X kolejka Klem-Ligi „2” – 2016-03-21

X kolejka Klem-Ligi „2” – 2016-03-21

Harmonogram 10 kolejki Klem-Ligi”2″ w dniu 21.03.2016r.:

16.45-17.45 Euphoria – Ladie’s Team

17.45-18.45 High Five – Cycu i Spółka

Rozgrzewka od 16.30

—————————————————————————————————————————————

Piękne mecze na zakończenie Klem-Ligi „2”!

21.03.2016 r. rozegrane zostały dwa ostatnie mecze Klem Ligi. W pierwszym dziewczęta z Ladie’s Team do samego końca walczyły z chłopakami z Euphorii, w drugim jeszcze dłużej dziewczęta z High Five z chłopakami z Cycu i Spółka. Mecze te co prawda zakończyły się zwycięstwami chłopaków odpowiednio 3-1 i 3-2, jednak punkt uzyskany przez gimnazjalistki pozwolił im na zajęcie 5 miejsca w lidze.

W pierwszym meczu ostatniej kolejki zmagań siatkarskich mające jeszcze szanse na „pudło” Ladie’s mierzyły się z druga siłą ligi Euphorią. Do zajęcia 3 miejsca dziewczęta musiały wygrać za 3 punkty. Chłopaki natomiast zagrali sobie sparingowo bowiem wiadomo było przed ta kolejką, że nie mają już szans na złoto. Chcieli jednak coś udowodnić, bowiem w poprzedniej rundzie to właśnie dziewczęta pozbawiły ich tak cennego punktu, który w ostatecznej rozgrywce kosztował ich złoto. Pierwsze dwa sety wyglądały bliźniaczo, tj. przewaga Daniela Kowalika i spółki w każdym elemencie i pewne wygrane 25-11, 25, 12. Trzeci set to jednak wyrównana gra zespołów od samego początku i niespodziewane emocje. Asia Eciak i Karolina Pączkowska przypomniały sobie nie tak dawne czasy, kiedy odnosiły sukcesy w województwie i zarówno Asia w obronie jak i Karolina w ataku wyprawiały istne cuda zmuszając Euphorię do żądania czasu przy wyniku 22-24. Jak się okazało przyniosło to chwilowy skutek, ponieważ Damian Rodzik swoja zagrywką zmusił dziewczyny do popełnienia dwóch błędów i zrobiło się 24-24. Następne dwie akcje to zepsute zagrywki z obu stron, jednak kolejne dwie to popis Ladie’s, zwłaszcza odważnych akcji Katarzyny Kruk,  dzięki której wygrały tego seta 27-25. W czwartym secie ponownie mieliśmy wynik na styku, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż 3 punkty. Siedzący na widowni podczas tego meczu Krzysztof Rodzik i Jarosław Paruch byli nawet już w drodze na rozgrzewkę widząc niemoc swojego zespołu, jednak w końcówce ciężar gry wziął na siebie Michał Tutkaj i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Euphorii. Wynik 25-23 i 3-1 w setach dla Euphorii, należy jednak przyjąć jako  sukces Ladie’s, które podjęły walkę jak równy z równym w dwóch setach tego meczu. Wielkie brawa należą się obu zespołom, Ladie’s za stworzenie pięknego spektaklu, natomiast Euphorii za profesjonalne podejście do zawodów i nie odpuszczenie meczu.

Drugi mecz miał jeszcze więcej dramaturgii, a naprzeciw siebie stanęli podopieczni Pana Wojciecha Witkowskiego z 3 gimnazjum czyli High Five i Cycu i Spółka. Stawką tego meczu była walka o 5 miejsce w lidze. W gorszej sytuacji przed meczem byli chłopcy z Cycu i S-ka, którzy aby cieszyć się z 5 miejsca musieli wygrać za 3 punkty. Jak się można było spodziewać był to bardzo długi mecz. W pierwszym secie drużyny toczyły walkę punkt za punkt, liderzy czyli Bartosz Kozak w jednej drużynie i Grzegorz Volkov w drugiej mądrze kierowali poczynaniami ekip. W końcówce seta przy ustawieniu z Jakubem Kusym na zagrywce Cycu i S-ka odskoczyli na 5 punktów, następnie dołożyli jeszcze 1 i niespodziewanie łatwo wygrali 25-17. W drugim secie dziewczęta poprawiły zagrywkę, szukając w tym elemencie klucza do sukcesu, dzięki czemu wypracowały przewagę 4 punktów. Bardzo dobrze prezentował się Grzegorz Volkov, który w wyniku niedokładnego przyjęcia przeciwnika punktował Cyców. Tak wiec ten set padł łupem High Five 25-23. W trzecim secie na pochwałę zasługuje Jakub Tarkowski z 3 g, który zarówno na zagrywce jak i w ataku robił co chciał wypracowując bezpieczną przewagę. Pomimo dobrej gry dziewcząt to chłopcy mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie 25-19. Czwarty set tak naprawdę okazał się decydujący, bowiem dziewczęta wygrały w nim 25-21 uzyskując punkt i zajmując 5 miejsce w lidze. Spora zasługa w tym secie Agaty Kołosińskiej, która pomimo kontuzji kolana siała spustoszenie swoją zagrywką w szeregach przeciwnika. Jak zawsze dobrze zaprezentowała się rozgrywająca Dominika Bartuzi i atakująca Natalia Śmich, które miały spory udział w doprowadzeniu do tie-breaka. W tej partii żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić, bowiem gra toczyła się nie tylko o punkty w lidze ale też o prestiż w klasie. Prowadzenie zmieniało się raz w jedną raz w druga stronę. Przy wyniku 14-9 dla Cyców, na zagrywkę stanęła Monika Rodzik doprowadzając do piłki meczowej na 15-14. Kolejny punkt zdobyli jednak chłopcy. Następne dwie zagrywki to popis Bartosza Kozaka, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Cycu i Spółka 17-15, a cały mecz na 3-2!. Cały mecz trwał blisko 2 godziny, a zawodnicy obu drużyn nie mieli sił zejść z boiska. Brawa za poświęcenie i stworzenie emocjonujących zawodów.

Podsumowując ligę trzeba zauważyć, że doświadczenie nabyte w poprzednim sezonie, pozwoliło drużynom zająć wyższe lub takie samo miejsce w tabeli w obecnym sezonie. Dotyczy to przede wszystkim złotych medalistów PGE Gladiatorów (3 miejsce rok temu), Euphorii, której zabrakł punkcik do złota (2 miejsce również rok temu), trzeciemu Strong Klem (5 miejsce rok temu), czy piątemu High Five (7 miejsce rok temu jako AIR MAX Klementovia). Szkoda, że drużyna mistrzów z poprzedniego sezonu LaCosaNostra nie potrafiła się zebrać i wystartować w lidze. Bardzo ciekawie mogłyby wyglądać pojedynki obecnych gigantów czyli Gladiatorów i Euphorii z drużyną mistrzów z poprzedniego sezonu. Może uda się zorganizować mecz pomiędzy triumfatorami sezonu 2014/2015, a mistrzami sezonu 2015/2016 w maju bądź czerwcu tego roku…..

Następny sezon Klem-Ligi 2016/2017 rusza już w październiku 2016 r. Zapraszamy do udziału i gratulujemy zwycięzcom.