II kolejka KLEM-LIGI „2” 2015-11-18

II kolejka KLEM-LIGI „2” 2015-11-18

Harmonogram 2 kolejki w dniu 18.11.2015r.

16.45 – 17.45 PGE Gladiatorzy – HIGH FIVE

17.45 – 18.45 Strong Klem – Ladie’s Team

rozgrzewka od 16.30

Wielkie emocje i wielka nuda, czyli krótka charakterystyka 2 meczy 2 kolejki….
18.11.2015r. rozegrane zostały dwa mecze 2 kolejki Klem-ligi. O pierwszym meczu Gladiatorów z Ironwomen można tylko powiedzieć, że się odbył, natomiast w drugim emocji nie brakowało, a pierwsze punkty powędrowały do Strong Klem’u, którzy nieznacznie pokonali Ladie’s Team 3-1.
Wynik meczu PGE Gladiatorzy – Ironwomen był dziecinnie prosty do przewidzenia i tak też się stało 3-0 w 30 minut oscyluje wokół nowego rekordu ligi na najszybsze spotkanie. Gladiatorzy najwięcej wysiłku włożyli… podczas rozgrzewki, natomiast dziewczęta przeszły obok meczu nie podejmując walki, a szkoda bowiem i jedna i druga drużyna mogła sobie przećwiczyć pewne elementy rzemiosła siatkarskiego. Wynik 3-0 (25-8, 25-7, 25-14) nie jest powodem do wstydu dla młodych „Żelaznych kobiet” jednak styl pozostawia wiele do życzenia. Jest jednak światełko w tunelu dla Ironwomen bowiem po zagranicznym transferze Heorhiija Volkova drużyna będzie nosić nazwę HIGH FIVE. Nowy nabytek zespołu grał w młodzieżowej lidze siatkówki na Ukrainie i z pewnością będzie mocnym punktem zespołu. Drużyna Gladiatorów natomiast musi cierpliwie czekać na godnego siebie przeciwnika i śrubować nowe rekordy ligi
W drugim meczu Ladie’s Team stworzyły ciekawe widowisko w meczu ze Strong Klemem. Mecz wyrównany, toczący się punkt za punkt (poza 2 partią), ze zwrotami akcji. Pierwszy set należał jednak do głodnego pierwszych punktów w lidze Strong Klemu, który w końcówce za sprawą braci Ksawerego i Maurycego Mierzejewskich przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść 25-23. Niesamowite akcje obronne w ich wykonaniu budziły podziw zarówno przeciwniczek jak i licznie zgromadzonej widowni. Drugi set to absolutna dominacja na zagrywce Strong Klemu, Wojciech Witkowski mógł się pochwalić serią 12 zagrywek z rzędu. Łatwa wygrana tego seta 25-14 rozluźniła jednak szyki SK, a Ladie’s Team które w większości mają bogate doświadczenie w rozgrywkach siatkarskich potrafiły skrzętnie to wykorzystać wygrywając pewnie 25-21. W tym secie kluczem do zwycięstwa była agresywna zagrywka w wykonaniu trzech zawodniczek: Joanny Eciak, Katarzyny Kruk i Agnieszki Rusinek. Czwarty set to gra nerwów i wynik wokół remisu do stanu 16-15. Później kilka łatwych punktów dla Strong Klemu i zrobiło się 20-15. Pomimo ambitnej walki i kilku niezłych ataków Karoliny Pączkowskiej i Marleny Kozak, Ladie’s Team nie zdołały dogonić przeciwników przegrywając 1-3. Porażka Ladie’s nie miała konsekwencji w postaci utraty miejsca medalowego w lidze jednak Strong Klem ma już tyle samo punktów i jest gorszy tylko o 1 seta w końcowej klasyfikacji.
W następnej kolejce dojdzie do prawdziwego hitu ligi bowiem wzmocnione dziewczęta z High Five zmierzą się z walecznymi Ladie’s Team. Mecze w wykonaniu Ladie’s zawsze są emocjonujące co widać po wynikach i na pewno nie oddadzą żadnego punktu za darmo. Ponadto będzie to prawdziwe przetarcie przed Mistrzostwami Województwa LZS, które odbędą się 4 grudnia 2015r. w Nałęczowie. W drugim meczu kończącym 2 kolejkę pierwszych punktów poszuka Cycu i Spółka w pojedynku z mocną Euphorią.

W trzecim meczu faworyci do wygrania ligi Euphoria podejmowali w najsilniejszym składzie nieobliczalną drużynę Cycu i Spółka. Bardzo ambitna postawa gimnazjalistów zmusiła faworyzowaną Euphorię do dużego wysiłku w pierwszych fragmentach każdego z trzech setów. Ostatecznie faworyci wygrali 3-0 (25-11, 25-17, 25-14), a kluczem do zwycięstwa okazało się większe zgranie zespołu. Gdyby nie bardzo duża ilość błędów własnych (zagrywka w ogóle nie funkcjonowała!!!)po stronie gimnazjalistów mogło by dojść do sensacji w postaci wygrania historycznego seta. Euforia natomiast zagrała swoje, a w momentach krytycznych ciężar gry brali na siebie niezawodni Krzysztof Rodzik i Tomasz Ciotucha.