1 kolejka KLEM-LIGI 2017-10-12

1 kolejka KLEM-LIGI 2017-10-12

Ruszyła 4 edycja KLEM-LIGI

Wyniki 1 kolejki KLEM-LIGI 2017:
PGE Gladiatorzy – Batman Team 3-0 (25-9, 25-16, 25-17)
Gloria Victis – Strong Klem 0-3 (14-25, 14-25, 10-25)
Absolwent Team – Victoria Team 3-0 (25-12, 25-11, 25-9)
pauzuje: Ladies Team

Rozpoczęliśmy kolejny, czwarty już sezon Lokalnej Ligi Piłki Siatkowej. W poprzednich sezonach triumfowali: LaCosaNostra oraz dwukrotnie PGE Gladiatorzy. W pierwszej kolejce KLEM-LIGI 2017 wygrywają faworyci, czyli Gladiatorzy 3-0 w meczu z Batman Team,  Strong Klem 3-0 w meczu z Gloria Victis oraz Absolwent Team 3-0 w meczu z Victoria Team. W tej kolejce pauzowały Ladies Team.

W pierwszym meczu kolejki Gladiatorzy w odmłodzonym składzie pewnie wygrali 3-0 z najmłodszą drużyną ligi Batman Team. Momentami gra była wyrównana, jednak gdy Krystian Bartuzi zaczął dogrywać dokładniejsze piłki Daniel Kruk czy Konstantyn Ścibior dosłownie wbijali gwoździe w parkiet. Na szczęście Gladiatorzy to już starzy wyjadacze i krzywdy gimnazjalistom nie zrobili atakując w wolne sektory boiska. Batman Team zagrali ambitnie, jednak cała drużyna jest jeszcze na początku przygody z siatkówką i wynik nie mógł być inny, podczas gdy Gladiatorzy to ścisła czołówka Lubelszczyzny z zupełnie innej bajki.

Podobnie było w drugim meczu gdzie Strong Klem również pewnie wygrał 3-0 ze starszymi reprezentantami gimnazjum z Gloria Victis. Ekipa Strongów to mieszanka doświadczenia w postaci nauczycieli i lekarza, oraz reprezentantów ZSA w Klementowicach,  którzy już z niejednego pieca chleb jedli, podczas gdy gloria Victis mają za sobą pojedyncze występy. Mecz jednak mógł się podobać za sprawą kilku widowiskowych akcji w których niewątpliwie prym wiedzie popularny „Majkel” z Gloria Victis.

W trzecim meczu zmierzyli się ze sobą absolwenci, którzy ukończyli gimnazjum, następnie liceum w ZSA (Absolwent Team) z absolwentami, którzy ukończyli tylko gimnazjum w ZSA i teraz kontynuują naukę w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu puławskiego wspartych Kacprem Jasiochą, naszym licealistą oraz Jakubem Wrzesińskim, naszym gimnazjalistą. Przewaga starszych absolwentów nie podlegała dyskusji, stąd gładkie 3-0 nad Victoria Team i objecie fotelu lidera przez Absolwent Team. Na uwagę zasługuje jednak fakt zupełnego braku czucia piłki przez Victoria Team. Momentami wyglądało to tak jakby drużyna pierwszy raz od 4 miesięcy widziała piłkę do siatkówki, a przecież w innych szkołach też powinien być przedmiot pod nazwą wychowanie fizyczne i na tychże zajęciach doskonalić umiejętności nabyte w naszym gimnazjum. Być może to przeciwnik był zbyt mocny. W końcu w drużynie Absolwent Team grają medaliści mistrzostw województwa z poprzednich lat.

Po pierwszej kolejce widać, że w walce o mistrzostwo będą się liczyć 3, a może 4 drużyny bowiem jedna drużyna Ladies Team swój debiut w nowym sezonie będzie miała w najbliższy czwartek z aktualnym liderem czyli Absolwent Team.