Mniejsza ilość zajęć treningowych w związku z trudną sytuacją Kubu!!!

Mniejsza ilość zajęć treningowych w związku z trudną sytuacją Kubu!!!

W związku z faktem przyznania symbolicznej dotacji 2400 zł. z Urzędu Gminy Kurów na działalność Klubu w roku 2016, informujemy, że zajęcia z środy od godziny 16.45 do 18.45 nie będą prowadzone do odwołania. Przypominamy, że w Klubie działają cztery sekcje, a tylko jedna została doceniona. W roku 2015 otrzymaliśmy dwukrotnie większą dotację na sekcje piłki nożnej i siatkówki. Sprzęt zakupiony w zeszłym roku (piłki do siatkówki, i do piłki nożnej) ulega zużyciu, a do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu. Przed nami jeszcze turnieje i zawody wojewódzkie w związku z tym musimy oszczędzać to co mamy. A mamy niewiele. Pięć nowych piłek do siatkówki z UG Końskowola, torba na piłki, 8 nakolanników i to wszystko . Co prawda UG Wąwolnica również obiecał wsparcie w postaci zakupu piłek dla naszego klubu, jednak na chwilę obecną to tylko obietnice.

Zarząd UKS napisał kilkanaście projektów na dofinansowanie Klubu, jednak tylko jeden otrzymał pozytywna rekomendację (tenis stołowy). Większość tłumaczy, że UKS powinien otrzymywać wsparcie z Gminy do której terytorialnie należy. W naszym przypadku jest to Gmina Kurów. Niestety piłka nożna w Kurowie jest bardziej doceniana niż ta w Klementowicach i otrzymała 64 000 złotych (KKS Garbarnia Kurów) podczas gdy nasz klub wnioskował o 4 090zł. i nie otrzymał nawet złotówki. Na siatkówkę w gminie Kurów w ogóle nie ma miejsca i podczas gdy nasz klub ma największe osiągnięcia w gminie i w powiecie w tej dyscyplinie, UG Kurów nie przyznał nawet złotówki również i na ten cel (wnioskowaliśmy o 5740 zł.) Otrzymaliśmy jedynie 2400 zł. na tenis stołowy, natomiast TOPSPIN Kurów(tenis stołowy) otrzymał 6200zł.

W związku z powyższym z przykrością informujemy, że do czasu pozyskania środków na funkcjonowanie KLUBU musimy zawiesić treningi w środy.