Wyniki 2 kolejki Czempions Ligi rozegranej 23 maja 2016 r.:

17.00-17.45  Dąb Klementowice – Team Spirit 0-2 (0-1)

Bramki: 6′ Grądziel Cezary (TS), 32′ Grądziel Cezary (TS).

kary: 2′ – Witkowski Wojciech (TS) 39′

czerwone kartki: brak

17.50- 18.35  Brudne Ptaszki – Wściekłe Gumisie 7-1 (3-0):

Bramki: 2′ Kosiński Piotr(BP), 12′ Saran Kamil (BP), 19′ Kosiński Piotr (BP), 26′ Kosiński Piotr (BP), 29′ Saran Kamil (BP), 33′ Płowaś Adrian (WG), 34′ Kosiński Piotr (BP), 38′ Saran Kamil (BP).

kary: brak

Pauzuje: Pride Team

____________________________________________________________________________________________________

W pojedynku gigantów Team Spirit nieznacznie lepszy od Dębu Klementowice!

23 maja 2016 r. rozegrana została awansem 2 kolejka Czempions Ligi 2016. W szlagierowym spotkaniu Team Spirit sprawił małą niespodziankę pokonując odwiecznego rywala w walce o mistrzostwo ligi Dąb Klementowice 2-0. W drugim meczu Brudne Ptaszki nie dały żadnych szans debiutującym w lidze Wściekłym Gumisiom wygrywając 7-1.

W meczu na szczycie Dąb Klementowice niespodziewanie doznał pierwszej porażki  w historii Czempions Ligi. Sprawcą tej niespodzianki okazał się doświadczony Team Spirit. Do spotkania nie przystąpił Daniel Zielonka – as Dębu – i miało to istotny wpływ na przebieg spotkania. Co prawda początek spotkania należał jeszcze do gospodarzy (kilka groźnych ale niecelnych strzałów na bramkę Tomasza Krupy), jednak w 6 minucie dokładne podanie od sora Martyniaka wykorzystał Cezary Grądziel i mieliśmy na tablicy wynik 0-1. Gospodarze próbowali różnymi sposobami sforsować obronę Spiritów, posiadając piłkę przez większość część gry, ale taktyczna gra 4 obrońcami z wysuniętym napastnikiem bez linii pomocy okazała się strzałem w „10” dla Team Spirit i do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie w zasadzie obraz gry nie uległ zmianie. Indywidualnie kryty Mariusz Durakiewicz dwoił się i troił aby wypracować sobie dogodną sytuację, a gdy już znalazł się nie pilnowany dośrodkowania kolegów szybowały najczęściej ponad bramką Spiritów. Po jednej z takich sytuacji szybko wykonany rzut od bramki doprowadził do sytuacji  „1 na 1” z bramkarzem Dębu w której to ponownie Cezary Grądziel  zdobył bramkę ustalając wynik na 0-2. Co godne odnotowania to właśnie bramkarz Dębu Klementowice Kacper Jasiocha był najlepszym zawodnikiem meczu, bowiem tylko dzięki niemu Dąb zawdzięcza, że wynik nie brzmiał 0-4, bądź 0-5. Dąb Klementowice chyba został zaskoczony  taktyką Spiritów na ten mecz. Co więcej Spirici nie popełnili żadnego błędu w obronie, podczas gdy w poprzednim meczu były ich dziesiątki. Jak widać mecz meczowi nie równy. Na pochwałę po tym meczu zasłużyła cała drużyna Team Spirit, za wolę walki i ambicję przez całe 42 minuty, bowiem druga połowa została przedłużona o 2 minuty.

W drugim meczu należy pochwalić obie drużyny czyli Brudne Ptaszki i Wściekłe Gumisie. Pierwszych za czystą i radosną grę, natomiast drugich za walkę i poświęcenie przypłacone niegroźnymi kontuzjami.  W takim meczu bardzo wyraźnie było widać różnicę wieku, siły i techniki, jednak bramki dla Brudnych Ptaszków zdobywali tylko dwaj bardzo doświadczeni i zaliczani do jednych z najlepszych zawodników ligi, a mianowicie Piotr Kosiński i Kamil Saran. Piotrek  zdobył ich 4, natomiast Kamil ustrzelił hat-tricka. Pozostali zawodnicy Brudnych Ptaszków również mieli swoje sytuacje, ale Monika Członka spisywała się bardzo dzielnie na bramce. Honorową, a zarazem pierwszą w historii bramkę dla Wśiekłych Gumisiów na 5-1 zdobył Adrian Płowaś. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Tiger Teram czekał na taką bramkę 10 kolejek i ….nie doczekał się. Załamani takim obrotem sprawy zawodnicy tej drużyny  dali sobie spokój z piłką nożną i w tym roku już nie przystąpili do rozgrywek, a szkoda. Najwięcej można przecież się nauczyć grając z lepszymi, silniejszymi  drużynami. Ostateczny wynik meczu Brudne Ptaszki – Wściekłe Gumisie brzmiał 7-1. Po tej kolejce sytuacja w ligowej tabeli zrobiła się bardzo interesująca. Wszystkie drużyny mają realne szanse na zajęcie 1 miejsca po rundzie wiosennej. Najbliżej celu jest na chwilę obecną Team Spirit, ale tylko punkt mniej mają Brudne Ptaszki i Dąb Klementowice, natomiast Pride Team rozegrał do tej pory tylko jeden mecz. Poza tym z drużyn, które do tej pory zagrały 2 mecze odnotowaliśmy  jeden słabszy i jeden lepszy mecz. O wszystkim zatem będzie decydowała dyspozycja dnia i taktyka…..