X kolejka Czempions Ligi 2015-10-21

X kolejka Czempions Ligi 2015-10-21

Harmonogram 10 kolejki Czempions Ligi w dniu 21.10.2015r.:

16.00-16.35  Dąb Klementowice – Team Spirit

16.40-17.15  Pogoń po Wsi –  Tiger Team

pauzuje: Pompa Team

=======================================================================================================================================

Potężny Dąb Klementowice góruje nad wszystkimi!!!

Dopiero w ostatniej kolejce poznaliśmy mistrza pierwszej edycji Czempions Ligi  na rok 2015. Po znakomitej postawie okazał sie nim „Dąb Klementowice”, który w ostaniej kolejce poknał dzielną DAB-KLEMENTOWICEdrużynę Team Spirit 4-0 (1-0). Sukces całkowicie zasłużony, a postawa na boisku i poza nim może być przykładem dla młodszych kolegów z innych drużyn. Zaplanowany mecz pomiędzy „Pogonią po Wsi” a „Tiger Team” zakończył sie obustronnym walkowerem (0-3) z uwagi na niewystarczającą ilość zawodników obu drużyn. Przypomnijmy, że 10 kolejka rozgrywana była przy obfitych opadach deszczu i temperaturze +4C. Jak się okazało w takich warunkach „wychuchana” młodzież mogła by sie przemoczyć, a także wybrudzić wiec wolała zostać w ciepłym domku i pograć na „Fifie”:) Ta kolejka pokazała kto tak naprawdę jest mocny fizycznie i mentalnie…..

W bezpośrednim meczu o mistrzostwo ligi spotkały się dwie niepokonane drużyny roku 2015 Dąb Klementowice i Team Spirit. Początek spotkania należał nieoczekiwanie do Team Spirit, który przeprowadził dwie groźne akcje na połowie przeciwnika zakończone niecelnymi strzałami. Później jednak do głosu doszedł „Dąb”, który dominował w środku pola i wypracowywał sobie dogodne sytuacje. Po jednej z takich akcji Mariusz Durakiewicz ograł ostatniego obrońcę i technicznym strzałem zdobył bramkę w 11 minucie. Do przerwy obie drużyny wypracowały sobie jeszcze dogodne sytuacje z rzutów wolnych ale na posterunkach czuwali Kacper Jasiocha i Wojciech Witkowski. Do przerwy zatem skromne prowadzenie lidera 1-0. Po przerwie nie mająca już nic do stracenia ekipa Spiritów poszła na całość odpuszczając zupełnie obronę i stwarzając kolejne dogodne sytuacje po których Dąb błyskawicznie kontrował i ….punktował. W 20 minucie ponownie Mariusz Durakiewicz podwyższając wynik na 2-0, w 25 minucie Daniel Zielonka na 3-0 i w ostatniej minucie meczu Mariusz Durakiewicz na 4-0. Ostatnią bramkę Mariusz zdobył z 40 metrów do pustej bramki bowiem Spirici tak bardzo chcieli zdobyć bramkę honorową, że całą siódemką wtargnęli na pole karne Mateusza Suleja, a ten wybijając piłkę pod nogi Mariusza zaliczył jeszcze asystę. Pomimo tak wysokiego wyniku mecz mógł się podobać bowiem Team Spirit zagrał nieco inny futbol niż dotychczas czyli grę ofensywną, a przy ultra ofensywnej i bardzo technicznej grze „Dębu” akcji bramkowych mieliśmy kilkanaście w każdej połowie. Niewątpliwie najlepszą drużyną ligi była ekipa zgranych chłopaków, absolwentów ZSA z „Dębu” Klementowice. Na uwagę zasługuje perfekcyjne taktyczne rozpracowanie przeciwnika w ostatnim, decydującym meczu nie pozostawiając złudzeń kto w naszym regionie był najlepszy. Dąb Klementowice miał w tej lidze najbardziej wyrównaną ekipę na każdej pozycji posiadając równorzędnych zmienników. Bardzo dobrzy bramkarze: Kacper Jasiocha i Mateusz Sulej nie puścili ani jednej bramki w rundzie rewanżowej, spory udział w tym wyczynie mieli obrońcy: Emil Korecki, Norbert Korecki, Jakub Tarkowski i mózg drużyny Daniel Zielonka, a także Piotr Szymczyk, Adam Szymczyk, Mirek Mączka i zdobywca hat-tricka w ostatnim meczu Mariusz Durakiewicz. Już w pierwszym sezonie Czempions L:igi mamy nietypową sytuację odnośnie króla strzelców bowiem zarówno Daniel Zielonka jak i Mariusz Durakiewicz strzelili po 8 bramek,a są z jednej drużyny. W związku z tym przed meczem pokazowym rozegrana zostanie dogrywka w postaci rzutów karnych tajemniczemu bramkarzowi….)
Drugie miejsce zajęła drużyna Team Spirit w której mieszanka doświadczenia w postaci nauczycieli ZSA Pana Antoniego Płachty, Pana Przemysława Martyniaka, Pana Wojciecha Witkowskiego, Pana Przemysława Banaszka i Pana Andrzeja Jarzynki zmieszana z młodością i przebojowością w postaci Mateusza Hejno, Krystiana Bartuziego, Krystiana Kałdonka, Bartosza Kozaka i Jakuba Tarkowskiego z 3g przyniosła niespodziewany sukces, a jest nim niewątpliwie wicemistrzostwo Czempions Ligi. Przed sezonem Spirici stawiali sobie za cel miejsce medalowe i chyba sami nie spodziewali się, że mimo upływu lat (mowa o nauczycielach ZSA) kondycja, technika i siła woli może pozwolić na przodownictwo w lidze przez większość sezonu. Dopiero na 2 kolejki przed końcem ligi dali się wyprzedzić „Dębowi”. W trakcie rozgrywek duży postęp odnotował Krystian Bartuzi, główny defensor srebrnej drużyny, niezły równy sezon również w wykonaniu Krystiana Kałdonka i absolutny hit transferowy drużyny Bartosz Kozak, który wyprawiał cuda w ataku. Na pochwałę zasługuje ambicja Mateusza Hejno, który wrócił z wypożyczenia ze szwajcarskiego FC Basel specjalnie na ostatni mecz sezonu.:)
Trzecie miejsce przypadło „Pompie Team” o której pisaliśmy już wcześniej, czwarte „Pogoni po Wsi”, a piąte „Tiger Team”. Uroczyste rozdanie nagród, pucharów i dyplomów nastąpi najprawdopodobniej 28.10.2015r.o godz. 17.00 po meczu pokazowym „Dąb Klementowice”- Reszta Świata! Jeżeli warunki atmosferyczne będą niesprzyjające mecz odbędzie się na sali gimnastycznej ZSA w Klementowicach.
Do drużyny Reszty Świata zostają powołani następujący zawodnicy:
1. Krupa Tomasz (PPW) bramkarz
2. Mierzejewski Ksawery (PT) bramkarz
3. Bartuzi Krystian (TS) obrońca
4. Saran Marcin (PT) obrońca
5. Kowalik Daniel (PT) obrońca
6. Kosiński Piotr (PT) pomocnik
7. Banaszek Miłosz (PPW) pomocnik
8. Suszek Mateusz (PPW) pomocnik
9. Hejno Mateusz (TS) napastnik
10. Grzegorczyk Sebastian (TT) napastnik

trener: Wojciech Witkowski

sędzia: Andrzej Jarzynka