Rollercoaster w meczu 2 kolejki KLEM-LIGI „9” Powiat Puławski – Strong Klem

Niesamowite emocje towarzyszyły w meczu kolejki Powiat Puławski – Strong Klem. Po niezwykle wyrównanym pojedynku, ostatecznie to Strongi zgarnęły 3 punkty wygrywając 3-1. Mogło być zupełnie inaczej bowiem w każdym secie to Powiat Puławski prowadził przez większość spotkania. Zagrywka w wykonaniu Wójtowicz Olgi z Powiatu Puławskiego siała spustoszenie w szeregach najbardziej doświadczonej drużyny ligi. Jednak sześć, a czasami nawet osiem punktów przewagi w każdym secie tylko w trzecim przyniosło wygraną 26-24. O mały włos bohaterem tego seta został by najmłodszy w tym meczu Jakub Wręga, który od wyniku 15-23, doprowadził swoimi zagrywkami i czujną grą na bloku starszych kolegów do wyniku 23-23. Później jednak opanowanie wzięło górę i Powiat Puławski wygrał tą jedyną partię. W pierwszym i czwartym secie mieliśmy wynik na styku: 26-24, 25-23, natomiast w drugim secie 25-20 dla Strongów. Zatem pomimo wyrównanej walki i trochę braku szczęścia Powiat Puławski tym razem bez punktów.

W drugim meczu podrażniona porażka z 1 kolejki Lacosanostra, pewnie wygrała z Cina Squad 3-0. Uczniowie z ZSA w Klementowicach zagrali niezłe dwa sety, jednak to było zdecydowanie za mało na broniących tytułu siatkarzy Lacosanostry. Zawodniczką meczu została Julia Kruk. Pokazuje to, że w KLEM-LIDZE panie nie są tylko statystkami ale odgrywają ważną rolę w zespole na wymagającej umiejętności technicznych sali w Klementowicach.

W trzecim meczu lider rozgrywek Końskowola bez większych problemów ograł Czarnych Karmanowice 3-0. W każdym secie tego spotkania do wyniku 11-11 czy też 12-12 walka toczyła się punkt za punkt. Później jednak odcinało prąd Karmanowicom i kilka punktów oddawali praktycznie bez walki. To pozwalało liderowi KLEM-LIGI na pokazowe akcje z drugiej linii i kontrolę wyniku do końca każdego seta. Warto odnotować rywalizację fair play w tym spotkaniu. Zawodnicy często sami przyznawali się do popełnionych błędów co świadczy o tym, że zwycięstwo w KLEM-LIDZE nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.