I Turniej o puchar prezesa UKS Klementovia w siatkówce kobiet dla Pogoni Jagienka Lublin!

I Turniej o puchar prezesa UKS Klementovia w siatkówce kobiet dla Pogoni Jagienka Lublin!

12 kwietnia 2015r. odbył się I Wojewódzki  Turniej w siatkówce kobiet w kategorii open zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Klementovia” na obiekcie Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn z województwa lubelskiego. Złoto przypadło Pogoni Jagienka Lublin, srebro UKS „Piątka” Puławy, a brąz dla UKS „Klementovia”.

Po wcześniejszym porozumieniu pomiędzy kapitanami drużyn uzgodniono, że mecze będą się toczyć do trzech wygranych setów w dwóch grupach. W wyniku losowania w grupie A znalazły się: Pogoń Jagienka Lublin, Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach, UKS Klementovia. W grupie B: Niepubliczne Gimnazjum w Klementowicach i  UKS „Piątka” Puławy. W ostatniej chwili niestety wycofała się drużyna UKS „Dziewiątka” Puławy.

W pierwszym meczu reprezentacja dziewcząt ZSA w Klementowicach podejmowała liczną 14-osobową ekipę z trenerem Pogoń Jagienka Lublin. Pomimo ambitnej postawy dziewcząt z ZSA i prowadzeniu w pierwszym secie 9-7, nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa bowiem w drugiej części seta Lublinianki podkręciły tempo i wygrały 25-17. W drugim i trzecim secie Pogoń kontrolowała grę od samego początku w efekcie wygrała pewnie 25-13, 25-15, a cały mecz3-0.

W drugim meczu  reprezentacja dziewcząt Niepublicznego Gimnazjum w Klementowicach zmierzyła się z UKS „Piątka” Puławy. Po nerwowym początku gimnazjalistek z Klementowic szybko zrobiło się 6-1 dla Puławianek. W następnej części seta gra się wyrównała ale wypracowana przewaga z początku seta wystarczyła „Piątce” na pewne zwycięstwo 25-16. W drugim secie gra toczyła się punkt za punkt do wyniku 18-17 , jednak większe doświadczenie licealistek zaważyło na ostatecznym triumfie Puław 25-21. Trzeci set okazał się ostatnim w tym meczu bowiem UKS „Piątka” zdecydowanie rozegrał się i szybko wygrał 25-15, a cały mecz 3-0.

W trzecim meczu gospodarz  UKS Klementovia spotkał się z Pogonią Jagienka Lublin i niektórzy upatrywali w nim przedwczesnego finału. Jak się okazało mecz dostarczył wielu emocji i pięknych akcji. Wszystko rozstrzygało się w końcówkach setów i pomimo wyniku 3-0 (25-19, 25-21, 25-23) dla Pogoni Jagienka, zawodniczki z Lublina musiały mocno zapracować na to zwycięstwo.

W czwartym meczu UKS Klementovia zmierzył się z ZSA w Klementowicach. Gospodynie turnieju chciały jak najszybciej i pewnie wygrać ten mecz aby mieć siły na mecz o 3 miejsce. Ambitna postawa ZSA pokrzyżowała te plany Klementovii i każdy set trwał długo i był bardzo wyrównany. Ostatecznie wygrała Klementovia 3-0 (25-21, 25-20, 25-21) ale brawa należą się również dziewczętom z ZSA za poświęcenie w tym meczu i zajęcie piątego miejsca.

Po rozegraniu wszystkich meczy w grupach, przyszedł czas na walkę o miejsca medalowe. W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny UKS Klementovia i Niepubliczne Gimnazjum w Klementowicach. Faworytem spotkania były gospodynie turnieju UKS Klementovia i tak też rozpoczęły pierwszego seta od nieznacznej przewagi 6-4, 9-6. Później do głosu doszły gimnazjalistki i po pewnych i mocnych zagrywkach prowadziły 16-15,  17-16 czy19-18. W końcówce więcej szczęścia było po stronie UKS bowiem 2 decydujące piłki przetoczyły się po siatce i dały wygraną 25-22 dla Klementovii. W drugim i trzecim secie gra toczyła się na równym poziomie i tradycyjnie już w końcówkach swoim doświadczeniem górowały reprezentantki UKS zwyciężając 25-21, 25-22, a w całym meczu 3-0.

W wielkim finale stanęły naprzeciw siebie Pogoń Jagienka Lublin i UKS „Piątka” Puławy. Pierwszy set to zdecydowana przewaga Pogoni od samego początku i szybka wygrana 25-17. Drugi set to próba nawiązania równej walki przez UKS”Piątkę” jednak siła rażenia Pogoni była przytłaczająca i ponownie Puławianki nie znalazły recepty na znakomicie grającą ekipę z Lublina przegrywając18-25. Wszystko wskazywało na pewną wygraną Pogoni 3-0 jednak w trzecim secie odmieniona drużyna UKS”Piątka” Puławy podjęła ryzyko agresywnej zagrywki i mocnych ataków praktycznie z każdej pozycji, co przyniosło efekt w postaci kilku punktów przewagi na początku seta 7-3, 11-8. Drużyna z Lublina w takiej sytuacji znalazła się pierwszy raz w turnieju, bowiem we wszystkich dotychczasowych setach praktycznie prowadziła od samego początku do końca. Ambitna drużyna UKS „5”  nie oddała już prowadzenia do końca seta i wygrała 25-20. Najwięcej emocji dostarczył czwarty set gdzie pogubiona Pogoń nie mogła odnaleźć rytmu gry i w niczym nie przypominała drużyny z pierwszej części turnieju. Puławianki natomiast prowadzone przez nauczycielkę wychowania fizycznego Panią Agnieszkę Leonarcik grały na najwyższym poziomie i od samego początku wypracowały sobie kilku punktową przewagę 12-8, 16-14. Gdy wszystko wskazywało na doprowadzenie do tie-breaka przy wyniku 23-22 dla UKS „5” środkowa Pogoni wykonała 2 kapitalne ataki doprowadzając do wyniku 23-24 i do piłki meczowej. Brak porozumienia w ekipie „5” i chyba olbrzymie zmęczenie oraz pech sprawiły, że z pozoru nie trudną piłkę nie miał kto przebić na drugą stronę siatki i w ten sposób Pogoń zdobyła 25 punkt wygrywając tego seta 25-23, a cały mecz 3-1.   Wielkie brawa należą się drużynie  UKS „Piątka” Puławy za niezwykłą wolę walki i grę w piątkę przez cały turniej. Puchar oraz…..tort za I miejsce w turnieju wywalczyła drużyna Pogoń Jagienka Lublin. Gratulujemy!!!

UKS Klementovia przyznał nagrody rzeczowe (nakolanniki siatkarskie) dla najlepszych zawodniczek pierwszych trzech zespołów:I tak w drużynie Pogoni Jagienka Lublin najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Wieleba, w UKS „Piątka” Puławy Iwona Maziarczyk, a w UKS Klementovia Karolina Pączkowska.

W trakcie turnieju dodatkową atrakcją był konkurs zagrywki a do wygrania nowe piłki do siatkówki. Zadanie polegało na wykonaniu zagrywki w piłki ustawione po drugiej stronie siatki. W konkursie udział wzięło 24 osoby (przeważnie zawodniczki klubów jak również trener i sędzia), niestety nikomu nie udało się wygrać nagrody głównej. Może w następnym turnieju…..

 

Serdeczne podziękowania należą się drużynom za przyjęcie zaproszenia i udział w turnieju, Zarządowi UKS Klementovia za zorganizowanie turnieju ( Pani Karolinie Pączkowskiej za zakup i projekt pucharów i dyplomów, Panu Wojciechowi Witkowskiemu za sprawy logistyczne, Pani Joannie Eciak i Piekarni „Stasiak”za ufundowanie tortu dla najlepszej drużyny, Panu Antoniemu Płachcie za montaż filmu i zdjęcia podczas turnieju, Panu Andrzejowi Jarzynce i Krystianowi Bartuzi za prowadzenie turnieju oraz Panu Karolowi Boneckiemu i Danielowi Krukowi za oprawę muzyczną podczas turnieju.

 

Wyniki:

Pogoń Jagienka Lublin – Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach 3-0

Niepubliczne Gimnazjum w Klementowicach – UKS „Piątka” Puławy 0-3

UKS Klementovia – Pogoń Jagienka Lublin 0-3

Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach – UKS Klementovia  0-3

Mecz o 3 miejsce:

UKS Klementovia – Niepubliczne Gimnazjum w Klementowicach 3-0

Mecz o 1 miejsce:

Pogoń Jagienka Lublin -UKS „Piątka” Puławy  3-1

Ostateczna klasyfikacja turnieju.

I miejsce: Pogoń Jagienka Lublin

II miejsce: UKS „Piątka” Puławy

III miejsce: UKS Klementovia

IV miejsce: Niepubliczne Gimnazjum w Klementowicach

V miejsce: Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach

UKS „Dziewiątka” Puławy z przyczyn losowych w ostatniej chwili wycofał się z turnieju.

———————————————–

I Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Prezesa Klementovii 2015-04-12 >>> galeria fot.