Po 2 kolejce Czempions Ligi Team Spirit liderem

Po 2 kolejce Czempions Ligi Team Spirit liderem

16 maja 2024 r. rozegrana została 2 kolejka Regionalnej Ligi Piłki Nożnej Czempions Liga „5”. Po efektownym zwycięstwie 12-4 Team Spirit wysunął sie na pierwszą lokatę. Koncertowo zagrała cała drużyna, a egzekutorami okazali się Daniel Zielonka zdobywca 6 bramek, Patryk Jarzynka zdobywca 4 bramek i Rafał Charchuła z 2 bramkami na koncie. Mecz lepiej rozpoczęła drużyna Soccer Aid ZSA, która wyszła na prowadzenie 1-0 po bramce Sviatoslava Storozhytskiego. Później drugi bieg wrzucili Spirici i szybko odjechali młodszej drużynie z Ukrainy.

W drugim bardzo wyrównanym pojedynku, debiutująca Sparta Klementowice nieznacznie wygrała 11-8 z Squad 0629. Młode Klemy pauzowały w tej kolejce. Do przerwy Spartanie osiagnęli przewagę 3 bramek (4-1) pomimo kilku 100% sytuacji jakie miał Squad 0629. W drugiej połowie walka toczyła sie na całym boisku i mieliśmy nawet 1 karę 2 minutową podczas której Squad odrobił 3 bramki. W koncówce Sparta wykorzystała proste błędy przeciwników i ponownie odskoczyła na 3 bramki wygrywajac 11-8. Zawodnikiem meczu był Khytiuk Luka zdobywca 6 bramek.

W klasyfikacji najlepszych strzelców Daniel Zielonka z Team Spirit umocnił sie na pozycji lidera z 12 bramkami na koncie. Na drugim miejscu Luka Khytiuk z drużyny Squad 0629 z 7 bramkami, a na 3 miejscu Patryk Jarzynka z Team Spirit z 6 bramkami na koncie.