Brawa dla naszych chłopaków. Mamy srebro!

W Puławach nie ma na nas mocnych!

9 lutego 2016 roku siatkarze naszego Klubu reprezentujący ZSA w Klementowicach wywalczyli drugie miejsce w powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych. W ścisłym finale byliśmy lepsi od kolejnej puławskiej szkoły czyli ZS 1 Puławy oraz musieliśmy uznać wyższość LO Nałęczów. Drugie miejsce w powiecie należy traktować jako wielki sukces bowiem jesteśmy najmłodszą drużyną mistrzostw, złożoną w większości z uczniów klas pierwszych.
W turnieju finałowym drużyny ZSA Klementowice, LO Nałęczów i ZS1 Puławy grały ze sobą w systemie każdy z każdym. W pierwszym meczu nasza ekipa mierzyła sie z faworytem rozgrywek LO Nałęczów. Mecz zakończył się zwycięstwem Nałęczowa 2-0. Jednak wynik 25-16, 25-17 należy uznać jako całkiem przyzwoity, zważywszy na fakt, że drużyna ta w niezmienionym składzie naszpikowanym reprezentantami klubowymi zajęła w zeszłym roku 2 miejsce w województwie. Inne drużyny puławskie z trudem osiągały wynik 10 punktów w secie.
W drugim meczu turnieju było bardzo ciekawie bowiem naprzeciw siebie stanęły zespoły o zbliżonym potencjale siatkarskim, a mianowicie ZSA Klementowice i ZS 1 Puławy. Mecz o drugie miejsce w turnieju lepiej rozpoczęli nasi chłopcy, którzy prowadzili przez większość część seta. W końcówce kilka błędów własnych i nasza drużyna niespodziewanie przegrała 22-25. Chyba za szybko nasi młodzieńcy uwierzyli, że mecz sam się wygra. Drugi set to mozolna odbudowa płynności gry, poszukiwanie swoich pozycji na boisku w efekcie wynik cały czas był na styku. Dopiero od stanu 15-16 po czasie dla drużyny ZSA, nasi siatkarze weszli na właściwe tory i zaczęło funkcjonować dosłownie wszystko. Zaczynał Krystian Bartuzi na zagrywce, w bloku szalał Albert Samorek oraz Maurycy Mierzejewski, a w obronie Konstantyn Ścibior posyłał piłki do Bartłomieja Migdala który jak na patelni wykładał kończącemu Danielowi Krukowi. Tego seta wygraliśmy 25-17. W tie-breaku nie było już widać rozprężenia z pierwszego seta co pozwoliło nam narzucić nasze warunki gry. Do przerwy było 8-4 przy bardzo trudnej zagrywce Przemysława Robaka po której nasi przeciwnicy przebijali piłkę „za darmo”, a „Kostek” nie miał najmniejszych problemów z punktowaniem rywali. Po zmianie stron ZS 1 co prawda zdobył kilka punktów ale to było za mało na naszych reprezentantów. Wygraliśmy pewnie 15-7 tego seta, a cały mecz 2-1 i mogliśmy się cieszyć z drugiego miejsca w powiecie puławskim.
Cały turniej toczył się w sportowej, przyjaznej atmosferze. Nasi reprezentanci bardzo dobrze znają się z chłopakami z Nałęczowa z turniejów organizowanych na terenie województwa jak np. Mistrzostwa LZS w Piaskach czy z Turnieju z „UKS-u do AZS-u” organizowanego przez Politechnikę Lubelską. Wśród reprezentantów „garów” w pierwszym składzie występują członkowie naszego Klubu UKS Klementovia jak Przemysław Gawda czy Jarosław Paruch, który w meczu z ZSA doznał kontuzji stawu barkowego i nie mógł kontynuować gry. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Licealiada 2016 przejdzie zatem do historii rozgrywek jako turniej w którym najlepsza drużyna puławska uplasowała się dopiero na trzecim miejscu. Wieczorem nasi chłopcy mogli zatem świętować podczas dyskoteki walentynkowej w ZSA w Klementowicach…..była pizza, soki:):) i wiele innych atrakcji. Czekamy na kolejne sukcesy……gratulacje.