Dwie drużyny powalczą o złoto, kolejne trzy o brąz czyli pasjonująca walka po 4 kolejce KLEM-LIGI „9”.

Dwie drużyny powalczą o złoto, kolejne trzy o brąz czyli pasjonująca walka po 4 kolejce KLEM-LIGI „9”.

W pierwszych dwóch meczach KLEM-LIGI „9” obyło się bez niespodzianek. CKM Czarni Karmanowice pierwszy raz w tym sezonie zgarnęli komplet punktów wygrywając 3-0 nad ukraińską Cina Squad. Mecz w zasadzie bez historii kontrolowany przez Karmanowice od pierwszej do ostatniej piłki. W drugim meczu  pomiędzy Końskowolą, a Powiatem Puławskim, również padł wynik 3-0 z tym że emocji było znacznie więcej. Faworyci, czyli Końskowola musieli się sporo natrudzić żeby zgarnąć komplet punktów. Walka punkt za punkt toczyła się w każdym secie mniej więcej do wyniku 18-18. Później Końskowola odjeżdżała przeciwnikom na kilka punktów poprzez ryzykowne mocne zagrywki z którymi Powiat Puławski miał duże problemy. Najbliżej wygrania seta było w drugiej partii meczu gdzie przy wyniku 21-20 dla Powiatu Puławskiego, Końskowola wzięła czas by po nim zdobyć 4 punkty z rzędu, a po chwili wygrać 25-22. Do zakończenia pierwszej rundy została 1 kolejka i na 99% Końskowola zakończy ją na fotelu lidera bez straty seta bowiem w ostatniej kolejce zmierzy się z młodzieżą z Ukrainy, która jest na drugim biegunie tabeli. W trzecim meczu Lacosanostra przełamała się w meczu z Strong Klem i w końcu wygrała 3-0. Strong Klem miał wszystko w swoich rękach prowadząc 22-19 w pierwszym secie po serii zagrywek Mateusza Wręgi. Czas dla Lacosanostry odmienił jednak losy tego seta i po kilku niewymuszonych błędach przeciwnika, obrońcy tytułu wygrali 26-24. W drugim i trzecim secie zawodnicy z Celejowa i Lublina kontrolowali grę pewnie wygrywając 25-18 i 25-21. Pomimo pewnej i płynnej gry nie obyło się bez zgrzytu, bowiem wzorowo prowadzący ten mecz sędzia, nie wiedzieć czemu w pewnym momencie musiał wysłuchiwać pretensji i dziwnych aluzji ze strony Lacosanostry jak i w następnej akcji Strong Klem. KLEM-LIGA, jest przede wszystkim formą aktywnego wypoczynku i służy dobrej zabawie. Tak jest od 2014 roku, czyli od daty powstania Klubu. Absolwenci, którzy uczęszczali do ZSA w Klementowicach, a teraz grają w różnych drużynach KLEM-LIGI, wiedzą o tym od dawna. Zawodnicy, którzy dołączyli do KLEM-LIGI z różnych miejscowości, czasami mają w tym zakresie braki. Zatem warto wiedzieć, że bezsprzecznie sport wywiera ogromny wpływ na człowieka. Odnosi się to nie tylko do korzyści zdrowotnych wynikających z aktywności fizycznej, ale również wielokierunkowego wpływu na rozwój cech psychicznych.
Napięcie motywacyjno-emocjonalne, które towarzyszy zawodnikowi w trakcie współzawodnictwa, wyzwolone jest dwoma przeciwstawnymi odczuciami: dążeniem do zwycięstwa i obawą przed niepowodzeniem. Sztuka wygrywania i przegrywania to umiejętność radzenia sobie ze skrajnymi emocjami – od euforii i satysfakcji, po frustrację, złość i irytację. Należy doceniać swój i oponentów wysiłek i zaangażowanie, nie zapominając o tym, że współzawodnictwo wiąże się z interakcją z przeciwnikami, a także z sędziami prowadzącymi zawody. Sport uczy odpowiedzialności, kształtuje osobowość. Chcielibyśmy aby KLEM-LIGA pozytywnie wpływała na każdego uczestnika zawodów.

Zasada zwycięstwa nie za wszelką cenę, to jedna z wartości sportu – niezmiennie związana z brakiem oszustwa w sporcie i przestrzeganiem reguł gry. Zdrowa rywalizacja to sprawiedliwe współzawodnictwo.

Fair play to jeden z fundamentów sportu, którego uzupełnieniem jest dyscyplina i szacunek.