2 kolejka KLEM-LIGI 2017-10-19

2 kolejka KLEM-LIGI 2017-10-19

Wyniki 2 kolejki KLEM-LIGI 2017:
PGE Gladiatorzy – Gloria Victis 3-0 (25-14, 25-23, 25-18)
Ladies Team – Absolwent Team 1-3 (15-25, 25-23, 20-25, 23-25)
Strong Klem – Batman Team 3-0 (25-19, 25-8, 25-18)
pauzuje: Victoria Team
________________________________________________________________________________
W 2 kolejce KLEM-LIGI 2017 mieliśmy dużo więcej emocji niż w rozegranej tydzień temu. W hicie kolejki Absolwent Team wymęczył zwycięstwo 3-1 nad Ladies Team. PGE Gladiatorzy również nie bez trudu wygrali z tym, że 3-0 z Gloria Victis. Na fotel lidera wskoczył Strong Klem po wygranej 3-0 nad Batman Team.

W meczu obrońców tytułu Gladiatorów z Gloria Victis perwszy set pewnie wygrali zgodnie z planem Gladiatorzy. Wdrugim natomiast Gloria Victis zagrała set życia i napędziła strachu pewnym siebie licealistom. Od początku drugiego seta gimnazjaliści zagrali jak natchnieni, nie popełniali własnych błędów w efekcie prowadzili nawet 23-21. W tym momencie na zagrywkę weszła Julia Kruk, uczennica 7 klasy z naszej podstawówki, która  pokazała starszym koleżankom i kolegom jak należy walczyć  ze stresem. Cztery pewne zagrywki i koledzy z zespołu  mogli odwrócić losy seta na własną korzyść  wygrywając 25-23. W trzecim secie ponownie niezła gra Gloria Victis i całkiem niezły wynik jak na rywalizację z mistrzami poprzedniego sezonu 18-25. Niestety jeszcze nie udało się urwać seta gwiazdorom naszej ligi. W poprzednim sezonie ta sztuka udała się tylko Strong Klem.

W drugim meczu pomiędzy Ladies Team, a Absolwent Team zaobserwowaliśmy najbardziej wyrównaną batalię w dotychczasowych spotkaniach. Osłabiony Absolwent Team pierwszego seta wygrał dość łatwo bo 25-15. W drugim secie gra taktyczna Ladies przyniosła zwycięstwo 25-23 i remis 1-1 w setach. W trzecim secie heroiczna postawa absolwentek Aśki Eciak i Eweliny Pączkowskiej przyniosła efekt w postaci wygranej partii 25-23. Ladies pomimo przewagi liczebnej nie potrafiły wypunktować rywali i na stojąco próbowały kończyć akcje. Po drugiej stronie siatki miały jednak zbyt doświadczonych przeciwników i przy dużej ilości błędów własnych (7 zmarnowanych zagrywek) nie mogło to się skończyć inaczej. W czwartym secie sytuacja się odwróciła i Ladies od początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Wszystkie licealistki zagrały w końcu na swoim poziomie ale…. do czasu. Ten czas nadszedł w końcówce seta. Ladies prowadziły bowiem 23-17 i na zagrywkę wszedł Piotr Matyjaszek. Konsekwentna niezbyt mocna zagrywka wytarczyła by licealistki całkowicie się posypały i nie zdobyły już ani jednego punktu, przgrywając wygranego seta 23-25. Prawie wszystkie dziewczęta z Ladies zagrały w tym meczu poniżej swojego poziomu z wyjątkiem Natalii Śmich, która dwoiła się i troiła aby zapobiec porażce. Niestety to nie wystarczyło i zamiast chociażby 1 punktu pozostał kompleks starszych koleżanek i kolegi:) Miejmy nadzieję, że doświadczenie nabyte podczas takiego meczu zaprocentuje 14 listopada 2017 r w Stężycy, gdzie nasze licealistki będą walczyć na Mistrzostwach Województwa szkół ponadgimnazjalnych.

W trzecim meczu Batman Team mierzył się ze Strong Klem. Zaskakująco dobry początek zanotowały dziewczęta z drugich klas gimnazjum, gdzie wypracowały sobie przewagę 8-3, czy 16-11. Bardzo dobre zawody rozgrywała Oliwia Płowaś na rozegraniu i zagrywce oraz Monika Członka na zagrywce i w ataku. Strong Klem przebudził się dopiero w końcówce za sprawą Brtłomieja Migdala, który bezlitośnie kończył akcje dograne przez sora Wojtka Witkowskiego. W efekcie wygrana Strongów 25-19. W drugim secie Batmanki zanotowały delikatny kryzys i nie mogły sobie poradzić z zagrywką Katarzyny Jarzynki, a następnie z zagrywką Marcina Bajnóga i gładko przegrały 8-25. W trzecim secie ponownie widzieliśmy walkę z jednej i drugiej strony.  W ataku Batman Team szalała Julia Sumorek i Iza Eciak, w obronie Julia Wójcik odbierała trudne piłki , ale po drugiej stronie szalał orkan:) Ksawery Mierzejewski. Ostatecznie siła Ksawerego była większa, stąd wygrana Strongów 25-18, a w całym meczu 3-0. Po tym zwycięstwie to właśnie Strong Klem objął fotel lidera KLEM-LIGI. W następnej kolejce zapowiada się kolejny hit z udziałem podrażnionych Ladies Team z liderem Strong Klem.