Uroczyste zakończenie pierwszego sezonu Czempions Ligi.

Uroczyste zakończenie pierwszego sezonu Czempions Ligi.

Reszta Świata minimalnie lepsza od Mistrzów .
Za nami ostatni akcent Czempions Ligi (regionalnej ligi piłki nożnej 6-osobowej) w której udział wzięło 5 drużyn i ponad 50 zawodników. Nazwa ligi została wymyślona przez członka naszego klubu Cezarego Grądziela i chyba wszystkim przypadła do gustu. 10 kolejek emocji, pięknych meczy, zwrotów akcji w tabeli ligowej i ostateczny triumf ekipy z Klementowic pod szlachetną nazwą „Dąb Klementowice” . Zespół złożony z absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Klementowicach i Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach można powiedzieć zgarnął wszystko co się dało w Czempions Lidze. Oprócz złotych krążków mają również króla Mariusza I Durakiewicza (króla strzelców), który za 8 bramek w lidze otrzymał od organizatora rozgrywek oryginalna piłkę adidasa. Rok 2015 na pewno będzie niezapomniany dla naszych mistrzów bowiem drużyna „Dębu” w większości złożona jest ze strażaków OSP Klementowice, którzy na swoim koncie mają jeszcze jeden wielki sukces, mianowicie I miejsce w zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych na szczeblu powiatowym. Gratulacje dla mistrzów i dla pozostałych drużyn, które zajęły miejsca od II do V. Swoją postawą udowodniliście, że nie trzeba wielkich nakładów finansowych aby bawić się w piłkę nożną na poziomie amatorskim, bez chamstwa na trybunach, bez obciążeń finansowych związanych z odległymi wyjazdami, z opłatami sędziów czy licencji zawodników. Mamy nadzieję, że w następnym sezonie będzie jeszcze więcej drużyn, a tym samym więcej zabawy. Zapraszamy w szczególności rodziców do zmontowania ekipy bo jak pokazała srebrna drużyna Team Spirit gdzie średnia wieku wynosiła ponad 30 lat, metryka nie jest żadna przeszkodą.
Na zakończenie sezonu w dniu 28.10.2015r.mistrz ligi „Dąb Klementowice” rozegrał pokazowy mecz z reprezentacją Reszty Świata złożonej z najlepszych zawodników pozostałych czterech drużyn pod okiem trenera Wojciecha Witkowskiego. Mecz toczył się w atmosferze przyjaźni jednak każdy miał ambicje wygrać ten prestiżowy pojedynek. Reszta Świata w myśl zasady „bij mistrza” chciał w końcu ograć niepokonanych, natomiast mistrzowie chcieli postawić kropkę nad „i” czyli zakończyć rok 2015 bez porażki. Pomimo braku zgrania, przewagę w pierwszej połowie osiągnęła RŚ, a DK zepchnięty został do defensywy. 9 minuta okazała się przełomowa dla losów meczu, bowiem po jednej z kontr DK nastąpiła rekontra w wykonaniu RŚ a piłkę w siatce mistrzów umieścił reprezentant najmłodszej drużyny ligi Tiger Team Sebastian Grzegorczyk. To co nie udało się w lidze w końcu wypaliło w takim meczu! Gratulacje. Do przerwy wynik się nie zmienił. Po zmianie stron inicjatywa należała już do Dębu pomimo gry jedna szóstką, a Reszta Świata mając 1 zawodnika na zmianę sprawiała wrażenie jakby grała o jednego mniej…. Końcowe 3 minuty meczu to rozpaczliwa obrona RŚ, która zdołała odnieść zwycięstwo 1-0 (1-0).
Po meczu odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów wszystkim drużynom występującym w Czempions Lidze, ponadto zwycięzcy otrzymali komplet koszulek UKS Klementovia, a pozostali uczestnicy gadżety UKS Klementovia. Królem strzelców został Mariusz Durakiewicz, który w nagrodę otrzymał piłkę nożną adidas.
Uczniowski Klub Sportowy „Klementovia” składa podziękowania dyrektorowi ZSA w Klementowicach Panu Zbigniewowi Turkowskiemu za możliwość korzystania z obiektów sportowych szkoły oraz Panu Antoniemu Płachcie za prowadzenie strony internetowej UKS Klementovia.

—————————————————

Czempions Liga – podsumowanie sezonu 2015 >>> galeria fot