IX kolejka Czempions Ligi 2015-10-07

IX kolejka Czempions Ligi 2015-10-07

Harmonogram 9 kolejki w dniu 07.10.2015r.:

16.30-17.05 Pompa Team – Tiger Team

17.10- 17.45 Team Spirit – Pogoń po Wsi

pauzuje: Dąb Klementowice

Pompa Team brązowymi medalistami. Kto sięgnie po najcenniejszy krążek?
W przedostatniej kolejce ligi poznaliśmy już ostateczną kolejność miejsc drużyn, które zajmą lokaty 3-5. Jedyną niewiadomą pozostaje sprawa mistrzostwa ligi bowiem kalendarz rozgrywek tak się ciekawie ułożył, że złotych medalistów poznamy dopiero w ostatniej kolejce na dodatek w bezpośrednim pojedynku pomiędzy Dębem Klementowice, a Team Spirit. Żeby było jeszcze ciekawiej obie drużyny przed ostatnim meczem zgromadziły identyczną ilość punktów po 15!
W pierwszym meczu 9 kolejki Pompa Team z łatwością uzyskała 3 punkty, a zadanie jej ułatwił Tiger Team, który nie skompletował na czas drużyny. W związku z tym Pompa, która jako pierwsza kończy rozgrywki może już świętować 3 miejsce w Czempions Lidze bowiem wypracowała sobie 4 punktową przewagę nad Pogonią po Wsi i nawet wygrana Pogoni w ostatnim meczu niczego już nie zmieni. Podsumowując występ „Pompy” w lidze należy zauważyć tendencję rosnąca formy z meczu na mecz, a dodając dyscyplinę w drużynie (w ostatnim pojedynku stawiło się 9 zawodników) i trafione transfery, 3 miejsce wydaje się być zasłużone. Gdyby nie stracone punkty z Team Spirit i Pogonią po Wsi w pierwszej rundzie, gdzie Pompa Team posiadała przewagę z pewnością liczyła by się w walce o 1 miejsce w lidze do ostatniej kolejki. Na pewno doświadczenie zdobyte w roku 2015 zaowocuje w następnej edycji Czempions Ligi w roku 2016.
W drugim meczu emocji nie brakowało od pierwszej do ostatniej minuty. Walcząca jeszcze o 3 miejsce „Pogoń po Wsi” mierzyła się z vice liderem Team Spirit. Co ciekawe w pierwszych minutach Team Spirit całkowicie zaskoczył Pogoń ruszając do huraganowych ataków czego efektem były dwie szybkie bramki w 2 i 5 minucie gry autorstwa Andrzeja Jarzynki. „Pogoń” próbowała kontratakować ale nic z tych prób nie wynikło, bowiem na posterunku jako ostatni stoper czyścił wszystko Krystian Bartuzi. Dopiero w 11 minucie pojawiła się szansa na zmniejszenie strat gdy sędzia podyktował rzut karny. Zmiana bramkarza u „Spiritów” przyniosła efekt, bowiem strzał z 7 metrów Miłosza Banaszka pewnie wybronił  wychowawca  Andrzej Jarzynka. Od tego momentu Pogoń jednak uzyskała przewagę i po precyzyjnym wykonaniu rzutu rożnego z 3 metrów bramkę dla Pogoni zdobył nie pilnowany Patryk Pawełczak. Do przerwy więc widniał wynik 2-1. Po zmianie stron gra toczyła się cios za cios, a swoje stuprocentowe sytuacje mieli zarówno Bartosz Kozak, Krystian Kałdonek z „Team Spirit” czy Mateusz Suszek i Miłosz Banaszek z „Pogoni po Wsi”. Do 25 minuty bohaterami swoich drużyn byli bramkarze: Wojciech Witkowski i Tomasz Krupa. W 25 minucie do remisu doprowadził w końcu Mateusz Suszek, który indywidualną akcją ograł obrońców TS i z ostrego konta umieścił piłkę w siatce ustalając wynik spotkania na 2-2. Co prawda TS miał jeszcze w ostatnich 5 minutach 5 akcji bramkowych, jednak nie do przejścia był w tym dniu rewelacyjny bramkarz Pogoni Tomasz Krupa, broniąc akcje w których czasami był sam przeciwko 3 przeciwnikom. Bez wątpienia tym występem bardzo przybliżył się do uzyskania tytułu najlepszego bramkarza ligi. Pogoń może żałować, że w poprzednim meczu zabrakło takiej determinacji i dyscypliny w zespole, a 4 miejsce w lidze musi przyjąć jako niepowodzenie. Warto dodać, że eksperci przed sezonem upatrywali w Pogoni faworyta do wygrania ligi. Może w następnym roku…..
A już za tydzień wspomniany wielki finał: Dąb Klementowice – Team Spirit! W roli faworyta wystąpi rewelacyjna wiosną drużyna „Dębu Klementowice”, której do złota wystarczy remis bowiem przy identycznym bilansie punktowym będzie liczył się stosunek bramek, a ten zdecydowanie jest po stronie gospodarzy środowego spotkania. Znając jednak ambicje chłopaków z „Dębu” będą chcieli przypieczętować sukces wygraną. I tutaj jest szansa dla najbardziej niedocenianej drużyny ligi „Team-u Spirit”. Drużyna ta dała się już poznać z wyjątkowej cierpliwości (w końcu grają w niej m.in. nauczyciele: ) i jak wiadomo często wystarczy im jedna akcja (tak to już jest w piłce nożnej:) aby zdobyć 3 punkty. Początek spotkania wyjątkowo o 16.00 ze względu na brak oświetlenia na naszym stadionie, natomiast drugi mecz: Pogoń po Wsi – Tiger Team rozpocznie się o godzinie 16.40. Trzymamy kciuki za najmłodsza drużyną ligi. Może uda im się zdobyć historyczną bramkę, a może nawet punkty.