VI kolejka Czempions Ligi 2015-09-16

VI kolejka Czempions Ligi 2015-09-16

Harmonogram 6 kolejki Czempions Ligi w dniu 16.09.2015r.

16.45 – 17.20 TIGER TEAM – TEAM SPIRIT

17.25 – 18.00  DĄB KLEMENTOWICE – POMPA TEAM

18.05 – 18.40 POGOŃ PO WSI – WOLNI STRZELCY

===========================================

Grad bramek w pierwszej kolejce rundy rewanżowej. Faworyci nie zawodzą…..

16 września 2015r. rozpoczęła się II runda rozgrywek Czempions Ligi, której organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Klementovia”. Czołowe drużyny ligi solidarnie wygrały swoje mecze nie pozostawiając złudzeń kto będzie się liczył w walce o mistrzostwo ligi.
W pierwszym meczu lider rozgrywek Team Spirit, wobec chwilowego braku najlepszego strzelca ligi Mateusza Hejno musiał szukać wzmocnień i do pojedynku z Tiger Team przystąpił z dwoma nowymi zawodnikami: Bartoszem Kozakiem i Jakubem Tarkowskim, natomiast drużynę tygrysów zasilili Mateusz Syroka i Jan Saran. Wynik spotkania otworzył w 3 minucie Krystian Kałdonek, który w pojedynku sam na sam nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Ten sam zawodnik minutę później pięknym strzałem piętką podwyższył prowadzenie spiritów na 2-0. W 13 minucie mogło być 3-0 ale rzut karny wykonywany przez Krystiana Kałdonka obronił rezerwowy bramkarz Sebastian Grzegorczyk, tak więc do przerwy utrzymał się wynik 2-0. Trzy minuty po zmianie stron nowy nabytek lidera ligi Bartosz Kozak strzelił bramkę z ostrego kąta na 3-0. Zachęcony takim obrotem sprawy Bartosz w 22 minucie ponownie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując niezdecydowanie linii obrony. W tym momencie nastąpiła zmiana bramkarzy w Team Spirit. Po 3 minutach od zmiany Wojciech Witkowski pięknym strzałem głową podwyższył prowadzenie na 5-0, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wynik końcowy na 6-0 ustalił ponownie Bartosz Kozak zdobywając bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Tiger Team miał jeszcze okazję do zdobycia bramki honorowej jednak przy atomowym uderzeniu Sebastiana Grzegorczyka zabrakło szczęścia bowiem piłki uderzyła w poprzeczkę. Na pochwałę zasługują nowi zawodnicy ligi zwłaszcza Jakub Tarkowski i Bartosz Kozak, który w pierwszym swoim meczu ustrzelił hattricka. Najmłodsza drużyna ligi musi szukać pierwszych punktów w następnych meczach, a ciekawy pojedynek zapowiada się już w najbliższy poniedziałek gdzie Tiger Team rozegra mecz awansem z Wolnymi Strzelcami.
W drugim meczu vice lider podejmował czwartą drużynę ligi Pompę Team. W poprzednim pojedynku tych drużyn padł remis 1-1. Mecz rewanżowy również był bardzo wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwszą okazję do zdobycia gola miała w 4 minucie „Pompa” jednak po strzale Kamila Sarana piłka uderzyła w poprzeczkę. Drużyna „Dębu” przejęła inicjatywę na boisku i groźnie atakowała jednak za każdym razem na posterunku był dobrze dysponowany bramkarz Ksawery Mierzejewski. W 8 minucie groźny kontratak przeprowadziła „Pompa” gdzie ponownie Kamil Saran mógł zdobyć bramkę jednak w sytuacji sam na sam pojedynek wygrał nowy nabytek „Dębu” bramkarz Mateusz Sulej, były reprezentant ZSA. Minutę później piękna akcję gospodarzy wykończył Mariusz Durakiewicz. Do przerwy nic już się nie zmieniło, a gospodarze schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką. Po przerwie nastąpiła zmiana w drużynie „Dębu” a między słupkami stanął etatowy bramkarz klubu Kacper Jasiocha. Jak się okazało również i on w 2 połowie nie dał się zaskoczyć drużynie przeciwnej zachowując czyste konto. Ponadto nie mogąca odnaleźć właściwego rytmu meczowego „Pompa” dała sobie strzelić kolejne dwie bramki autorstwa ponownie Mariusza Durakiewicza w 21 minucie i Mirosława Mączki w 29 minucie meczu. Po tym meczu można było zauważyć, że przy wyrównanej grze decyduje większe ogranie drużyny i lepiej przepracowane wakacje. „Dąb Klementowice” pokazał, że w rundzie rewanżowej bardzo trudno będzie komukolwiek wywalczyć choćby punkt w bezpośrednim pojedynku. W związku z tym najciekawiej zapowiada się mecz VII kolejki w najbliższą środę, gdzie aktualny vice lider „Pogoń Po Wsi”(dzięki lepszej różnicy bramek) zmierzy się z silnym „Dębem Klementowice” zajmującym trzecie miejsce w lidze.
W ostatnim meczu kolejki „Pogoń Po Wsi” bardzo łatwo rozprawiła się z debiutującymi w Czempions Lidze „Wolnymi Strzelcami”. Klasą dla siebie był w tym meczu Cezary Grądziel zdobywca 6 goli!!! Pierwszą bramkę strzelił w 2 minucie meczu, kolejne odpowiednio w 4’, 16’, 22’, 25’ i 28’. Dobry występ odnotował nowy zawodnik Pogoni Patryk Pawełczak, który zaliczył hattricka, zdobywając bramki w 10’,13’ i 20’ meczu. Wymieniony duet w znaczący sposób przyczynił się do osiągnięcia rekordu ligi pod względem strzelonych bramek. Na otarcie łez bramkę honorową w ostatniej minucie meczu zdobył Kacper Karpiński z „Wolnych Strzelców” ustalając wynik meczu na 9-1 dla Pogoni. Dzięki lepszej różnicy bramek, pomimo identycznej liczby punktów na fotel vice lidera wskoczyła „Pogoń po Wsi”. Prawdziwym testem formy tej drużyny będzie jednak mecz z „Dębem Klementowice”. W poprzednim pojedynku tych drużyn padł remis 1-1.