VIII kolejka Czempions Ligi 2015-09-30

VIII kolejka Czempions Ligi 2015-09-30

Harmonogram VIII kolejki Czempions Ligi w dniu 30.09.2015r.:

16.30 – 17.05 Pompa Team – Pogon po Wsi

17.10. – 17.45 Tiger Team – Dąb Klementowice

pauzuje: Team Spirit

Mamy nowego lidera ligi! Kolejka rekordów!
Walka o mistrzostwo Czempions Ligi wkroczyła w decydującą fazę. 30 września 2015r. odbyła się 8 kolejka po której szanse na mistrza mają juz tylko 2 drużyny: Dąb Klementowice i Team Spirit. Podobnie jest w rywalizacji o brązowe medale, gdzie liczą się Pompa Team i Pogoń po Wsi.
W meczu zapowiadanym jako hit kolejki pomiędzy Pompą Team, a Pogonią po Wsi, padł rekordowy dwucyfrowy wynik 10-1(5-0)! Gospodarze bardzo dobrze taktycznie przygotowali się do zawodów, i wobec osłabionej Pogoni brakiem najlepszych strzelców w drużynie tj. Mateusza Suszka i Cezarego Grądziela nie mieli najmniejszych problemów z wypunktowaniem przeciwnika. Pompa Team wyraźnie wyciągnęła konsekwencje z ubiegłej kolejki, gdzie posiadała jeszcze większą przewagę na boisku, a nie potrafiła strzelić nawet jednej bramki Team Spirit. Tym razem gospodarze dokonali fantastycznego wyczynu, bowiem w 30-minutowym meczu zdobyli aż dziesięć bramek, tracąc tylko jedną. Po raz pierwszy w historii ligi hat-trickami popisali się dwaj gracze jednej drużyny – „Pompy Team” : Maurycy Mierzejewski (w 5′, 20′ i 24′) oraz Daniel Kowalik (w 4′, 8′ i 30′), natomiast po jednej bramce dołożyli jeszcze Piotr Kosiński w 28′, Saran Marcin w 21′ oraz Saran Kamil w 7′. Dla drużyny gości honorową bramkę zdobył bramkarz Tomasz Krupa w 27′. Należy dodać, że jedna bramka padła po strzale samobójczym Jana Kosińskiego w 9′. Wobec takiego wyniku Pompa Team awansowała na miejsce medalowe, wyprzedzając Pogoń o 2 punkty, która ma 1 mecz więcej do rozegrania. Na słowa uznania zasługuje mądra polityka transferowa klubu, bowiem w drugiej rundzie zespół „Pompy” prezentuje się bardzo okazale. Szkoda, że w następnej kolejce Pompa Team rozegra swój ostatni mecz w lidze z Tiger Team, natomiast drużynę Pogoni czeka ciężki mecz z Team Spirit, tak więc 7 października 2015r. może być już znany brązowy medalista ligi.
W drugim meczu 8 kolejki faworyt spotkania „Dąb Klementowice” planowo wygrał swój mecz z coraz lepiej radzącą sobie na boisku ZSA w Klementowicach drużyną Tiger Team 8-0(3-0). W meczu tym padł kolejny rekord, bowiem Adam Szymczyk Z „Dębu Klementowice” jest zawodnikiem, który najszybciej zdobył bramkę. Wyczynu tego dokonał już w 17 sekundzie meczu! Tak szybko nie strzela nawet Robert Lewandowski:) Zachęcony takim obrotem sprawy Adam dołożył jeszcze 2 bramki w 3 i 12 minucie kompletując tym samym hat-tricka. Żeby nie być gorszym, kolega z zespołu Mariusz Durakiewicz również popisał się hat-trickiem strzelając bramki w 21′, 23′ i 29′ (dzień hattricków:) W tabeli najlepszych strzelców króluje jednak Daniel Zielonka z DK, który po 2 trafieniach z TT w 26 i 30 minucie meczu jest samodzielnym liderem z 7 bramkami na koncie. Niesamowicie wyrównana walka toczy sie również wśród najlepszych bramkarzy ligi (liczba minut z pustym kontem), gdzie nieznacznie prowadzi Wojciech Witkowski z TS przed Kacprem Jasiochą i Mateuszem Sulejem (obaj z DK, którzy ostatnio występują po 15 minut w meczu). Dzięki okazałej wygranej drużyna prowadzona przez grającego trenera Emila Koreckiego wyszła na 1 miejsce w Czempions Lidze z 1-punktową przewagą i cieszyć się będzie takim wynikiem przynajmniej tydzień, bowiem w następnej kolejce „Dąb Klementowice” pauzuje, a dotychczasowy lider „Team Spirit” rozegra swoje zaległe spotkanie z „Pogonią po Wsi”. Z pewnością obecny lider będzie kibicował „Pogoni” bowiem od tego wyniku zależy czy w ostatniej kolejce wystarczy remis czy trzeba będzie walczyć o 3 punkty z odwiecznym rywalem „Spiritami”.