I kolejka Czempions  Ligi 2015-05-13

I kolejka Czempions Ligi 2015-05-13

Harmonogram 1 kolejki CZEMPIONS LIGI: 13.05.2015R.
17.00-17.35 TEAM SPIRIT – TIGER TEAM
17.40- 18.15  POMPA TEAM-DĄB KLEMENTOWICE
Pauzuje : POGOŃ PO WSI

Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w każdej kolejce 1 ekipa będzie pauzować. Jako ostatnia do ligi zgłosiła się POGOŃ PO WSI dlatego pierwsza odpoczywa. Następna kolejka w środę 20.05.2015r.

==============================================================================================================

TEAM SPIRIT pierwszym liderem ligi!

13 maja 2015r. na stadionie Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach  nastąpiła inauguracja regionalnej ligi piłki nożnej o nazwie Czempions Liga. Po 1 kolejce liderem ligi została drużyna Team Spirit złożona w połowie z nauczycieli, a w drugiej połowie z uczniów ZSA w Klementowicach wygrywając z najmłodszą  drużyną ligi Tiger Team 2-0. W drugim meczu padł sprawiedliwy remis 1-1 pomiędzy ekipami Pompa Team złożonej z uczniów klasy 3 gimnazjum, a drużyną Dąb Klementowice złożonej w większości z absolwentów naszej szkoły.

W pierwszym meczu kolejki gra od początku toczyła się pod dyktando najstarszej drużyny ligi TEAM SPIRIT, która zdominowała środek pola i oddawała strzał za strzałem. Młodzi zawodnicy TIGER TEAM bardzo dobrze przeczekali ten okres i zaczęli wyprowadzać groźne kontry. Nie do zatrzymania był wyśmienicie grający Sebastian Grzegorczyk który ogrywał kilku przeciwników i tylko rewelacyjna postawa w bramce TS Wojciecha Witkowskiego pozwoliła zachować czyste konto. Do przerwy utrzymał się wynik 0-0. Tuż po przerwie dośrodkowanie Mateusza Hejno przeciął Przemysław Martyniak , który podał do niepilnowanego Krystiana Kałdonka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. W ten sposób Krystian Kałdonek przechodzi do historii jako ten, który zdobył pierwszą bramkę w lidze. Drużyna TT próbowała wyrównać, a swoje sytuacje mieli Dominik Ścibior i najlepszy zawodnik tego dnia Sebastian Grzegorczyk ale zawsze brakowało troszeczkę precyzji. Nie zabrakło jej natomiast Mateuszowi Hejno, który w 23 minucie po pięknym strzale z dystansu podwyższył wynik na 2-0 dla TS. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie pomimo wielu doskonałych okazji TEAM SPIRIT, jednak bardzo dobre zawody rozegrał bramkarz TIGER TEAM Adam Mrozek broniąc czasami w beznadziejnych sytuacjach jeden na trzech.

W drugim meczu nieznaczną przewagę na początku meczu uzyskał Dąb Klementowice. Po kilku szarżach Adama Szymczyka zrobiło się gorąco w polu karnym przeciwnika jednak brakowało precyzji albo bramkarz Ksawery Mierzejewski był zawsze na posterunku. Pod koniec pierwszej połowy swoje okazje dostali też zawodnicy POMPY TEAM, Piotr Kosiński czy Kamil Saran jednak i w tych przypadkach bramka 2×3 okazała się za mała. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0. Na początku drugiej w 19 minucie, precyzyjne dośrodkowanie Norberta Koreckiego wykorzystał brat, Emil Korecki, który strzałem głową pokonał bramkarza drużyny gospodarzy. Gdy wydawało się, że doświadczona drużyna gości ma wynik pod kontrolą, nierozważne zagranie ręką w polu karnym całkowicie zaburzyło harmonię w drużynie, bowiem sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę pięknym technicznym strzałem zamienił go Piotr Kosiński w 24 minucie. Dwie minuty później zamieszanie pod bramką Dębu próbował ponownie wykorzystać Piotr Kosiński jednak bardzo dobrze dysponowany bramkarz Kacper Jasiocha zażegnał niebezpieczeństwo. Wiadomo już dlaczego działacze Dębu Klementowice tak zabiegali o tego gracza przed sezonem u organizatora rozgrywek . Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, tak więc drużyny podzieliły się punktami.

————————————————

1 kolejka Czempions Ligi 2015.05.13 >>> galeria fot.