Klementowice ponownie areną zmagań siatkarzy.

Klementowice ponownie areną zmagań siatkarzy.

CKM Czarni Karmanowice i Cina Prime Squad rozpoczęli kolejną edycję KLEM-LIGI czyli Regionalnej Ligi Siatkówki. Po gładkim zwycięstwie w pierwszym secie 25-14, Czarni z trudem wyszarpali 3 punkty bowiem młodzi Ukraińcy mocno postawili się dużo bardziej doświadczonej drużynie z Karmanowic. W drugim secie Cina Prime Squad prowadziła 20-15 by przegrać na przewagi 24-26. W trzecim secie do wyniku 19-19 również Cina kontrolowała grę by w końcówce stracić nerwy i wypuścić historyczny set z ręki. W drużynie z Karmanowic zadebiutowała  Gabriela Dąbrowska i Dawid Kłos, którzy zaprezentowali się z dobrej strony. W końcówce meczu Filar drużyny Michał Dobrowolski nabawił się miejmy nadzieje niegroźnej kontuzji stawu barkowego. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

W drugim meczu obrońcy tytułu Lacosanostra zagrali jak na mistrzów przystało czyli z klasą bowiem naprzeciw siebie mieli VolleyDziki – uczniów z klasy 7,8 Z SP Kurów oraz absolwentów tej szkoły. Wynik 3-0 prosty do przewidzenia, jednak młodzież z Kurowa momentami sprawiała wiele problemów bardziej doświadczonym siatkarkom i siatkarzom Lacosanostry. W debiutanckim występie na pochwałę zasługuje Magdalena Banaś i Jakub Kobus, którzy bez respektu dla utytułowanych graczy punktowali dla swojej drużyny.

W najciekawszym spotkaniu pierwszej kolejki Powiat Puławski wygrał z ubiegłorocznym brązowym medalistą Strong Klem 3-1. Pierwszy set to dominacja Strongów od pierwszego gwizdka i pewna wygrana 25-19. W drugim secie Strongi wyszły w odmienionym składzie co Powiat Puławski bezlitośnie wykorzystał  wygrywając 25-10. Trzeci i czwarty set również gładko wygrał Powiat Puławski w stosunku 25-18, 25-18. W ekipie Powiatu zauważalne było zgranie zespołu, natomiast Strongi postanowiły przetestować nowe ustawienia co nie do końca się sprawdziło bowiem poza  Kubą Nowocieniem,  gra najbardziej doświadczonej drużyny KLEM-LIGI mocno falowała. W drużynie Powiatu Puławskiego wszyscy zagrali na wysokim poziomie, a tradycyjnie już najlepszą zawodniczką była Ilona Czosnyka. To co w obronie  wyprawia ta zawodniczka, może pozazdrościć sama Maria Stenzel z reprezentacji Polski.

W pierwszej kolejce pauzowała drużyna KS Volley Piątek z Markuszowa.