1 kolejka Czempions Ligi 2017-06-01

1 kolejka Czempions Ligi 2017-06-01

Wyniki 1 kolejki Czempions Ligi 2017

SąGorsi – Guardians 1-2 (1-2)

Bramki: 6′ Igor Marczuk (G), 11′ Daniel Darda (G), 12′ Piotr Kosiński (SG)

Kary:

Kamil Saran (SG) 2′ (19′), Michał Tarkowski (SG) 2′ (39′), Paweł Stasiak (SG) 5′ (33′), Daniel Darda (G) 5′ (39′)

Dąb Klementowice – 100% 9-0 (4-0)

Bramki: 3′ Mariusz Durakiewicz (DK), 8′ Rafał Grykalowski (DK), 8′ Mariusz Durakiewicz (DK), 9′ Sebastian Grzegorczyk (DK), 22′ Mariusz Durakiewicz (DK), 27′ Mariusz Durakiewicz (DK), 32′ Sebastian Grzegorczyk (DK), 34′ Sebastian Grzegorczyk (DK), 37′ Mariusz Durakiewicz (DK)

Kary: brak

Team Spirit – Husaria Heroes 1-0 (0-0)

Bramki: 24′ Andrzej Jarzynka (TS)

Kary: brak

___________________________________________________________________________

Ruszyła CZEMPIONS LIGA 2017! Mocne otwarcie mistrzów!

Rozpoczęła się 3 edycja CZEMPIONS LIGI czyli amatorskiej ligi piłki nożnej, której organizatorem jest UKS Klementovia. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn i jest to rekord w dotychczasowej historii Klubu. Tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem broni Dąb Klementowice.

W pierwszej kolejce w meczu otwarcia ligi zmierzyły się ekipy SąGorsi i Guardians. Pierwsza bramkę w nowym sezonie strzelił w 6 minucie Igor Marchuk z ukraińskiej drużyny Guardians po idealnym dograniu przez Artema Beschastnego. W 11 minucie Daniel Darda podwyższył na 2-0 i wydawało się ze vice mistrzowie sprzed roku nie podniosą się po takim ciosie. Nic bardziej mylnego. Minutę później Piotr Kosiński z drużyny SąGorsi zdobył bramkę kontaktową i gra się wyrównała. Tuż przed przerwą doskonałą okazję dla Guardians przerwał w niedozwolony sposób Kamil Saran za co otrzymał 2 minutową karą. Do przerwy wynik się nie zmienił. Druga polowa nie była już tak ciekawa dla oka i oglądaliśmy dużo niedokładności i fauli. Po jednym z takich zagrań Paweł Stasiak z SąGorsi wyleciał na 5 minut kary za przerwanie sytuacji pewnej do zdobycia bramki. Ponownie drużyna z Ukrainy nie wykorzystała gry w przewadze, a w końcówce nerwy puściły Danielowi Dardzie i za odepchniecie przeciwnika w klatkę piersiową wyleciał na 5 minut kary. W tej samej minucie Michał Tarkowski z SąGorsi otrzymał 2 minutową karę za prowokacyjne gesty w stosunku do przeciwnika. Wynik z pierwszej polowy nie uległ zmianie do końca spotkania i pierwsze punkty powędrowały do Guardians.

W drugim meczu obrońcy tytułu rozpoczęli rozgrywki z wysokiego C i dali lekcję piłki nożnej młodszym kolegom z drużyny 100% wygrywając 9-0. Festiwal strzelecki rozpoczął i skończył król strzelców poprzedniego sezonu Mariusz Durakiewicz. W sumie zdobył ich aż pięć w 3, 8, 22, 27, 37 minucie i po pierwszej kolejce na tronie ponownie stary, nowy król:) Warto zauważyć, ze 3 trafienia zaliczył też jeden z najmłodszych zawodników Dębu Sebastian Grzegorczyk w 9, 32 i 34 minucie meczu. Jedną bramkę dorzucił tez w 8 minucie Rafał Grykałowski, który w 13 minucie doznał kontuzji nogi nie mógł kontynuować meczu. Pomimo wysokiej porażki drużyna 100% zaprezentowała się z dobrej strony i miała nawet kilka sytuacji bramkowych jednak w decydujących momentach brakowało doświadczenia by postawić kropkę nad „i”.

Trzeci mecz podobnie jak pierwszy by niezwykle wyrównany, a o zwycięstwie Team Spirit nad Husaria Heroes zadecydowała zaledwie 1 bramka. Mecz rozgrywany był w szybkim tempie, a nieznaczną przewagę zdobyła bardziej doświadczona Team Spirit. Nic konkretnego nie wynikło z tej przewagi bowiem nie zgrana jeszcze drużyna absolwentów, uczniów oraz nauczycieli ZSA kończyła swoje akcje na 20 metrze od bramki przeciwnika. Najlepszą okazję w 1 połowie miała jednak Husaria, a brak zdecydowania linii obrony mógł zamienić się w bramkę. Ostatecznie w wyniku ogromnego zamieszania piłka została wybita na aut. W drugiej połowie tuż po przerwie prostopadłe podanie Daniela Kowalika za obrońców wykorzystał „sor” Andrzej Jarzynka ustalając wynik spotkania na 1-0. Bramek więcej już nie widzieliśmy w tym meczu choć sytuacji było po kilka dla obydwu drużyn.