IX kolejka Klem Ligi „2” 2016-03-09

IX kolejka Klem Ligi „2” 2016-03-09

Harmonogram 9 kolejki Klem Ligi „2” w dniu 09.03.2016r.:

16.45-17.45 PGE Gladiatorzy – Euphoria

17.45-18.45 Cycu i Spółka – Strong Klem

Rozgrzewka od 16.30

_______________________________________________________________________________________________________

Wielkie sportowe widowisko w meczu na szczycie. Euphoria zachwyciła skutecznością i zasłużenie wygrała za 3 punkty.

W 9 kolejce Klem-Ligi „2” rozegranej 9 marca 2016 r. mogliśmy obejrzeć jeden z najpiękniejszych meczy w historii naszej ligi. Lider rozgrywek zmierzył się z vice-liderem i jak na ligowy klasyk przystało emocji i pięknych akcji nie zabrakło.  Ostatecznie vice lider Euphoria okazał się lepszy od lidera PGE Gladiatorów wygrywając 3-1. W drugim meczu kolejki Strong Klem pewnie pokonał Cycu i Spółka 3-0.

Zaledwie dwa dni minęły od konfrontacji dwóch wielkich drużyn naszej ligi w której PGE Gladiatorzy ulegli Euphorii 1:3 (22-25, 15-25, 25-19, 26-28), a kibice wciąż jeszcze żyją emocjami, jakie siatkarze zgotowali podczas tego meczu, szczególnie w niezwykle dramatycznym czwartym secie, w którym Euphoria ograła Gladiatorów 28-26.

Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem gości. Pomimo bardzo udanego początku przez Gladiatorów i wygrania trzech akcji, po chwili Euphoria wygrała cztery kolejne i mieliśmy na tablicy wynik 3-4. Wynik na styku utrzymywał się jeszcze przez parę minut, następnie Euphoria odskoczyła za sprawą precyzyjnych ataków Krzysztofa Rodzika na kilka punktów i prowadzenia nie oddała juz do końca wygrywając 25-22. W drugim secie nastąpiło całkowite załamanie gry Gladiatorów, którzy jakby zapomnieli o co chodzi w siatkówce. 9 zmarnowanych zagrywek, rozregulowane przyjęcie w głównej mierze za sprawą będącego w wysokiej formie Damiana Rodzika, doprowadziło do komletnej klapy czyli 15-25. Bardzo duży wpływ na płynność gry Euphorii w całym meczu miał rozgrywający Marcin Olbryś, czego nie można było powiedzieć o rozgrywających Gladiatorów. Trzeci set przyniósł zwrot akcji w meczu bowiem rozluźniona Euphoria dała sobie narzucić styl gry Gladiatorów i od samego początku goniła wynik. Poprawa na zagrywce Alberta Samorka i Przemka Robaka pozwoliła odrzucić od siatki przeciwników dzięki czemu Daniel Kruk i Konstantyn Ścibior mieli ułatwione zadanie w ataku. Pewna wygrana 25-19 przez PGE zapowiadała wielkie emocje w następnym secie. Jak sie później okazało był to najpiękniejszy set w całej historii Klem-Ligi, zwieńczony rywalizacją na przewagi. Obie ekipy popełniały sporo błędów, choćby w polu zagrywki, obie też notowały serie wygranych akcji. Najwięcej emocji rzecz jasna przyniosła końcówka w której Euphoria prowadziuła 24-19 i miała pięć piłek meczowych. Ambitna postawa Gladiatorów pozwoliła wyrównać rywalizację na 24-24, a nawet uzyskać piłkę setową 25-24. Euphoria jednak nie złożyła broni i ponownie wyrównała na 25-25. Kolejne 2 akcje były również na remis, ale następne już na korzyść Euphorii i ostatecznie vice lider okazał sie lepszy od lidera wygrywając 28-26, a cały mecz 3-1. W opiniach ekspertów najlepszym zawodnikiem meczu okazał sie Krzysztof Rodzik. Rewanż za poprzednia porażkę w pierwszej rundzie również 1-3 wypadł zatem na remis. Gdyby nie potknięcie Euphorii z Ladie’s Team w tym momencie obie drużyny miały by tyle samo punktów. Jednak na kolejkę przed końcem ligi, to Gladiatorzy mają 1 punkt przewagi i do rozegrania mecz z Ladies podobnie jak i Euphoria. Trudno zatem spodziewać się innej klasyfikacji końcowej niż obecna, choć w sporcie nie można niczego z góry zakładać, zwłaszcza, że Ladie’s mają tylke samo punktów co Strong Klem i walka o trzecie miejsce trwać będzie do samego końca.

W drugim meczu pomiędzy Strong Klem i Cycu i Spółka emocji było już znacznie mniej. Pewna wygrana Strongów 3-0, znacznie przybliżyła ich do zajęcia miejsca na „pudle”. Cycu i Spółka realnie zagrozili gospodarzom meczu tylko w drugim secie doprowadzając do wyniku 23-24. Niestety błędy w ustawieniu drugiej linii spowodowały łatwy punkt dla Strongów i wygranie tej partii 25-23. W trzecim secie pomimo wyniku 25-21 dla Strongów, kontrola wyniku była bezsprzeczna przez cały set. Cycu i Spółka rozegrają zapewne bardzo emocjonujący mecz z High Five będący meczem o 5 miejsce w lidze, który nastąpi w ostatniej kolejce. Mecz ten już teraz wywołuje wielkie emocje bowiem naprzeciw siebie staną odwieczni rywale z można tak powiedzieć sportowej 3 gimnazjum. Będzie się działo……