X kolejka Klem Ligi 2015-04-25

X kolejka Klem Ligi 2015-04-25

Harmonogram X kolejki Klem-Ligi w dniu 25.04.2015r. :

9.30-10.30   AIR MAX Klementovia – STRONG KLEM (ROZGRZEWKA OD 9.00)

10.30-11.30 OGNISTA PIĘŚĆ -LaCosaNostra

Poniedziałek 27.04.2015r. godz. 16.45  PGE Gladiatorzy – Euphoria mecz przełożony za porozumieniem stron

Pauzuje: BLACK TEAM

=======================================================================================

Emocjonujący tie-break ponownie dla Gladiatorów!

10 kolejka Klem-Ligi dostarczyła wiele emocji zwłaszcza w 5-setowym hicie pomiędzy PGE Gladiatorami a Euforią gdzie, goście w identycznym stosunku jak w pierwszej rundzie  2-3  musieli uznać wyższość młodej drużyny PGE. W pozostałych meczach obyło się bez  niespodzianki i STRONG KLEM gładko pokonał AIR MAX KLEMENTOVIĘ 3-0, a LaCosaNostra nie pozostawiła szans OGNISTEJ PIĘŚCI i również wygrała 3-0.

W pierwszym meczu kolejki AIR MAX KLEMENTOVIA  dzielnie stawiała opór doświadczonym STRONG KLEM-OM tylko w pierwszym secie, gdzie przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu jednak końcówka seta to kilka nieporozumień i ostatecznie porażka 21-25. W drugim i trzecim secie młode dziewczęta zupełnie nie potrafiły sobie poradzić z rotacyjną zagrywką Strong Klem w efekcie czego traciły seriami punkty, a wyniki 12-25 i 14-25 pokazały braki w tym elemencie.

W drugim meczu marząca jeszcze o miejscu medalowym OGNISTA PIĘŚĆ ambitnie walczyła z faworytem rozgrywek LaCosaNostrą, jednak siła ataku lidera była przygniatająca w efekcie czego gospodarze w żadnym secie nie przekroczyli bariery 20 punktów, przegrywając 19-25, 15-25, 17-25. Po tym meczu lider z niecierpliwością czekał na wynik kluczowego dla ligi meczu o miejsca 1-3 pomiędzy Euphorią a PGE Gladiatorami. Drużynie Ognistej Pięści pozostaje już walka o 4 miejsce w lidze z odwiecznym rywalem drużyną Strong Klem.

W ostatnim meczu kolejki mająca aspiracje na złoto w lidze Euphoria zmierzyła się z ekipą PGE Gladiatorów, która zgodziła się rozegrać ten mecz w poniedziałek. Pierwsze dwa sety tego spotkania to pewne i zaskakująco łatwe zwycięstwa Gladiatorów 25-18, 25-22. Warto odnotować, że Euphoria w pierwszym secie zepsuła aż 8 zagrywek!!! Dodatkowo kilkanaście własnych i niewymuszonych błędów i PGE mieli w kieszeni 1 punkt. W trzecim secie Euphoria  wycofała zawodnika i zagrała w „5”. W pierwszej części seta nie przyniosło to żadnego skutku i PGE pewnie zmierzali po 3 punkty wygrywając nawet 14-9. W tym momencie goście złapali wiatr w żagle odrabiając straty, a następnie wygrywając seta do 22. Podłamani takim stanem rzeczy gospo0darze nie potrafili wrócić do gry w czwartym secie, ponadto słabe rozegranie i brak dynamicznych ataków złożyły się na przegraną tego seta do 17. W piątym secie to Euphoria przespała początek i szybko zrobiło się 4-1 dla Gladiatorów. Jak się okazało gospodarze potrafili utrzymać przewagę do końca seta i ostatecznie wygrali do 12 a cały mecz 3-2.  Nie pozwoliło to jednak wyprzedzić Euphorii w tabeli, która ma 1 punkt przewagi nad Gladiatorami.

Na trzy kolejki przed końcem Klem-Ligi w najlepszej sytuacji znajduje się LaCosaNostra mająca 3 punkty przewagi nad Euphorią i każdy inny wynik niż 0-3 pomiędzy tymi drużynami w ostatniej kolejce daje im 1 miejsce przy założeniu, że każda z nich będzie wygrywać pozostałe dwa mecze w takim samym stosunku. Gladiatorom pozostaje już tylko korespondencyjna walka o 2 miejsce z Euphorią, która nie może już tracić punktów w następnych dwóch meczach z teoretycznie łatwiejszymi rywalami.