69 małych punktów po 9 kolejce, Końskowola przed Lacosanostrą na finiszu KLEM-LIGI „9”

69 małych punktów po 9 kolejce, Końskowola przed Lacosanostrą na finiszu KLEM-LIGI „9”

Takich emocji w walce o mistrzostwo KLEM-LIGI dawno nie było. Po 9 kolejce Końskowola utrzymuje przewagę nad Lacosanostrą w postaci stosunku setów i teraz o wszystkim decydują małe punkty. Sprawcą takiego obrotu sprawy jest Strong Klem, który co prawda przegrał z Końskowolą w poprzedniej kolejce ale dzięki ugraniu seta (wynik 1-3) spowodował, że na szczycie tabeli dwie drużyny mają identyczny bilans punktów jak i setów, a także zdobytych małych punktów. Różnica jest w straconych małych punktach na korzyść Końskowoli +69. Do zakończenia ligi została 1 kolejka ale zarówno Końskowola jak i Lacosanostra mają do rozegrania 1 mecz. Teoretycznie Końskowoli potrzeba wygranej 3-0, żeby utrzymać 1 miejsce ale w planie jest zawsze nieobliczalny Powiat Puławski, który może ale nie musi namieszać na szczycie tabeli, bowiem sam potrzebuje punktów do wskoczenia na 3 miejsce. Zapowiada się zatem walka o każdy punkt między zainteresowanymi 4 drużynami, ponieważ Strong Klem również potrzebuje punktów do utrzymania 3 miejsca, a na tapecie ma jeszcze Lacosanostrę w ostatniej kolejce.

W kolejce tej nie doszło do niespodzianek i zarówno Końskowola jak i depcząca po piętach Lacosanostra pewnie wygrały swoje mecze z odpowiednio Cina Squad i Powiatem Puławskim po 3-0. W najbardziej dramatycznym meczu tej edycji Strong Klem po 90-minutowej batalii wygrał w tie-breaku z Czarnymi Karmanowice 3-2, dzięki czemu wskoczył na trzecie miejsce w KLEM-LIDZE. Obie drużyny wystąpiły w mocno odmłodzonych składach i czuć było młodzieńczą fantazję w poczynaniach zawodników. Ostatni set toczył się na przewagi, a trudy 5 setowej walki lepiej wytrzymali zawodnicy z gminy Kurów, którzy wygrali 20-18.

Ostatnia kolejka wyłoni zatem mistrza KLEM-LIGI spośród Końskowoli i Lacosanostry, oraz brązowego medalistę, a o miejsce na podium szansę mają Powiat Puławski i Strong Klem. Pewni 5 miejsca są natomiast siatkarze z Karmanowic, natomiast szóste miejsce przypadnie ukraińskiej drużynie Cina Squad.