X kolejka Czempions Ligi „2” 2016-10-17

X kolejka Czempions Ligi „2” 2016-10-17

 

Wyniki 10 ostatniej kolejki Czempions Ligi rozegranej 17 października 2016 r.:

16.30-17.15   Pride Team – Dąb Klementowice 2-4 (1-1)

Bramki: 6′ Grykałowski Rafał (DK), 8′(k.) Beschastnych Artem (PT), 21′ Durakiewicz Mariusz (DK), 25′ Darda Danil (PT), 30′ Durakiewicz Mariusz (DK), 32′ Mączka Mirosław (DK).

kary 2′ : 35′ Grzegorczyk Sebastian (DK).

czerwone kartki: brak

17.20-18.05 Wściekłe Gumisie – Team Spirit 1-8 (1-4)

Bramki: 10′ Grądziel Cezary (TS), 11′ Wrzesiński Jakub (WG), 12′ Witkowski Wojciech (TS), 13′ Bartuzi Krystian (TS), 20′ Grądziel Cezary (TS), 25’Grądziel Cezary (TS), 30′ Grądziel Cezary (TS), 33′ Bartuzi Krystian (TS), 38′ Grądziel Cezary (TS).

kary 2′ : brak

czerwone kartki: brak

_________________________________________________________________________________________

Dąb Klementowice z trudem wywalczył 3 punkty z będącym na fali Pride Team, pieczętując triumf w Czempions Lidze 2016!

17 października 2016 r. odbyła się ostatnia kolejka „Czempions Ligi 2016”, podczas której odbyła się dekoracja wszystkich drużyn, najlepszego strzelca ligi oraz najlepszego bramkarza. W spotkaniach zaplanowanych na 10 kolejkę zwycięstwa odnotowali faworyci, czyli drużyny Dębu Klementowice i Team Spirit.

Mecz pomiędzy Pride Team, a Dębem Klementowice dostarczył zgromadzonym kibicom wielu emocji. Ofensywny futbol w wykonaniu obydwu drużyn, wiele sytuacji podbramkowych i ogólnie czysty mecz bez złośliwych fauli, może pretendować do najlepszego meczu II rundy. Warto zaznaczyć, że jest to drugi bardzo dobry mecz w wykonaniu ukraińskiej drużyny Pride Team, która po przebudowie składu jest bardzo trudnym przeciwnikiem nawet dla mistrza. Wynik otworzył w 6 minucie Rafał Grykałowski – objawienie sezonu, który technicznym uderzeniem pokonał bramkarza przeciwników. Dwie minuty później za faul w polu karnym na Igorze Marczuku sędzia podyktował rzut karny. W 8 minucie Artem Beschastnych nie dał szans Kacprowi wyrównując wynik spotkania na 1-1. Do przerwy mieliśmy jeszcze kilka sytuacji podbramkowych jednak wynik nie uległ zmianie. Po przerwie przypomniał o sobie lider klasyfikacji strzelców Mariusz Durakiewicz, podwyższając na 2-1. Pride Team nie zamierzał złożyć broni i w 25 minucie Daniel Darda wykończył błyskawiczną kontrę doprowadzając do kolejnego remisu 2-2. Ponownie sprawy w swoje ręce musiał wziąć Mariusz Durakiewicz i w 30 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3-2. Pride Team odkrył się całkowicie i miał nawet sytuację 100%, jednak piłka o centymetry przeszła obok słupka. W 32 minucie przewagę w kontrze wykończył Mirosław Mączka ustalając tym samym wynik spotkania na 4-2 dla Dębu Klementowice. Co prawda do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka groźnych sytuacji ekipy ukraińskiej ale zabrakło najwidoczniej doświadczenia i zimnej krwi. Pomimo porażki drużyna Pride Team zasłużyła na wielkie brawa za ambicję i wolę walki do końca meczu. Widać po tej drużynie, że podczas pierwszego występu w Czempions Lidze dokonali dużego postępu i w następnej edycji mogą się włączyć do walki o medale. Co do obrońców tytułu drużyny Dębu Klementowice, trzeba zaznaczyć, że pomimo słabszej dyspozycji tego dnia potrafili odnieść kolejne zwycięstwo, a to cechuje drużyny klasowe. Gratulacje dla mistrza Czempions Ligi 2016 ekipy Dębu Klementowice.

W drugim meczu emocji było znacznie mniej, a sensacyjny wynik 0-0 z pierwszej rundy pomiędzy Wściekłymi Gumisiami, a Team Spirit widniał na tablicy tylko do 10 minuty, kiedy to po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Cezary Grądziel z Team Spirit. Minutę później zabójczą kontrę wykończył Jakub Wrzesiński, który pięknym technicznym strzałem przelobował bramkarza Spiritów doprowadzając do remisu 1-1. Minutę po ty wydarzeniu, mieliśmy rzut wolny dla Spiritów, a mocne dogranie na 15 metr przepięknym kolankiem wykończył pod poprzeczkę Wojciech Witkowski. Była to bramka kolejki. W następnej minucie mieliśmy już 3-1, tym razem za sprawą Krystiana Bartuziego i wykończenia przewagi liczebnej w kontrataku. Wynik pierwszej połowy ustalił w 20 minucie Cezary Grądziel na 4-1. W drugiej połowie dominacja Team Spirit nie podlegała dyskusji, a kolejne bramki padały kolejno w 25 i 30 minucie autorstwa asa drużyny Cezarego Grądziela, w 33 minucie swoją 4 bramkę w lidze, ustrzelił Krystian Bartuzi i na koniec w 38 minucie wynik na 8-1 ustalił Cezary Grądziel, który dzięki temu trafieniu zajął 2 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Na słowa pochwały pomimo porażki zasługują Wściekłe Gumisie, które są najmłodszą drużyną ligi pomimo tego ambitnie walczyli do końca spotkania o kolejną bramkę dla swojej drużyny. Dwa punkty uzyskane w lidze w pierwszym sezonie należy traktować jako wielki sukces tej drużyny. Team Spirit, dzięki tej wygranej umocnił się na trzecim miejscu w lidze, tracąc szanse na srebro w poprzednim meczu. Niewątpliwie gra bez zmienników w tej ekipie miała decydujący wpływ na to, że w porównaniu z rokiem poprzednim jest gorsze miejsce w ligowej tabeli.

Podczas ostatniej kolejki odbyło się wręczenie pucharów i nagród wszystkim drużynom. W kategorii na najlepszego strzelca ligi zwyciężył Mariusz Durakiewicz z drużyny „Dąb Klementowice” z 12 trafieniami na swoim koncie. Mariusz w nagrodę otrzymał dyplom i piłkę nożną. W kategorii na najlepszego bramkarza zwyciężył Tomasz Krupa z drużyny Team Spirit, który w nagrodę odebrał rękawice bramkarskie i dyplom. Wszyscy zawodnicy występujący w Czempions Lidze 2016 otrzymali pamiątkowe koszulki, trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszystkie ekipy otrzymały dyplomy.

Zarząd UKS Klementovia gratuluje zwycięzcom i życzy wszystkim drużynom wielu emocji i sportowych wrażeń w III edycji Czempons Ligi 2017, która wystartuje na wiosnę 2017 r.

Ostateczna klasyfikacja Czempions Ligi 2016:

I miejsce: Dąb Klementowice

II miejsce: Brudne Ptaszki

III miejsce: Team Spirit

IV miejsce: Pride Team

V miejsce: Wściekłe Gumisie