XII kolejka Klem Ligi 2015-05-16

XII kolejka Klem Ligi 2015-05-16

Harmonogram 12 kolejki Klem-Ligi w dniu 16.05.2015r.

9.30-10.30 OGNISTA PIĘŚĆ – Euphoria

10.30-11.30 STRONG KLEM – LaCosaNostra

11.30-12.30 AIR MAX Klementovia -OGNISTA PIĘŚĆ

=========================================================================

AIR MAX-y blisko historycznego punktu!
16 maja 2015r. odbyła się 11 przedostania kolejka Klem Ligi. Z zapowiadającego się hitu kolejki pomiędzy Euphorią a OGNISTĄ PIĘŚĆIĄ wyszły nici, a to za sprawą gości, którzy nie stawili się na boisku o wyznaczonej godzinie. Z kolei najciekawszy okazał się mecz w którym dziewczęta z 2 gimnazjum mogły pokusić się o zwycięstwo ze zdekompletowaną OGNISTĄ PIĘŚCIĄ, skończyło się tylko na 1 secie na plus.
Pierwszy raz w historii Klem Ligi odnotowaliśmy walkowera. Nabywcą łatwych punktów okazała się Euphoria. Wynik 3-0 (25-0, 25-0, 25-0) z OGNISTĄ PIĘŚCIĄ bardzo się przydał vice-liderowi, który zmniejszył znacząco różnicę małych punktów do lidera rozgrywek. Teraz tylko mecz z nieobliczalnym STRONG KLEM-em i prawdopodobnie finał ligi z LaCosaNostrą.
Organizatorzy zwracają się w tym miejscu z ogromną prośbą do kapitanów drużyn aby w przyszłości jeśli wiadomo będzie, że drużyna nie będzie mogła rozegrać meczu, powiadomić dzień wcześniej Pana Witkowskiego, Pana Jarzynkę bądź wysłać wiadomość  o takim stanie rzeczy na adres uksklementovia@wp.pl . Zaoszczędzi to trochę czasu, a tym samym będzie możliwość wcześniejszego rozegrania innych meczy. Ostatnio organizatorzy poprzez taką właśnie sytuację musieli od godziny 9.00 do 10.30 czekać bezczynnie na następny mecz!!!
W drugim meczu lider LaCosaNostra bez większych problemów uporał się ze STRONG KLEM-em, który w I rundzie urwał jako pierwszy w lidze seta lidereowi. Tym razem dominacja Piotrka Matyjaszka, Piotrka Mazura oraz Mateusza Hejno była bezsprzeczna. Potwierdza to fakt gry kombinacyjnej w 3 secie bez Kamila Kruka, który był najbardziej wyrównany ale w ostateczności wygrany. Cały mecz zakończył się wynikiem 3-0 (25-14, 25-7, 25-19). Na pochwałę w drużynie STRONG KLEM zasłużyły Aleksandra Stasiak i Katarzyna Jarzynka, które dzielnie stawiały czoła silnym atakom Piotrka i Kamila.
W trzecim meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny piłki siatkowej plażowej AIR MAX Klementovia i OGNISTA PIĘŚĆ, które wystawiły do gry po dwie zawodniczki! W Air Maxie Karolina Łowczak i Katarzyna Kruk natomiast w OGNISTEJ PIĘŚCI Joanna Eciak i Ewelina Pączkowska. Pierwszy set to walka cios za cios do wyniku 17-17. Od tego momentu zepsute zagrywki i trzy błędy własne AMK, pozwoliły odskoczyć OP na bezpieczna odległość i wygrać 25-19. Drugi set to popis gry na zagrywce Joanny Eciak, która ustanowiła rekord ligi – 13 zagrywek z rzędu. Przy takiej przewadze dziewczętom z AMK odeszła ochota do gry i poległy 7-25. W trzecim secie rozluźnione „pięści” dały sobie narzucić styl gry Air Max-ów, które mocno rozpoczęły i mocno zakończyły tego seta wygrywając 25-20. Bardzo skutecznie atakowała w tym secie Katarzyna Kruk, natomiast Karolina Łowczak koncertowo grała w obronie. Czwarty set to wyrównana gra do wyniku 8-7 dla AMK. W tym momencie asa z rękawa wyciągnęła Ewelina Pączkowska i atomowymi zagrywkami wypracowała przewagę 15-8. Mocno zmęczone gimnazjalistki walczyły jeszcze o każdą piłkę do końca ale lepsze w tym dniu były absolwentki naszej szkoły wygrywając tego seta 25-15, a ostatecznie 3-1. Dzięki temu zwycięstwu OGNISTA PIĘŚĆ awansowała na 4 miejsce w tabeli. Gdyby drużyna AIR MAX Klemnentovia stawiła się chociażby w trzy osobowym składzie wynik zawodów mógłby być zgoła odmienny, a historyczna wygrana stała by się faktem….