Złoto i brąz naszych tenisistów w powiecie.

Złoto i brąz naszych tenisistów w powiecie.

Kolejne złoto tenisistek!

Ewa Samorek, Julia Ścibior i Dominika Lis po raz trzeci najlepsze w powiecie w tenisie drużynowym dziewcząt szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Potrójna korona naszych dziewcząt to niesamowity wyczyn, którym mało która szkoła może pochwalić się w swojej historii. Na tych samych zawodach, rozegranych 18 stycznia 2018 r. w Nałęczowie, nasi chłopcy w składzie: Jakub Tarkowski, Karol Grykałowski, Adrian Płowaś, Michał Tarkowski z trenerem Andrzejem Jarzynką zajęli bardzo dobre 3 miejsce.

Sukces dziewcząt na szczeblu powiatowym nie przyszedł jednak łatwo. Bardzo ciężki bój nasze tenisistki stoczyły w półfinale z Nałęczowem, gdzie nieznacznie wygrały 3-2, a o końcowym sukcesie zadecydowała gra deblowa. W finale czekała na nas drużyna z Kazimierza Dolnego, identycznie jak poprzednich dwóch latach. Tu również było wiele emocji, a po grach pojedynczych mieliśmy remis 1-1. Ponownie gra deblowa okazała się kluczem do późniejszego triumfu, a Julka i Ewa wygrały ten mecz 3-2. Zatem po 3 grach prowadziliśmy 2-1. Niestety kolejny mecz pojedynczy nie wyszedł Julce i mieliśmy remis 2-2. Ostatni mecz rozgrywała zatem Ewa Samorek i pierwszego seta przegrała 9-11. Bardzo podrażniło to naszą liderkę i w drugim secie wygrała ….11-0!!! Ewa w następnych dwóch setach poszła za ciosem i wygrała kolejno 11-9, 11-8, a cały pojedynek 3-1. W dużych punktach wygraliśmy zatem 3-2 i podobnie jak przed rokiem, gdzie Julka walczyła w ostatnim pojedynku obroniliśmy tytuł mistrzowski. Jest to trzecie złoto w kolekcji dziewcząt, jednak pierwsze w nowej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Klementowicach. Nasza szkoła będzie zatem reprezentować powiat puławski na zawodach rejonowych.

Chłopcy również zostawili sporo serca przy stołach tenisowych, a prawie każdy ich pojedynek to walka w 5 setowym wydaniu. Pierwszy mecz z PG 4 w Puławach wygraliśmy 3-2. W drugim meczu musieliśmy uznać wyższość podobnie jak w mistrzostwach międzygminnych Gimnazjum w Markuszowie i przegraliśmy minimalnie 2-3. Awans do półfinału mieliśmy jednak zapewniony  z 2 miejsca, a przeciwnikiem była szkoła w Kazimierzu Dolnym. Niestety poza dobrą grą Karola Grykałowskiego, który wygrał swój mecz w pozostałych lepsi byli przeciwnicy i wygrali 3-1. W meczu o 3 miejsce po raz trzeci w ciągu ostatniego tygodnia spotkały się szkoły z Klementowic i Markuszowa. „Do trzech razy sztuka” jak w słynnym powiedzeniu, nasi chłopcy w końcu pokonali odwiecznego rywala i to w najważniejszym meczu rozgrywek. Rozmiar zwycięstwa też robi wrażenie bowiem zarówno Jakub Tarkowski jak i Karol Grykałowski wygrali swoje mecze. Gra deblowa również należała do nas i w całym meczu wygraliśmy 3-0, zajmując trzecie miejsce w powiecie. Niestety tylko dwie najlepsze drużyny awansowały na szczebel rejonowy ale i tak naszym chłopakom należą się wielkie brawa. Warto podkreślić, że mecze dziewcząt trwały 2 godziny, natomiast chłopaków prawie 5 godzin.

Ostateczna klasyfikacja medalistów powiatu puławskiego:

Dziewczęta:

1 miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Klementowicach

2 miejsce: Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Dolnym

3 miejsce: Szkoła Podstawowa w Nałęczowie

Chłopcy:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Dolnym

2 miejsce: Szkoła Podstawowa w Nałęczowie

3 miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Klementowicach