 5 miejsce w całym turnieju. Przed naszymi dziewczętami najważniejsze zawody w roku szkolnym czyli już nie turniej, a Mistrzostwa Województwa LZS i Szkół Rolniczych. W ubiegłym roku przywieźliśmy brązowe medale. Jeśli przez następny miesiąc poprawimy grę blokiem będzie dobrze.

Skład naszej reprezentacji:

Katarzyna Kruk (kapitan), Natalia Śmich, Dominika Bartuzi, Marlena Kozak, Monika Rodzik, Karolina Łowczak, Kamila Blicharz, Agata Kołosińska, Kinga Stasiak, Anna Kruk, Aleksandra Stasiak, Ewa Samorek, trener Andrzej Jarzynka.

Klasyfikacja turnieju:

1 miejsce: V LO w Lublinie

2 miejsce: IV LO w Białej Podlaskiej

3 miejsce: II LO w Świdniku

4 miejsce: ZS Ekonomicznych w Lublinie

5 miejsce: ZSA w Klementowicach

6 miejsce: I LO w Lublinie

7 miejsce: IV LO w Lublinie

8 miejsce: XXI LO w Lublinie

9 miejsce: II LO w Lublinie