IX kolejka – dokończenie- 2016-03-16

IX kolejka – dokończenie- 2016-03-16

Harmonogram 9 kolejki w dniu 16.03.2016r. :

16.45-17.45 PGE Gladiatorzy – Ladie’s Team

17.45-18.45 Strong Klem – High Five

Rozgrzewka od 16.30

________________________________________________________________________________________________________

Strong Klem bliżej brązowego medalu, High Five bliżej „piątki”!

W dokończonej 9 kolejce zmagań w Klem-Lidze nie odnotowaliśmy niespodzianki, a faworyci wygrali swoje mecze. O ile w meczu PGE Gladiatorów i Ladie’s Team wszystko poszło jak po maśle (3-0), to w drugim meczu High Five po bardzo ambitnej walce uległy bardziej doświadczonej drużynie Strong Klem tylko 1-3.

W pierwszym meczu lider po porażce w poprzednim meczu z Euphorią 1-3, musiał wygrać spotkanie z Ladie’s za 3 punkty by móc już świętować triumf w Klem Lidze. Wielka mobilizacja w zespole Gladiatorów była widoczna już po składzie wystawionym na to spotkanie z Piotrem Mazurem w pierwszej piątce. W drużynie Ladie’s zabrakło niestety głównych atakujących zespołu czyli kontuzjowanego Kamila Kruka i Karoliny Pączkowskiej. Mimo takiego obrotu sprawy dziewczęta dzielnie stawiały czoła pewnie grającym Gladiatorom. Niewątpliwie najlepszym elementem gry Ladie’s była gra obronna i zagrywka. Pozwoliło to nawiązywać równa walkę przez część seta, jednak końcówki to już popisy silniejszych Gladiatorów w ataku. Warto odnotować coraz lepszą grę na rozegraniu Krystiana Bartuziego, dzięki któremu koledzy mogli ćwiczyć trudniejsze technicznie akcje. Ostatecznie Gladiatorzy wygrali 3-0 (25-9, 25-15, 25-19) i tym samym zostali triumfatorami drugiej edycji Klem-Ligi 2015/2016. Ladie’s natomiast mają jeszcze do rozegrania jeden mecz z Euphorią i tylko wygrana za 3 punkty pozwoli im zająć 3 miejsce w lidze. W poprzednim meczu waleczne Ladie’s były autorkami największej sensacji ligi, przegrywając z vice-liderem tylko 2-3. Teraz muszą zagrać jeszcze na wyższym poziomie by wywalczyć brąz.

W drugim meczu młode gimnazjalistki z High Five nie przestraszyły się dużo starszych i silniejszych chłopaków ze Strong Klem, rywalizując jak równy z równym. Pierwszy set to gra punkt za punkt do wyniku 15-15, następnie błędy w przyjęciu zagrywki i wynik końcowy brzmiał 15-25 dla Strongów. Drugi set to koncertowa gra dziewcząt, które wybiły chłopakom grę w siatkówkę wygrywając aż 25 do 13!!! Fenomenalna zagrywka Agaty Kołosińskiej, super rozgrywająca Dominika Bartuzi, atakujące Monika Rodzik i Natalia Śmich pozbawiły złudzeń kto jest lepszy w tym secie. Podrażniona ekipa Strongów na trzeci set wyszła bardzo zmotywowana i od wyniku 0-1 dała darmową lekcję zagrywki doprowadzając do wyniku 14-1! Więcej emocji w tym secie już nie mieliśmy, a set zakończył się wynikiem 25-9. Czwarty set okazał się ostatnim bowiem Strong Klem kontrolując przebieg wydarzeń cały czas utrzymywał bezpieczna przewagę 3-4 punktów, a w końcówce jeszcze powiększył ta przewagę wygrywając 25-18, a cały mecz 3-1. Drużyna High Five popełniła w tym meczu bardzo mało błędów własnych i zagrała jeden z najlepszych meczy w lidze. Biorąc pod uwagę rosnąca formę dziewcząt z gimnazjum i równy poziom drużyny Cycu i Spółka zapowiada się bardzo długi i emocjonujący mecz o 5 miejsce w Klem-Lidze na zakończenie rozgrywek. W lepszej sytuacji są dziewczęta które by pozostać na 5 miejscu mogą nawet przegrać 2-3, natomiast chłopcy muszą wygrać za 3 punkty czyli 3-0 lub 3-1. Jednak ten mecz jest tak prestiżowy jak pojedynki Euphorii z Gladiatorami czy Ladie’s  ze Strong Klem, że zapewne każdy będzie chciał wygrać jak najwyżej. Po zakończeniu tego meczu odbędzie uroczyste zakończenie i rozdanie nagród.