VII kolejka Czempions Ligi 2015-09-23

VII kolejka Czempions Ligi 2015-09-23

Harmonogram 7 kolejki w dniu 23.09.2015r.

16.30-17.05 Dąb Klementowice – Pogoń Po Wsi

17.10-17.45 Team Spirit – Pompa Team

pauzuje: Tiger Team

==============================================================================================================

Walka o tytuł mistrza ligi trwać będzie do ostatniej kolejki.
23 września 2015r. odbyła się bardzo pasjonująca 7 kolejka ligi w której dwie czołowe drużyny po zaciętych meczach wywalczyły komplet punktów, odpowiednio Dąb Klementowice – Pogoń po Wsi 3-0 (0-0) oraz Team Spirit – Pompa Team 1-0 (0-0).
W meczu 2 i 3 drużyny ligi emocji nie brakowało od początku meczu. Od pierwszych minut nieznaczną przewagę uzyskał „Dąb”, natomiast „Pogoń” nastawiła się na grę z kontry, jednak do 10 minuty żadna z drużyn nie stworzyła sobie 100% sytuacji. W 10 minucie obrońca „Pogoni” nierozważnie zagrał ręką w polu karnym za co sędzia podyktował rzut karny. Wykonawca karnego Daniel Zielonka musiał jednak uznać wyższość bramkarza Tomasza Krupy, który piękną interwencją uratował swój zespół od utraty bramki. Tak więc do przerwy utrzymał sie wynik bezbramkowy. W drugiej połowie vice lider Czempions Ligi rzucił się do huraganowych ataków stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak obrona „Pogoni” na czele z Dawidem Ścibiorem i Piotrem Stasiakiem oraz rozgrywającym kapitalne zawody bramkarzem Tomaszem Krupą nie dawała się ograć. W 20 minucie „Pogoń” przeprowadziła błyskawiczny kontratak i zapachniało bramką jednak w sytuacji sam na sam Cezary Grądziel zamiast podać do niepilnowanego Patryka Pawełczaka, atomowym strzałem z 5 metrów próbował zaskoczyć młodego ale bardzo zdolnego bramkarza Kacpra Jasiochę, który dosłownie przyjął „bombę na klatę”. Odważna interwencja uchroniła tym razem vice lidera od utraty bramki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się tak jak poprzednio podziałem punktów, na 5 minut przed końcem meczu Daniel Zielonka z 25 metrów od bramki zaskakującym strzałem zdobył bramkę, która po drodze odbiła sie jeszcze od słupka. Nie mając nic do stracenia „Pogoń” rzuciła wszystkie swoje siły do ataku, jednak doświadczona drużyna „Dębu” przeczekała trudny okres i w 28 minucie kontratak na bramkę zamienił Piotr Szymczyk. W 30 minucie kropkę na „I” postawił najlepszy na boisku Daniel Zielonka zdobywając swoją drugą, a dla drużyny „Dębu” trzecią bramkę. Dzięki tym bramkom Daniel awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi ale tuż za nim jest nowy nabytek Team Spirit – Bartosz Kozak. Po tym meczu najprawdopodobniej „Pogoń” będzie sie juz liczyć tylko w walce o trzecie miejsce z „Pompą”, natomiast „Dąb” Klementowice w ostatniej kolejce zmierzy się z liderem ligi „Team Spirit”, majac po drodze jeszcze mecz z młodymi tygrysami:)
W drugim meczu kolejki lider rozgrywek „Team Spirit” podejmował czwartą w lidze „Pompę Team” wzmocnioną dwoma nowymi zawodnikami danielem Kowalikiem i Damianem Rodzikiem. Scenariusz meczy w których gra lider wygląda identycznie: obrona na własnej połowie boiska i cierpliwe wyczekiwanie na dogodną okazję. Nie inaczej było i tym razem. „Pompa” swobodnie rozgrywała swoje akcje do okolicy 15 metra od bramki rywali i tam zazwyczaj kończyły się pomysły na grę, wskutek czego można było odnotować kilkanaście niecelnych strzałów na bramkę Wojciecha Witkowskiego w I połowie. Warto zaznaczyć, że „Team Spirit” poważnie zagroził przeciwnikom tylko raz z rzutu wolnego, który o centymetry okazał sie niecelny. Do przerwy więc odnotowaliśmy najczęściej spotykany wynik w lidze 0-0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, jednak sytuacje stwarzane przez Damiana Rodzika czy Piotra Kosińskiego były o wiele groźniejsze, a potężny strzał tego ostatniego w 18 minucie zmusił bramkarza „Spiritów” do bardzo trudnej interwencji broniąc strzał z kilku metrów na dwa razy. Dwie minuty później swoją pierwszą i jedyną akcję w 2 połowie przeprowadził ” Team Spirit „kiedy z rzutu wolnego piłkę otrzymał Krystian Kałdonek, który wymanewrował obrońcę i podał piłkę do niepilnowanego Bartosza Kozaka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Podłamana „Pompa” próbowała jeszcze zmienić oblicze meczu ale jedyną korzyścią przewagi, którą posiadała w całym meczu była zdecydowanie większa ilość rzutów rożnych, autów czy posiadanie piłki. Jak wiadomo statystyki są tylko przydatne do analizy meczów, a najistotniejsze są punkty, które w komplecie powędrowały do najstarszej wiekowo drużyny ligi „Team Spirit”. W następnej kolejce może nastąpić pierwsza w tych rozgrywkach zmiana lidera bowiem pauzuje TS, a DK gra w meczu z Tiger Team i będzie zdecydowanym faworytem.