3 kolejka KLEM-LIGI 2017-10-27

3 kolejka KLEM-LIGI 2017-10-27

Wyniki 3 kolejki KLEM-LIGI 2017:
PGE Gladiatorzy – Victoria Team 3-0 (25-16, 25-20, 25-22)
Absolwent Team – Batman Team 3-0 (25-5, 25-8, 25-3)
Ladies Team – Strong Klem
pauzuje: Gloria Victis
________________________________________________________________________________
W pierwszym meczu 3 kolejki Klem Ligi 2017 obrońcy tytułu PGE Gladiatorzy szlifowali swoje umiejętności przed środowymi mistrzostwami województwa na drużynie Victoria Team. Mecz w którym faworyt był tylko jeden służył rozładowaniu napięcia przed prawdziwymi emocjami, które już za 2 dni w Nałęczowie. Pewna wygrana Gladiatorów 3-0 przy stosunkowo dużej ilości straconych małych punktów to tylko efekt radosnej, wyluzowanej siatkówki, którą na tym etapie bawią się nasi licealiści wsparci oczywiści Julką Kruk z klasy 7 Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Victoria Team próbowała momentami nawiązać równą walkę za sprawą chytrych ataków Jakuba Wrzesińskiego czy Kacpra Jasiochy, jednak końcówki setów należały już do naszych czołowych atakujących ligi, czyli Daniela Kruka i Konstantyna Ścibiora, którzy przechylali szalę zwycięstwa na korzyść Gladiatorów. Cieszy mądra i radosna  gra obrońców tytułu, którzy nie dążą za wszelką cenę do śrubowania rekordów w pojedynczych meczach, a skupiają się na kolekcji największych pucharów za mistrzostwo ligi.
Inaczej sytuacja wyglądała w meczu Absolwent Team – Batman Team. W tym meczu faworyt również był tylko jeden, jednak absolwenci mocno podrażnieni stratą seta z drużyną złożoną wyłącznie z dziewcząt w poprzedniej kolejce, wzięli odwet na drużynie złożonej również z dziewcząt, tylko o kilka lat młodszych bowiem z klasy 2 gimnazjum. Bardzo mocna zagrywka absolwentów była za trudna dla dziewcząt, które w zeszłym roku pierwszy raz ujrzały piłkę siatkową na oczy. Gdy jednak udało się im przyjąć i przebić piłkę na drugą stronę, absolwenci niemiłosiernie mocno atakowali, momentami po głowach!!! co wywoływało irytację zgromadzonych na trybunach. Ostatecznie Absolwent Team zasłużenie i pewnie wygrał 3-0, a prym w atakach bez bloku wiedli Piotr Matyjaszek i Kamil Kruk. Oby taki sam wynik powtórzyli w meczu z Gladiatorami i Strongami.
W meczu kolejki pomiędzy Ladies Team, a Strong Klem wyrównana walka toczyła się tylko w 1 secie. Ladies zanotowały dobry start i po chwili prowadziły 5-1. Zagrywka Natalii Śmich stanowiła spore wyzwanie dla liderów rozgrywek. W połowie seta licealistki powiększyły przewagę do 15-7, jednak w tym momencie na zagrywkę Strongów stanął świeżo upieczony srebrny medalista mistrzostw województwa Bartłomiej Migdal i zrobiło się 15-15. Trochę dziwi brak pomysłu dziewcząt w takich sytuacjach, bowiem podobnie jak w meczu z Absolwent Team zanotowały przestój, który ich kosztował stratą seta. W tym przypadku  było podobnie i do końca seta zdobyły zaledwie 2 punkty, przegrywając 17-25. Drugi set to już wyrównana walka od samego początku, natomiast podobnie jak w secie poprzednim od wyniku 13-16, Strong Klem błyskawicznie odskoczył i wygrał 25-16. Trzeci set okazał się ostatnim, a rywalizacja przebiegała podobnie jak secie drugim, czyli walka punkt za punkt do wyniku 13-13. W tym momencie sor Jarzynka wykonał 12 zagrywek i przy bloku doktora Piotra Dytkowskiego i Ksawerego Mierzejewskiego dziewczęta nie były w stanie zrobić „przejścia” przegrywając 13-25. Dzięki tej wygranej Strong Klem utrzymał prowadzenie w ligowej tabeli po 3 kolejkach.