II kolejka Czempions  Ligi 2015-05-20

II kolejka Czempions Ligi 2015-05-20

Harmonogram 2 kolejki Czempions Ligi:

17.00-17.35 POGOŃ PO WSI – DĄB KLEMENTOWICE
17.40- 18.15 POMPA TEAM – TEAM SPIRIT
Pauzuje:  TIGER TEAM

==============================================================================================

DUCH ZESPOŁU umocnił się na fotelu lidera!

W dniu 20 maja 2015r. rozegrana została 2 kolejka Czempions Ligi w której po wyrównanych pojedynkach padł remis w starciu Dąb Klementowice – Pogoń Po Wsi oraz nieznaczna wygrana lidera rozgrywek TEAM SPIRIT 1-0 nad Pompą Team.

W pierwszym pojedynku ekipa Pogoni szybko uzyskała przewagę na boisku czego efektem był ładny gol zdobyty przez Cezarego Grądziela po asyście Mariusza Wajsa już w 7 minucie spotkania. Radość gospodarzy mogła nie trwać długo bowiem minutę później sędzia podyktował rzut karny dla „Dębu”. Na wysokości zadania stanął bramkarz Tomasz Krupa, który obronił strzał z 7 metrów egzekwowany przez Emila Koreckiego. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił ale dogodne sytuacje mieli Miłosz Banaszek(PPW) i Mariusz Durakiewicz (DK). W drugiej połowie walka toczyła się o każdy centymetr boiska, jednak żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie 100% sytuacji. Kluczowa okazała się ostatnia minuta meczu gdzie Mateusz Suszek za brutalny faul otrzymał czerwoną kartkę. Rzut wolny wykonywany z ponad 30 metrów od bramki przeciwnika zamienił na cennego gola, a tym samym na 1 punkt Arkadiusz Sygnowski. Po tej bramce gra jeszcze bardziej się zaostrzyła a kolejną czerwona kartkę otrzymał Cezary Grądziel. Po tym jak sędzia utemperował niesforne towarzystwo gra się uspokoiła i ostatecznie nastąpił podział punktów.

Drugi mecz to zdecydowanie inny mecz i gra fair play stosowana przez obie drużyny. Widoczny był szacunek do siebie lidera Team Spirit i Pompy Team. W pierwsze połowie zdecydowaną przewagę zdobyła „Pompa”, która wyprowadzał liczne ataki kończone raz przez Kamila Sarana innym razem przez Piotra Kosińskiego ale sposobu na Bramkarza Wojciecha Witkowskiego nie mogli znależć. Team Spirit przetrwał  tą nawałnicę i do przerwy widniał wynik 0-0. W drugiej połowie odważniej zaatakował TS i po dośrodkowaniach Antoniego Płachty czy Przemysława Banaszka Mateusz Hejno był bliski zdobycia bramki jednak na posterunku czuwał bramkarz Ksawery Mierzejewski. Bardzo dobrym punktem w obronie był również Grzegorz Ziółek, który skutecznie kierował środkiem pola. Kiedy wydawało się, że nastąpi podział punktów, na 3 minuty przed końcem spotkania piękne dośrodkowanie Antoniego Płachty wykończył strzałem w długi róg bramki Mateusz Hejno. Minutę później dogodną sytuację miał Piotr Kosiński jednak piłka przeszła o centymetry nad bramką TS. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Team Spirit mógł się cieszyć z 3 punktów. W klasyfikacji ogólnej TS ma już 4 punkty przewagi nad „Dębem Klementowice” , bramkarz Wojciech Witkowski nie puścił ani jednego gola, a Mateusz Hejno umocnił się w klasyfikacji najlepszych strzelców. W następnej kolejce lider pauzuje.

 

galeria fot. >> 2 kolejka Czempions Ligi _ Dąb Klementowice – Pogoń Po Wsi 1:1 >>> 42 fot.