Lacosanostra mistrzem KLEM-LIGI „9”. Po raz 4 w historii rozgrywek!!!!

Lacosanostra mistrzem KLEM-LIGI „9”. Po raz 4 w historii rozgrywek!!!!

Po ponad 3 miesiącach rywalizacji w Lokalnej Lidze Siatkówki KLEM-LIGA „9”, poznaliśmy zwycięzcę tych rozgrywek.  Jest nią Lacosanostra, która rzutem na taśmę w ostatniej kolejce zapewniła sobie 3 mistrzostwo z rzędu, a czwarte w całej historii, można powiedzieć wojewódzkiej ligi siatkówki.

Niewątpliwie 9 sezon tych rozgrywek stał na najwyższym poziomie spośród wszystkich dotychczasowych. Już po  pierwszej rundzie wiadomo było, że o pierwsze dwa miejsca powalczą tylko: Końskowola i Lacosanostra, natomiast o trzecie miejsce: Strong Klem, Powiat Puławski i CKM Czarni Karmanowice. Szóste miejsce było zarezerwowane dla ukraińskiej Cina Squad, która w drugiej rundzie napsuła sporo krwi niejednej drużynie.

Ekipą z kosmosu wydawała się po pierwszej rundzie Końskowola, która wygrała wszystkie mecze bez straty seta. Pierwszy mecz drugiej rundy odmienił jednak przebieg rozgrywek bowiem lider musiał uznać wyższość obrońcy tytułu Lacosanostry z którą przegrał 0-3. Nadal miał jednak lepszy stosunek setów. Później przydarzyła się wpadka w postaci straconego seta z Strong Klem i Końskowola zrównała się z Laconastrą w setach, jednak w małych punktach różnica była bardzo pokaźna. Gwoździem do trumny okazała się wpadka z Powiatem Puławskim w ostatniej kolejce, gdzie lider stracił seta, natomiast siatkarze z Rąblowa, Celejowa i Lublina wygrali z Strong Klem 3-0 i tym samym wyprzedzili w ostatnim meczu ostatniej kolejki Końskowolę o dosłownie 1 set. Walka obu drużyn to był pokaz siatkówki na wysokim poziomie, bowiem w zarówno w Końskowoli jak i w Lacosanostrze grali siatkarze mający na swoim koncie występy w II i III lidze WZPS. Lacosanostra w swojej drużynie miała 2 siatkarki: Julię Kruk i Aleksandrę Wielebę, którym należą się wielkie brawa za nieustępliwą walkę z silniejszymi facetami. Tytuł zatem wędruje do drużyny, która na przestrzeni całej ligi dysponowała najrówniejszą formą.

Walka o trzecie miejsce, również toczyła się do ostatniej kolejki, gdzie ostatecznie to najbardziej doświadczona drużyna KLEM-LIGI Strong Klem, okazała się najlepsza. Co prawda po 1 rundzie Czarni Karmanowice byli na podium ale kontuzja czołowego zawodnika drużyny Sebastiana Kuzioły przekreśliła szanse ekipy z gminy Wąwolnica do utrzymania pozycji medalowej w końcowym rozrachunku. Na placu boju pozostał Powiat Puławski i Strong Klem. O wszystkim zadecydował bezpośredni pojedynek w którym Strongi wygrały 3-2 i powtórzyły wynik z poprzedniego sezonu. Na pochwałę zasługują panie, które z powodzeniem rywalizowały na parkiecie ZSA w Klementowicach: Ilona Czosnyka, Olga Wójtowicz i Ewa Piotrowska z Powiatu Puławskiego, Katarzyna Jarzynka z Strong Klem, Milena Gawda z Czarnych Karmanowice i Anastasiia  Kriazheva z Cina Squad. Zarząd UKS Klementovia bierze pod uwagę pomysł aby od przyszłego sezonu w rozgrywkach KLEM-LIGI „10” obowiązkowo występowała minimum jedna kobieta w każdej drużynie.

Przed nami mecz gwiazd czyli Lacosanostra kontra Reszta Świata, a po nim rozdanie pucharów, koszulek (dla drużyn, które jeszcze nie odebrały) i wybór MVP KLEM-LIGI „9”. Termin zostanie podany po uzgodnieniu z Lacosanostra.

Zarząd UKS Klementovia składa podziękowanie wszystkim drużynom za udział w tegorocznych rozgrywkach KLEM-LIGI, za poszanowanie dla przeciwnika, niewykorzystywanie błędów sędziego oraz przestrzeganie zasad gry i zachowanie godności tak w przypadku zwycięstwa, jak i porażki.