Poznaliśmy najlepsze drużyny oraz MVP KLEM-LIGI 2021

Poznaliśmy najlepsze drużyny oraz MVP KLEM-LIGI 2021

Uczniowski Klub Sportowy „Klementovia” informuje, że w pełni zrealizował zadanie publiczne dotyczące upowszechniania kultury fizycznej w formie utworzenia i przeprowadzenia Lokalnej Ligi Siatkówki pod nazwą KLEM-LIGA „7” w 2021 roku. To już siódmy sezon w którym amatorzy siatkówki z powiatu puławskiego i nie tylko mogą aktywnie spędzać wolny czas na obiektach Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn z czego jedna zagraniczna. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów do 25 punktów. Z uwagi na remont sali gimnastycznej rozgrywki rozpoczęły się z kilku miesięcznym opóźnieniem. Udało się jednak rozegrać wszystkie zaplanowane mecze, a zainteresowanie tego typu rozgrywkami jest na tyle duże, że Zarząd UKS podjął decyzję o rozegraniu rundy rewanżowej w drugiej połowie stycznia 2022 r.

Najlepszą drużyną KLEM-LIGI 2021 roku została Lacosanostra złożona w większości z absolwentów gimnazjum, a później licem z Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach. Ponadto drużyna ta z powodzeniem występuje w 1 lidze amatorów rozgrywanej w Lublinie. Lacosanostra wystąpiła w następującym składzie: Kamil Kruk (kapitan), Daniel Kruk, Julia Kruk, Piotr Matyjaszek, Mateusz Matyjaszek, Agata Wijaszka, Konrad Pawlik, Michał Siemionek, Łukasz Wieleba, Konrad Makarewicz. Zarząd UKS Klementovia składa gratulacje za zajęcie 1 miejsca w Lokalnej Lidze Siatkówki KLEM-LIGA „7”.

Drugie miejsce zajęła Lavidaloca, która w ubiegłych latach cieszyła się z mistrzostwa. W tym roku o mistrzostwie zadecydował mecz z Lacosanostrą, który w dramatycznych okolicznościach ekipa z gminy Końskowola przegrała 2-3. Mecz ten okrzyknięty został największym wydarzeniem KLEM-LIGI. Co prawda drużynie tej przydarzyły się jeszcze dwie wpadki w postaci straconych punktów ale w ostateczności wystarczyło punktów na 2 miejsce. Lavidaloca wystąpiła w następującym składzie: Daniel Kowalik (kapitan), Norbert Siedlecki, Tomasz Ciotucha, Jarosław Kowalik, Mariusz Harmasz, Damian Rodzik, Michał Murat, Krzysztof Rodzik, Tomasz Próchniak, Kozak Kacper. Zarząd UKS Klementovia składa gratulacje za zajęcie 2 miejsca w Lokalnej Lidze Siatkówki KLEM-LIGA „7”.

Trzecie miejsce przypadło najstarszej drużynie KLEM-LIGI czyli Strong Klem. Ugrany set z mistrzami ligi oraz 2 sety z vice mistrzami ligi okazało się za mało żeby liczyć na coś więcej niż w zeszłym roku. Na pocieszenie można dodać, że dinozaury z Strong Klem potrafiły wygrać pozostałe mecze z dużo młodszymi, silniejszymi, skoczniejszymi drużynami KLEM-LIGI. Jak wiadomo największą wydolność organizm osiąga w wieku 25 lat, a tą Strong Klem w większości ma już dawno za sobą. Sukcesem tej drużyny jest doświadczenie boiskowe i życiowe. Strong Klem wystąpił w następującym składzie: Wojciech Witkowski (kapitan), Andrzej Jarzynka, Katarzyna Jarzynka, Wojciech Wręga, Mateusz Wręga, Marcin Byzdra, Robert Pecio, Szymon Wręga, Magdalena Mikos, Krystian Bartuzi.

Najlepszym zawodnikiem KLEM-LIGI „7” został Kamil Kruk z drużyny Lacosanostra. W wyniku głosowania kapitanów wszystkich drużyn Kamil Kruk zdobył 4 głosy, natomiast 2 miejsce zajął Szymon Wręga z Strong Klem, który zdobył 2 głosy. W nagrodę Kamil otrzyma puchar i upominek od UKS Klementovia oraz oczywiście uścisk dłoni prezesa:) Gratulacje dla obydwu zawodników!

Zarząd UKS Klementovia dziękuje wszystkim uczestnikom Lokalnej Ligi Siatkówki za sportową rywalizację i zachowanie fair play podczas rozgrywek. Do zobaczenia w styczniu 2022 r.