Medal już mamy! Teraz na złoto czekamy!!! 2016-02-04

Medal już mamy! Teraz na złoto czekamy!!! 2016-02-04

Jesteśmy w wielkim finale Mistrzostw Powiatu!

Sportowy 2016 rok rozpoczyna się fantastycznie dla naszego Klubu. Po sukcesach w powiecie młodych dziewcząt w tenisie stołowym, siatkarze ze szkoły ponadgimnazjalnej awansowali do wielkiego finału mistrzostw powiatu, w którym zmierzą się 3 najlepsze szkoły powiatu puławskiego. Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach, dokonał tego wyczynu dopiero drugi raz w historii szkoły, a autorami tego sukcesu są członkowie UKS Klementovia: Daniel Kruk, Konstantyn Ścibior, Krystian Bartuzi, Przemysław Robak, Albert Samorek, Bartłomiej Migdal, Ksawery Mierzejewski, Maurycy Mierzejewski, Bartłomiej Kozak, Marcin Saran, Tomasz Rodzik, Marcin Samorek, pod opieką trenera Andrzeja Jarzynki.

Wszystkie szkoły z naszego powiatu rywalizowały w dniu 4 lutego 2016r. w kilku grupach w szkołach puławskich. Do wielkiego finału bezpośredni awans mogła uzyskać jedynie drużyna z 1 miejsca. Nasza grupa rozgrywała swoje mecze w popularnej „budowlance” czyli w Zespole Szkół nr 2 w Puławach. W półfinale tych rozgrywek zmierzyliśmy się z tzw.” dziewiątką” czyli LO im. KEN w Puławach. Od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry i przy wyniku 7-0 dla nas trener z KEN poprosił o czas bowiem w ustawieniu z Albertem Samorkiem na zagrywce, Krystianem Bartuzi na rozegraniu, Daniel Kruk nie miał najmniejszych problemów z kończeniem akcji. Przewaga wypracowana na początku meczu zwiększała się w miarę upływu czasu i wynik końcowy był zdumiewający dla wszystkich zebranych na trybunach i sali gimnastycznej – 25:9 dla ZSA!!! Drugi set to ponownie szybkie 5-0 z zagrywką oczywiście Alberta i chyba w tym momencie przeciwnikom odeszła ochota do gry. Co prawda „dziewiątka” jeszcze poderwała się do gry i zrobiło się nawet 12-9 dla nas ale czas zażądany przez trenera Andrzeja Jarzynkę podziałał mobilizująco na chłopaków i szybko odskoczyliśmy na 16-9. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt i jak łatwo policzyć wygraliśmy 7 punktami 25-18.

Wygrana pozwoliła nam walczyć w finale turnieju z gospodarzami ZS2 Puławy. Pierwszy set tego meczu wyglądał podobnie do poprzednich, czyli…. 5-0 i czas dla trenera „budowlanki”. Pomimo głośnego dopingu miejscowych uczniów, ZS2 nie potrafił znaleźć sposobu na naszych „gladiatorów”. Bardzo równa gra zarówno linii z Konstantynem Ścibiorem jak i Danielem Krukiem jako atakującymi oraz rozgrywających Krystiana Bartuziego i Bartłomieja Migdala pozwoliła nam wygrać tego seta 25-17. O tym, że nasza drużyna grała bardzo równo w tym turnieju świadczy początek drugiego seta tego meczu i…5-0 dla nas!!! I chyba nasi chłopcy za szybko uwierzyli w sukces bo w miarę upływu popełnialiśmy proste błędy i zaczęliśmy przegrywać 12-14. Szybka interwencja trenera Jarzynki i prowadziliśmy 16-14 głównie za sprawą „Kostka” i jego inteligentnych niezbyt mocnych plasów. Tym razem trener ”budowlanki” poprosił p czas i po przerwie przegrywaliśmy 16-19. Przewaga naszych rywali trwała do wyniku 22-24, a nasi przeciwnicy mieli nawet piłkę setową. Dobra postawa w bloku braci Mierzejewskich podziałała odstraszająco na ZS2 dzięki czemu atakujący budowlanki posyłali piłki w aut. Emocje i doping kibiców wezbrały na sile przy wyniku 25-25. Lepiej presję wyniku, wytrzymali ostatecznie nasi reprezentanci, którzy dzięki doświadczeniu nabytemu w KLEM-LIDZE oraz turniejach organizowanych przez LZS i UKS „Klementovia”, zmusili rywali do popełniania błędów i ostatecznie wygrali 27-25! Mecz ten był niezwykle prestiżowy, bowiem naprzeciw siebie stanęli członkowie UKS Klementovia w postaci 16 osób, którzy na co dzień trenują bądź trenowali w naszym klubie, a ponadto rywalizują w KLEM-LIDZE. W naszej drużynie oczywiście wszyscy to członkowie UKS, natomiast barw ZS2 broniło 4 członków UKS Klementovia i w dużej mierze dzięki nim i znajomości naszej drużyny było tak trudno w 2 secie. Na wielkie słowa uznania zasługują: Daniel Kowalik, Michał Dobrowolski, Tomasz Ciotucha i Marcin Olbryś.

Sukces nie był by możliwy gdyby nie ciężka praca na treningach od września 2015r. na zajęciach wychowania fizycznego jak i na zajęciach UKS-u kilka razy w tygodniu po kilka godzin lekcyjnych. Warto zaznaczyć, że uczniowie w naszej szkole zajęcia wychowania fizycznego jak i treningi popołudniowe mogą odbywać w komfortowych jeśli chodzi o liczebność warunkach, bowiem na jednej godzinie lekcyjnej nie ma więcej niż 2 klasy, a bardzo często całą salę i siłownię wykorzystuje 1 klasa. O takich warunkach szkoły puławskie mogą tylko pomarzyć. Przed naszymi chłopakami wielki finał, który rozegrany zostanie 9 lutego 2016r. w ZS1 czyli w popularnych „garach”. Oprócz naszej szkoły o mistrzostwo powiatu powalczą: LO Nałęczów i ZS1 Puławy.

Zarząd UKS Klementovia gratuluje wielkiego sukcesu i życzy powodzenia w wielkim finale.

galeria fot>>>